Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Je zaujatosť potvrdenia kŕmenia na sociálnych sieťach zaujatá? [INFOGRAPHIC]

Je zaujatosť potvrdenia kŕmenia na sociálnych sieťach zaujatá? [INFOGRAPHIC] 1

Vedú nás sociálne siete všetkých do echo komôr? Po posledných prezidentských voľbách došlo k širokému spektru obyvateľstva, ktoré bolo úplne zaskočené, hlavne preto, že videli iba správy, ktoré potvrdzovali ich presvedčenie, že ich kandidát vyhrá. Ako sa to však stane?

Listy hedžových fondov Q1, konferencie, naberačky atď. Tiež si prečítajte Lear Capital: Finančné produkty, ktorým by ste sa mali vyhnúť?

Je pravdepodobné, že ste väčšinou priateľmi s ľuďmi na sociálnych sieťach, ktorí zdieľajú vaše názory na svet. Keď teda zverejníte niečo politické na sociálnych médiách, je väčšia pravdepodobnosť, že budete počuť potvrdenie ako nesúhlas, čím skôr posilníte svoj pohľad na svet, než aby ste ho spochybňovali. A čo viac, ak počujete nesúhlas, môžete to vyhodiť ako anomáliu a dokonca môžete zablokovať osobu s nesúhlasným hľadiskom. Tiež budete častejšie vidieť, ako ostatní uverejňujú veci, s ktorými súhlasíte, aby ste si mohli byť istí, že s vami všetci súhlasia. Kým si to uvedomíte, svet už pre vás nebude ani rozpoznateľný, akonáhle konečne prerazíte svoju bublinu potvrdzujúcej zaujatosti.

Aby ste sa nedostali do pasce potvrdzujúcich predsudkov, uistite sa, že vidíte argumenty z oboch strán politického spektra. To neznamená, že musíte legitimizovať rasizmus, klasicizmus alebo čokoľvek, čo je v rozpore s vašim osobným náboženským presvedčením. Musíte však uznať, že celý svet môže mať na danú tému široký uhol pohľadu, a nie to, že s vami každý bude vždy úplne súhlasiť.

Najdôležitejšia vec, ktorú môžete urobiť, je skontrolovať veci pred ich uverejnením na internete alebo na sociálnych médiách. Pamätáte si ešte pred sociálnymi médiami všetky bláznivé e -maily o konšpiračnej teórii, ktoré vám váš divný strýko preposlal? To je v podstate to, na čo sa sociálne médiá zmenia, pokiaľ ľudia nezačnú veci overovať skôr, ako ich uverejnia. K dispozícii sú skvelé zdroje ako Snopes, FactCheck.org a PolitiFact, ktoré vám môžu pomôcť určiť pravdivosť príbehov, ktoré vidíte online. A hádaj čo? Je skutočne v poriadku povedať svojim priateľom, keď uverejňujú veci, ktoré nie sú faktické. Urobí svet lepším.

Historicky povedané, demokracie majú obmedzenú trvanlivosť. Falošné, zavádzajúce a inak nepravdivé správy na internete vedú k úrovni rozdeľovania, ktorá môže viesť k ukončeniu demokracie. Je len na vás, či to zastavíte. Z tejto infografiky sa dozviete viac o tom, ako môže odchýlka od potvrdení zmeniť vaše vnímanie reality.