Jednoduché spôsoby, ako vytvárať snímky z jedného plus jedného

Verím, že jednou z prvých vecí, ktoré by si používatelia Androidu mali osvojiť hneď po kúpe smartfónu, je vytváranie snímok obrazovky, pretože tieto snímky obrazovky môžu byť skutočne praktické. Preto chceme načrtnúť, ako urobiť snímku obrazovky v OnePlus One.

Ak už nejaký čas používate operačný systém Android, som si istý, že už viete, ako vytvárať snímky obrazovky, ale ak ste si nedávno kúpili svoj smartphone OnePlus One, pokračujte v čítaní a zistite, ako môžete snímať snímky obrazovky.

Vytváranie snímok obrazovky je veľmi jednoduché a okrem predvolených metód snímania snímok obrazovky OnePlus One vám tiež ukážem, ako môžete nasnímať snímky obrazovky pomocou aplikácie tretej strany. Bude to užitočné pre používateľov, ktorí hľadajú pokročilé funkcie.

Súvisiace: Snímka obrazovky systému Android

Prečo robiť snímky obrazovky na OnePlus One?

Keď som dostal svoj prvý smartphone s Androidom, považovali som snímky obrazovky za otravné a považoval som za zbytočné vytvárať snímky obrazovky. Postupom času som však zistil, aké užitočné sú screenshoty a prečo môžu byť také praktické.

Tu sú dôvody, prečo by ste si mali na OnePlus One robiť snímky obrazovky.

Podeľte sa so svojimi priateľmi o snímku svojho vysokého skóre z vašich obľúbených hier. To môže byť veľmi užitočné, keď ostatní neveria vášmu skóre. Používajte snímky obrazovky, ktoré pomôžu vašim rodičom a príbuzným so zariadeniami Android, keď ste preč. Podeľte sa s ostatnými o takmer všetko, čo robíte na svojom smartfóne s Androidom. Môžete zdieľať screenshoty napríklad novinových článkov, vtipných konverzácií s priateľmi, Facebook stavy a webové stránky. Ľudia, ktorí píšu články pre Android, ako ja, môžu vytvárať snímky obrazovky a používať ich pri písaní sprievodcov a článkov.

Metóda 1: Kombinácia hardvérových tlačidiel

Táto prvá metóda je najľahším a najefektívnejším spôsobom vytvárania okamžitých snímok obrazovky na OnePlus One. Táto konkrétna metóda používa na vytváranie snímok obrazovky kombináciu hardvérových klávesov, ktorá je k dispozícii vo väčšine systémov Android smartphones a tablety.

Pri tejto metóde nemusíte do svojho OnePlus One inštalovať žiadne aplikácie tretích strán a ak nehľadáte žiadne pokročilé spúšťače a možnosti, veľmi by som odporučil držať sa tejto metódy.

Krok 1

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť na OnePlus One. Ak napríklad chcete urobiť snímku obrazovky webovej stránky, načítajte ju v prehliadači.

Krok 2

Snímka obrazovky OnePlus One

Súčasne stlačte a podržte tlačidlá zníženia hlasitosti a vypínača. Tlačidlá neuvoľňujte, kým nebudete počuť zvuk spúšte fotoaparátu alebo sa na obrazovke nezobrazí upozornenie. To je všetko! Na svojom OnePlus One ste úspešne urobili snímku obrazovky.

Krok 3

Snímku obrazovky si môžete pozrieť na paneli s upozorneniami alebo v aplikácii Galéria.

Metóda 2: Ponuka napájania

Toto je ďalší predvolený spôsob, ktorý je predinštalovaný v OnePlus One a namiesto použitia kombinácie hardvérových klávesov stačí použiť ponuku napájania telefónu.

Táto konkrétna metóda je tiež efektívna a spoľahlivá a snímky obrazovky budete môcť zachytiť v priebehu niekoľkých sekúnd.

Krok 1

V aplikácii OnePlus One prejdite na položku Tlačidlá a klepnite na ponuku Napájanie.

Krok 2

Zapnite možnosť Snímka obrazovky začiarknutím políčka vedľa položky Snímka obrazovky.

nastavenia výkonu

Krok 3

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť.

Krok 4

Podržte tlačidlo napájania a na obrazovke sa zobrazí ponuka napájania. Klepnite na tlačidlo Snímka obrazovky. To je všetko! Na svojom OnePlus One ste úspešne urobili snímku obrazovky.

ponuka napájania

Krok 5

Snímku obrazovky môžete otvoriť z panela s upozorneniami alebo prostredníctvom aplikácie Galéria.

Metóda 3: Screenshot Ultimate

Táto posledná metóda je zameraná na použitie aplikácie na vytváranie snímok obrazovky tretej strany z Google Play Store na vytváranie rýchlych snímok obrazovky na OnePlus One.

Kým Metóda 1 a metóda 2 sú najúčinnejšími spôsobmi vytvárania snímok obrazovky, pretože sú vopred nainštalované v telefóne, Screenshot Ultimate je perfektná aplikácia, ak hľadáte niečo extra.

Screenshot Ultimate prináša viac ako šestnásť rôznych spúšťačov na zachytávanie snímok obrazovky vrátane tlačidla prekrytia, potrasenia telefónom a vlastnej skratky. Okrem vytvárania snímok obrazovky vám aplikácia umožňuje vytvárať zipsy a zdieľať viacero snímok obrazovky.

Vstavaný editor vám umožňuje upravovať snímku obrazovky a má funkcie ako orezanie, zrkadlenie, otáčanie a kreslenie. Môžete tiež nastaviť formát obrázku, názov a adresár, kam chcete snímky obrazovky ukladať.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte si Screenshot Ultimate do svojho OnePlus One. Na stiahnutie aplikácie môžete použiť nižšie uvedené tlačidlo Google Play.

Stiahnuť v službe Google Play

Krok 2

Otvorte aplikáciu, prejdite na Spúšťače a vyberte spúšťače, ktoré chcete použiť. Ak chcete napríklad použiť spúšťač otrasov, začiarknite políčko vedľa položky Pretrepať. Aplikácia vám tiež umožňuje vybrať viac spúšťačov.

Ultimate spúšťače obrazovky

Krok 3

V ponuke Nastavenia upravte napríklad formát obrázku, názov a adresár, kam chcete uložiť snímky obrazovky.

konečné nastavenia snímky obrazovky

Krok 4

Prejdite na obrazovku, ktorú chcete zachytiť.

Krok 5

Na zachytenie snímky obrazovky použite požadovaný spôsob spustenia. Ak ste napríklad vybrali spúšťač trasenia, zatraste zariadením OnePlus One a nasníma sa snímka obrazovky. To je všetko!

Krok 6

Otvorte snímku obrazovky, aby ste si ju mohli pozrieť, alebo použite vstavaný editor na úpravu nasnímanej snímky obrazovky.

konečný editor snímok obrazovky

Záver

OnePlus One je fantastický smartfón s Androidom, ktorý sa po vydaní stal veľmi populárnym. Ak chcete zo svojho telefónu vyťažiť maximum, dôrazne by som odporučil naučiť sa zhotovovať snímky obrazovky, pretože môžu byť skutočne praktické.

Po nasnímaní snímok obrazovky budete môcť zdieľať takmer všetko, čo na svojom OnePlus One robíte, so svojimi priateľmi a rodinou. Metóda 1 a metóda 2 sú perfektné, ak chcete vytvárať okamžité snímky obrazovky bez inštalácie akejkoľvek aplikácie a metódy tretej strany 3 je ideálny, ak hľadáte pokročilé funkcie.

Uistite sa, že ste správne vykonali všetky kroky, a dajte nám vedieť, ak máte problémy s tým, ako urobiť snímku obrazovky na OnePlus One, v oblasti komentárov nižšie. Tiež by vás mohlo zaujímať OnePlus One ROM na prispôsobenie vášho rozhrania.