Je zlato investícia, ktorá sa oplatí?

Zlato je veľmi cenné aktívum, ktoré silne reaguje na vyššiu infláciu a globálnu ekonomickú neistotu. Zlato nie je ako akcie alebo dlhopisy, nemôžete zarábať dividendy ani úroky. Investovanie do zlata však môže byť užitočnou investíciou, pretože jeho hodnota môže skutočne niekedy naberať na obrátkach, čo poskytuje príležitosť na zisk. Zlato môže byť navyše skvelým spôsobom, ako diverzifikovať svoje portfólio.

Zlato môžete využiť rôznymi spôsobmi. Môžete si napríklad kúpiť fyzické zlaté tehličky alebo mince. V takom prípade budete musieť nájsť spôsob, ako ho uložiť na bezpečné miesto, aby bol chránený pred krádežou. So zlatom môžete obchodovať aj bez toho, aby ste museli vlastniť a chrániť zlaté tehličky alebo mince.

Mnoho brokerov ponúka finančné produkty založené na zlate, takže potom môžu investori využiť kolísanie cien bez toho, aby sa museli zaoberať skutočným kovom. Niektorí brokeri dokonca ponúkajú možnosť obchodovať so zlatom cez mobil, takže investori potom môžu potenciálne profitovať na zlate, nech sú kdekoľvek, pokiaľ majú internetové pripojenie.

Prečo investori považujú zlato za jeden z najlepších drahých kovov, do ktorého sa investuje?

V celej histórii zlato vždy fascinovalo ľudí, ktorí vlastnili zlato z rôznych dôvodov. V dnešnej dobe má zlato zvláštnu hodnotu a väčšinou sa považuje za zaistenie proti inflácii a za bezpečné útočisko počas geopolitickej neistoty.

Prečo však investori používajú zlato na diverzifikáciu svojich investícií? Ako im vlastníctvo zlata pomôže vyrovnať sa s rôznymi situáciami na trhu? Pozrime sa na vrchol 3 dôvody, prečo je zlato hodnotnou investíciou.

1. Zlato je zaistením proti inflácii

Zlato je často vnímané ako zabezpečenie proti inflácii a devalvácii meny, pretože na rozdiel od fiat mien, akými sú USD, EUR alebo GBP, s ktorými manipulujú centrálne banky (programy kvantitatívneho uvoľňovania, úrokové sadzby atď.), Ťaží zo svojho relatívny nedostatok, nie je podporovaná žiadnou celosvetovou inštitúciou a dlhodobo si zachováva svoju hodnotu a kúpnu silu.

2. Zlato si zachováva svoju hodnotu v čase makroekonomickej a geopolitickej neistoty

Zlato je tisíc rokov stará investícia, ktorá sa postupom času osvedčila. Tradične bezpečné útočisko v čase vyššieho stresu a volatility na akciových trhoch má výhodu v tom, že je hmotným aktívom, ktoré nie je dlhom nikoho (napríklad na rozdiel od štátnych dlhopisov). Ceny zlata sú tiež oveľa menej volatilné ako ostatné finančné aktíva, pretože jeho ceny sú menej ovplyvnené fámami alebo inými udalosťami. Preto je považovaný za bezpečný majetok.

3. Zlato čelí rastúcemu dopytu

Podľa Svetovej rady pre zlato dopyt po zlate klesol 1% v roku 2019 ako „obrovskému nárastu investičných tokov do ETF a podobných produktov zodpovedal cenový pokles spotrebiteľského dopytu“. Situácia s pandémiou COVID-19 však podporila dopyt po bezpečných prístavoch pre žltý kov, ktorý dosiahol 1, 083.8 ton

Záverečné slová

Cenu zlata ovplyvňujú rôzne faktory, ako napríklad zmeny úrokových sadzieb, vývoj amerického dolára (cena zlata je vyjadrená v USD), ako aj dopyt centrálnych bánk, dôležitých trhov ako USA, India a Čína a súkromné spoločnosti. Dopyt po bezpečných prístavoch, ako je zlato, by mal v tomto prostredí stále rásť, vzhľadom na rastúce obavy súvisiace s druhými vlnami koronavírusu vo veľkých ekonomikách, ako sú USA a Čína, v čase, keď Európa pomaly otvára svoje hranice a znova začína ekonomiky. Globálny rast môže byť ohrozený, čo by mohlo na zlato vyvinúť ďalší býčí tlak, čo investorom ponúka skvelé príležitosti na dosiahnutie zisku.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2CAqs0d