Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Je vyradený naozaj nesmrteľný? Požiadali sme lekára o videohry KO


Videohry sa zvyčajne držia príručky akčných filmov. Ak chce hrdina zneškodniť goona bez toho, aby ho zabil, môže ho kedykoľvek vyradiť. Týmto spôsobom sa baddie zobudí, keď sa vyrieši celý konflikt, zistí sa chyba ich spôsobov a namiesto toho začne účtovať.

Niektoré tajné hry dokonca kodifikujú bezvedomie ako nesmrtonosnú možnosť – ďalšiu úroveň obtiažnosti pre tých, ktorí majú radi pokojné uspokojenie z prekonávania vlastných pravidiel. Ak to dokážete až do konca bez použitia zbrane, odomknete špeciálnu trofej a jedinečný koniec ako odmenu za váš pacifizmus.

Okrem jeho pacifizmu, však? Mimo kontextu fiktívnych konfliktných zón je vydávanie niekoho v bezvedomí mimoriadne násilnou vecou. Je skutočne možné to urobiť bezpečne a zachrániť deň pri svedomí?

Je vyradený naozaj nesmrteľný? Požiadali sme lekára o videohry KO 1

Ak niekto zaútočí na niekoho tým, že ich bije do hlavy, mohli by veľmi dobre zomrieť, hovorí Dr. Juliette Fraserová, konzultantka pre neuroanestéziu a neurokritickú starostlivosť. Je to vlastne dosť ťažké zasiahnuť niekoho cez hlavu, aby sa dostal do bezvedomia, ale nemal by byť hrozbou pre život.

To je teda metóda starej školy z okna. Zlodeji Garrett budú musieť predať svojho spoľahlivého blackjacka na plot a JC Denton by mal odovzdať jeho obušok späť štvrťročnému veliteľovi UNATCO. Šľahačka z ocele proti lebke nikdy neznela zdravo, pomyslite na to.

Modernejší prístup, ako je vidieť v Deanonored and Splinter Cell, je, aby hrdina obalil ruku okolo krku nepriateľa a dusil ich zozadu. Tento krok pripomína podobnosť s rôznymi domácimi zbraňami, ktoré používajú bojoví umelci a skutočný vojenský personál, takže má nejaký základ v skutočnosti.

Je vyradený naozaj nesmrteľný? Požiadali sme lekára o videohry KO 2

Je určite možné, že môžete ukrývať tlak krčnej tepny od niekoho a oni pominú, hovorí Dr. Fraser. Krčné tepny prenášajú okysličenú krv do hlavy, takže mozog vás nemôže udržať pri vedomí bez nich. Teoreticky predpokladám, že by ste to dokázali s dostatočnou silou … museli by ste tam byť na pár minút.

Prihláste sa na odber bulletinu VG247 Získajte všetky najlepšie kúsky VG247 doručené do vašej doručenej pošty každý piatok!

Ani Sam Fisher nemá bicepsy dosť veľké na to, aby udržal búrlivý NPC na mieste dve minúty bez toho, aby upozornil okolité stráže. Horšie je, že pri odrezávaní krvi a kyslíka do mozgu sú spojené určité riziká – obeť môže utrpieť mozgovú príhodu alebo hypoxické poškodenie mozgu.

Lepšie je určite uchýliť sa k drogám: šípky spánku a plynové šípy, z ktorých žiadny majster zlodej neopustí dom. Biť niekoho šípkou, nejakou intramuskulárnou injekciou, je určite možné, v závislosti od toho, aký liek ste sa rozhodli používať, hovorí Dr. Fraser.

Počas práce Dr. Fraserová niekedy pacientom podáva intramuskulárny ketamín, ktorý im síce dýcha, ale vyrazí ich. Ďalšou možnosťou je intramuskulárny Lorazepam. Teoreticky by ste na ňu mohli niekoho predávkovať, ale väčšinou je to celkom bezpečné.

Je vyradený naozaj nesmrteľný? Požiadali sme lekára o videohry KO 3

Určite bezpečnejšie ako škrtiaca klapka – ale vládne super-strašidlo by stále čakalo dve až tri minúty, kým sa drogy začnú prejavovať, čo je dosť času na to, aby droga vstúpila na paniku a upozornila každého žoldniera v podzemná sopka základňa.

Jediným spôsobom, ako by to dali na pár sekúnd, by bolo, keby to dali intravenózne, hovorí Dr. Fraser. Robím veľa v tom, čo sa nazýva celková intravenózna anestézia, takže je to neustála infúzia anestetika.

Anestetici sa držia, aby sa ubezpečili, že ich pacienti sú v bezvedomí a sú bezpečné počas operácie; Adam Jensen pravdepodobne nebude. Čo sa stane, keď nano-rozšírená ninja pokračuje?

Nebudete sa obávať, či prestanú dýchať, alebo budú príliš plytké a potom nízka hladina kyslíka, hovorí Dr. Fraser. Môžu dostať hypoxické poškodenie mozgu, môžu mať nízky krvný tlak. A môžu sa usilovať.

Je to klasická smrť rockovej hviezdy – ak zvracia osoba v bezvedomí, ich dýchacie cesty môžu byť zablokované. Chirurgovia žiadajú pacientov, aby sa pred operáciou vyhladovali práve z tohto dôvodu. V oblasti A&E, kde by pacienti v bezvedomí mohli prísť s úplným žalúdkom, lekári klasifikujú dýchacie cesty ako nechránené. V týchto prípadoch používajú dýchacie trubice na ventiláciu pacientov – hlavne pre nich dýchajú.

Je ťažké si predstaviť, že Corvo zostavuje tieto dýchacie trubice v priebehu dramatického úniku z veže. Čo by mohol urobiť, ak by sa skutočne o to staral, je položiť svoje obete na svoju stranu. Dokážete ich umiestniť do zotavovacej pozície, hovorí Dr. Fraser, a to vás niektorým ľuďom dostane z problémov. Niečo pre Corvoho, aby preplával, keď nabudúce niekoho hodí do koša.

Prežitie však nie je zaručené. Najlepším spôsobom, ako zaistiť pravú neletálnosť, je, samozrejme, nezasiahnuť nikoho ničom. Viem, že to vyzerá pritiahnuté za vlasy. Je čas začať cvičiť túto hru ducha tým, že sa obliekate do čiernej farby, maľujete svoju tvár v camo a staňte sa jednotkou so tieňom.

Prečítajte si viac o Deanonored s naším článkom: Deanonored 2 a sila prítomnosti,