Jeden indick├Ż spotrebuje 11 GB ├║dajov za mesiac, toky 70 min├║t za de┼ł: spr├íva

Jeden indick├Ż spotrebuje 11 GB ├║dajov za mesiac, toky 70 min├║t za de┼ł: spr├íva 1

V s├║vislosti so spotrebou 4G sa celkov├í d├ítov├í prev├ídzka v Indii zv├Ż┼íila v roku 2019 o 47 percent, zatia─ż ─Źo priemern├í mesa─Źn├í spotreba ├║dajov na jedn├ęho pou┼ż├şvate─ża v decembri minul├ęho roka prekro─Źila 11 GB, uviedla vo ┼ítvrtok nov├í spr├íva.

4G predstavuje 96% z celkovej d├ítovej spotreby spotrebovanej v celej krajine, zatia─ż ─Źo d├ítov├í prev├ídzka 3G zaznamenala svoj najvy┼í┼í├ş pokles o 30%.

ÔÇ×Ver├şme, ┼że migr├ícia ├║─Źastn├şkov na 4G bude aj na─Ćalej vies┼ą k rastu ┼íirokop├ísmov├ęho pripojenia v krajine. Indick├ę telekomunik├ície bud├║ musie┼ą zv├í┼żi┼ą ─Ćal┼íie rie┼íenia pripojenia, aby vyu┼żili nov├ę pr├şle┼żitosti a rie┼íili rast├║cu spotrebu ├║dajov, ÔÇť povedal Sanjay Malik, viceprezident a ved├║ci indick├ęho trhu Nokia.

Spotreba videa bola podporovan├í zvy┼íuj├║cim sa po─Źtom nad┼ítandardn├Żch platforiem (OTT) s viac ako 30 platformami v Indii, ─żahkou dostupnos┼ąou region├ílneho obsahu, agres├şvnou distribu─Źnou strat├ęgiou a inov├íciami, ako s├║ ceny vrec├║┼íok a bal├ş─Źky ur─Źen├ę iba pre mobiln├ę zariadenia hr├í─Źmi OTT.

Priemern├Ż ─Źas str├íven├Ż na platform├ích OTT v Indii je 70 min├║t / de┼ł.

ÔÇ×Pripravovan├ę vide├í a priemysel 4K / 8K 4,0 rie┼íenia, ktor├ę s─żubuj├║ zv├Ż┼íenie produktivity a zn├ş┼żenie n├íkladov pre priemyseln├ę odvetvia v r├┤znych odvetviach, vy┼żaduj├║ si ve─żmi vysok├║ r├Żchlos┼ą a extr├ęmne n├şzku latenciu, ÔÇťdodal Malik.

Priemern├í mesa─Źn├í spotreba d├ít vzr├ístla ro─Źne o 16 percent kv├┤li n├írastu aktualiz├ície 4G siete, n├şzkym cenov├Żm dostupn├Żm ├║dajom smartphonesa neust├íle rast├║ca popularita vide├ş.

Po─Źet mobiln├Żch telef├│nov 4G vzr├ístol 1,5 ─Źasy dosiahnutia 501 mili├│nov kusov v d├┤sledku dostupnosti ┼íirokej ┼ík├íly modelov bohat├Żch na funkcie a konkuren─Źn├Żch cien, uviedol ro─Źn├Ż index mobiln├ęho ┼íirokop├ísmov├ęho prenosu Indie v Indii (MBiT) spolo─Źnosti Nokia.

Prenos ├║dajov v Indii zaznamenal v posledn├Żch ┼ítyroch rokoch, od roku 2015-1919, 44-n├ísobn├Ż n├írast, ktor├Ż je jedn├Żm z najvy┼í┼í├şch na svete.

ÔÇ×Po─Źet Voice over LTE (VoLTE) smartphones vzr├ístol na 432 mili├│nov. Penetr├ícia ┼íirokop├ísmov├ęho pripojenia je 47 percent, ─Źo je v├Żrazne menej ako ─î├şna (95 percent) a ostatn├ę eur├│pske n├írody okolo 95 – 115 percent, ÔÇťzistenia uk├ízali.