Je tvoj Twitter Kompromis ├║─Źtu? Ako to oprav├şm?

Je tvoj Twitter Kompromis ├║─Źtu?  Ako to oprav├şm? 1

Soci├ílne m├ędi├í sa dnes st├ívaj├║ druhou podstatou tis├şcro─Źia po celom svete. ─Żudia jednoducho nem├┤┼żu robi┼ą bez kontroly ozn├ímenia od r├ína do noci. Soci├ílne m├ędi├í s├║ skvel├Żm sp├┤sobom, ako nadviaza┼ą kontakty a by┼ą v kontakte so svojimi bl├şzkymi. Ale rovnako ako v┼íetky ostatn├ę technick├ę veci je n├íchyln├Ż na zneu┼ż├şvanie. Neexistuje de┼ł, ktor├Ż by sme ne─Ź├ştali o podvodoch, hackovan├ş, ┼íikanovan├ş a vyhr├í┼żan├ş sa incidentom na platform├ích soci├ílnych m├ędi├ş.

─Żudia, ktor├ş nie s├║ technicky zdatn├ş, m├┤┼żu obvi┼łova┼ą technol├│gie alebo soci├ílne m├ędi├í, ale to nie je spr├ívne. Vn├şmanie pozit├şvneho alebo negat├şvneho pou┼żitia dobre vyzeraj├║cich n├ístrojov v┼żdy z├ívis├ş od pou┼ż├şvate─ża. Ak sa v├í┼í profil v soci├ílnych m├ędi├ích dostane na juh, d├í sa to tie┼ż opravi┼ą. V skuto─Źnosti, ak ste dostato─Źne opatrn├ş a pozorn├Ż, m├┤┼żete zosta┼ą v bezpe─Ź├ş pred v┼íetk├Żmi probl├ęmami v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş. Dnes budeme diskutova┼ą, ako vedie┼ą o svojom Twitter ├║─Źet bol hacknut├Ż.? Poskytli sme tie┼ż podrobn├ęho sprievodcu o tom, ─Źo m├┤┼żete urobi┼ą, aby ste zostali v bezpe─Ź├ş na popul├írnej platforme mikroblogovac├şch slu┼żieb.

Vie┼í | ─îo robi┼ą, ke─Ć v├í┼í Instagram ├Ü─Źet je hacknut├Ż

Indik├ície, ktor├ę znamenaj├║ Twitter ├Ü─Źet bol napadnut├Ż

Ako zisti┼ą, ┼że jeho Twitter bol zlomyse─żne prevzat├Ż niek├Żm in├Żm? Tu je nieko─żko tipov, ktor├ę by mali spusti┼ą v├í┼í ┼íiesty pocit. Skontrolova┼ą to.

Sleduje, sleduje alebo blokuje niekoho Twitter ┼że ste nikdy z v├í┼ího profilu neodoslali ┼żiadne spr├ívy, na ktor├ę ste si nepam├Ątali upozornenie na zmenu inform├íci├ş o svojom ├║─Źte. Nem├┤┼żete sa prihl├ísi┼ą, zatia─ż ─Źo de┼ł sk├┤r, ako sa m├┤┼żete ─żahko prihl├ísi┼ą.

Ak ste sa v poslednom ─Źase stretli s tak├Żmto probl├ęmom, nezabudnite postupova┼ą pod─ża nasleduj├║cej ─Źasti, aby ste vedeli, ako rie┼íi┼ą tak├║to situ├íciu. T├íto pr├şru─Źka je ur─Źen├í pre v┼íetk├Żch, ale je zameran├í hlavne na t├Żch, ktor├ş nie s├║ tak├Żmi soci├ílnymi m├ędiami. Ak toto ─Ź├ştate a patr├şte do druhej skupiny, postupujte pod─ża pokynov.

Pre─Ź├ştajte si to teraz | Ako aktivova┼ą YouTube Obmedzen├Ż re┼żim na akomko─żvek PC / Smartphone

Ako opravi┼ą kompromis Twitter ├║─Źet

Po─Ćme sa ponori┼ą do sprievodcu.

Zmeni┼ą heslo

Najd├┤le┼żitej┼íie je ma┼ą nov├ę heslo, ktor├ę zaist├ş a over├ş v├í┼í pr├şstup k v├í┼ímu profilu. Ak sa nem├┤┼żete prihl├ísi┼ą, pre─Ź├ştajte si mo┼żnos┼ą Zabudnut├ę heslo na samotnej prihlasovacej str├ínke.

─îo sa stane, ak ste stratili pr├şstup k svojmu po┼ítov├ęmu ID alebo telef├│nnemu ─Ź├şslu?

Ak ste jedn├Żm z pou┼ż├şvate─żov, ktor├Ż nem├í pr├şstup k telef├│nnemu ─Ź├şslu alebo po┼ítov├ęmu ID, kliknite na ÔÇ×Nem├ím pr├şstup k ┼żiadnemu z nich ÔÇť alternat├şva.N├íjdite svoje Twitter ├║─Źet

Mus├şte zada┼ą svoje u┼ż├şvate─żsk├ę meno (ak si pam├Ąt├íte. Pou┼ż├şvate─żsk├ę men├í s├║ zvy─Źajne nezabudnute─żn├ę). Ak v├í┼í profil existuje a hacker alebo niekto, kto k nemu z├şskal pr├şstup, nevykonala ┼żiadnu zmenu, t├íto spr├íva by sa v├ím mala zobrazi┼ą.

Je tvoj Twitter Kompromis ├║─Źtu?  Ako to oprav├şm? 2

Budete v┼íak znova presmerovan├ş na vy┼í┼íie uveden├ę kroky. Tu je n├ívod, ako zisti┼ą, ─Źi je d├┤le┼żit├ę pou┼żi┼ą aktualizovan├ę telef├│nne ─Ź├şslo alebo pr├şstup k e-mailu ako z├ílohu, ke─Ć je va┼ía Twitter ├║─Źet sa st├íva kompromisom.

Teraz mus├şte klikn├║┼ą Potrebujete pomoc? mo┼żnos┼ą, ktor├║ vid├şte v dolnej ─Źasti obr├ízka vy┼í┼íie. Skon─Ź├şte na obrazovke, ktor├í nastav├ş v├í┼í aktu├ílny e-mail, ku ktor├ęmu m├íte pr├şstup, spolu s popisom v├í┼ího technick├ęho probl├ęmu.

Je tvoj Twitter Kompromis ├║─Źtu?  Ako to oprav├şm? 3

Mus├şte tie┼ż vykona┼ą v├Żzvu CAPTCHA, aby ste dok├ízali, ┼że nie ste robot, ktor├Ż sa sna┼ż├ş nez├íkonne z├şska┼ą pr├şstup k ├║─Źtu.

pr├şbuzn├Ż | Ako vypn├║┼ą Google Assistant z ─żubovo─żn├ęho smartf├│nu

Zru┼íi┼ą riadenie pr├şstupu k sporn├Żm aplik├íci├ím tret├şch str├ín

Aplik├ície tret├şch str├ín m├┤┼żu v┼żdy predstavova┼ą hrozbu, ak poch├ídzaj├║ z nezn├ímych zdrojov. Najlep┼í├şm rie┼íen├şm je preto odvola┼ą pr├şstup k t├Żmto aplik├íci├ím z va┼íich Twitter profilu. Pom├┤┼że v├ím to zosta┼ą v bezpe─Ź├ş pred ka┼żd├Żm, kto sa pok├║si z├şska┼ą pr├şstup k v├í┼ímu profilu alebo ┼íkodlivo vykona┼ą zmeny jeho nastaven├ş.

Tento proces je mo┼żn├Ż iba vtedy, ke─Ć sa st├íle m├┤┼żete prihl├ísi┼ą do svojho profilu. Uk├í┼żeme v├ím, ako na to.

Uistite sa, ┼że ste prihl├ísen├Ż / -├í do svojho Twitter > Kliknite na svoje profilov├Ż obr├ízokPotom kliknite na ikonu Nastavenia a ochrana osobn├Żch ├║dajov > ├║─ŹetV ─Źasti ├Ü─Źet klepnite na Aplik├ície a rel├ície,Odvola┼ą pr├şstup k aplik├íci├ím tret├şch str├ín vo va┼íom Twitter ├║─ŹetTeraz m├┤┼żete vidie┼ą zoznam pripojen├Żch aplik├íci├ş tret├şch str├ín (┼żiadne sn├şmky tu Twitter nepovo─żuje sn├şmky obrazovky pre pripojen├ę aplik├ície tret├şch str├ín)Kliknite na aplik├íciu pochybnosti sp├┤sobuj├║ prihl├ísenie alebo ak├Żko─żvek probl├ęm. Pri pou┼żit├ş by sa mala zobrazi┼ą mo┼żnos┼ą Odobra┼ą pr├şstup v ─Źervenej farbe. Kliknite na┼ł. Znova to skontrolujte v zozname aplik├íci├ş a rel├íci├ş. T├íto aplik├ícia by sa teraz mala odstr├íni┼ą.

Probl├ęmy s prihl├ísen├şm a in├ę chyby sa niekedy m├┤┼żu vyskytn├║┼ą v d├┤sledku ch├Żb v aplik├íci├ích tret├şch str├ín. Ak si nie ste ist├ş technick├Żmi podrobnos┼ąami, je lep┼íie zru┼íi┼ą pr├şstup k aplik├ícii, ktor├║ m├íte podozrenie pri pou┼ż├şvan├ş vy┼í┼íie uvedenej technol├│gie.

Skontrolova┼ą to | Ako opravi┼ą r├┤zne be┼żn├ę probl├ęmy WhatsApp

Sk├║ste sa prihl├ísi┼ą do svojho Twitter ├Ü─Źet s dvojfaktorovou autentifik├íciou

─Äal┼íou bezpe─Źnou a ├║─Źinnou met├│dou je pou┼żitie 2overenie faktorom pre prihl├ísenie do Twitter zodpovednosti. T├Żmto postupom sa m├┤┼żete prihl├ísi┼ą pomocou svojho hesla a jedine─Źn├ęho k─ż├║─Źa, ktor├Ż mus├şte zada┼ą pri ka┼żdom prihl├ísen├ş. Bude to jedine─Źn├Ż k─ż├║─Ź, ktor├Ż sa vygeneruje ned├ívno pri ka┼żdom spusten├ş procesu prihl├ísenia.

Poviem v├ím, ako nastavi┼ą 2- overenie toto┼żnosti na Twitter zo zariadenia s Androidom. Proces bude pribli┼żne rovnak├Ż, ak ho urob├şte z webovej verzie Twitter,

Pre─Źo pou┼ż├şva┼ą aplik├íciu Autentifik├ícia

Z bezpe─Źnostn├Żch d├┤vodov v├ím odpor├║─Źame namiesto textov├Żch spr├ív pou┼ż├şva┼ą osved─Źen├║ autentifika─Źn├║ aplik├íciu. Existuje ┼íanca, ┼że niekto m├┤┼że ─Źucha┼ą bal├şky alebo prostredn├şctvom ┼íkodliv├ęho k├│du alebo tak├Żmto bezoh─żadn├Żm sp├┤sobom a m├┤┼że ho pozna┼ą, ke─Ć ho dostanete vo forme textovej spr├ívy.

Ale s aplik├íciou m├íte nad k├│dom v├Żlu─Źn├║ kontrolu, preto┼że ho vid├şte iba. K├│d sa vygeneruje iba na zariaden├ş, kde je overova─Ź nain┼ítalovan├Ż prostredn├şctvom Gmail ID vlastn├şka. Obnovuje sa dokonca ka┼żd├Żch 30 sek├║nd /1 min├║t. Je to lep┼íia mo┼żnos┼ą prihl├ísi┼ą sa.

Udr┼żujte svoje PC / Android zariadenie v bezpe─Ź├ş

Je to celkom rovno. Uistite sa, ┼że po─Ź├şta─Ź je aktualizovan├Ż pomocou najnov┼í├şch aktualiz├íci├ş zabezpe─Źenia. Nebud├║ teda ┼żiadne medzery v bezpe─Źnostn├Żch aspektoch. Spr├ívna antiv├şrusov├í ochrana chr├íni v├í┼í po─Ź├şta─Ź pred ka┼żd├Żm, kto sa m├┤┼że pok├║si┼ą z├şska┼ą neopr├ívnen├Ż pr├şstup k v├í┼ímu po─Ź├şta─Źu a nesk├┤r k va┼íim aplik├íci├ím. To tie┼ż zaru─Źuje ochranu pred ┼íkodliv├Żm softv├ęrom a in├Żm ┼íkodliv├Żm softv├ęrom, ktor├Ż sa m├┤┼że spusti┼ą na pozad├ş a pok├║si sa z├şska┼ą pr├şstup k v├í┼ímu po─Ź├şta─Źu.

To ist├ę mo┼żno poveda┼ą pre va┼íe zariadenia s Androidom. Uistite sa tie┼ż, ┼że aplik├ície a zariadenia s├║ aktu├ílne. Aplik├ície v┼żdy in┼ítalujte z d├┤veryhodn├Żch zdrojov, ako je Obchod Play. Nikdy nezme┼íkajte aktualiz├ície syst├ęmu, ktor├ę opravuj├║ chyby a neust├íle zlep┼íuj├║ v├Żkon zariadenia a ─Ćal┼íie aspekty vr├ítane zabezpe─Źenia.

Tak┼że boli k dispoz├şcii podrobn├ę inform├ície o tom, ─Źo by sa v├ím mohlo pokazi┼ą Twitter a ako to opravi┼ą. Starostlivo pre─Ź├ştajte sprievodcov a kroky. D├║fame, ┼że ste to pova┼żovali za informat├şvne. Pozrite si na┼íe ─Ćal┼íie pr├şru─Źky t├Żkaj├║ce sa r├┤znych aspektov spr├ívy soci├ílnych m├ędi├ş.

Tie┼ż sa ti m├┤┼że p├í─Źi┼ą,