Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Je toto PlayStation 5? Patent odhaľuje zvláštny dizajn

Je toto PlayStation 5? Patent odhaľuje zvláštny dizajn 1

Na povrch sa dostal nový patent od Sony, ktorý by nám mohol ukázať, ako bude PS5 vyzerať. PlayStation 5 patent odhaľuje prinajmenšom veľmi zaujímavý dizajn, aj keď nie každý je presvedčený, že toto je konečná verzia konzoly, ktorá pristane v domácnostiach po celom svete.

Holandská stránka Let’s Go Digital si všimla PlayStation 5 patent. Spoločnosť Sony o to požiadala v máji na Instituto Nacional da Propriedade Industrial v Brazílii. Tento mesiac bol potom patent zaregistrovaný na Svetovom úrade pre duševné vlastníctvo.

Schéma konzoly v patentovom dokumente ukazuje, čo vyzerá ako veľký dizajn v tvare V. Opis iba uvádza, že zariadenie je „konfiguráciou aplikovanou na / v elektronickom zariadení“, ktorá nám nič nehovorí. Zariadenie je zaradené do kategórie „zariadenia na spracovanie údajov a periférne zariadenia“, ktoré zahŕňajú herné konzoly. Pretože toto je miesto, kde bol PS4 patentovaný minulý rok, predpokladá sa, že toto zariadenie je PS5, ktoré by malo byť odhalené vo februári 2020.

Zariadenie v systéme PlayStation 5 patent obsahuje množstvo vetracích otvorov. Dizajn v tvare V by mohol byť odkazom na rímsku číslicu pre päť. Vpredu je slot, ktorý je pravdepodobne diskovou jednotkou. Let’s Go Digital naznačuje, že ak zariadenie v diagrame nie je PS5, môže to byť jeho menší variant. Dizajn tiež obsahuje niekoľko konektorov a tlačidiel.

Metro naznačuje, že obrázky v PlayStation 5 patent by mohol skutočne ukázať, ako bude vývojárska súprava vyzerať, a nie ako skutočná konzola. Vyzeralo by to dosť zvláštne, keby spoločnosť Sony uviedla na trh konzolu, ktorá je rovnako prepracovaná ako v schéme patentu.

Výrobcovia konzol vydávajú vývojárske súpravy skôr, ako vyjde skutočná konzola, aby mali vývojári možnosť vytvárať pre nich hry. Vývojárske súpravy obsahujú aj niekoľko úprav, ktoré nekončia v konečnej spotrebiteľskej verzii produktu. Existujú nepotvrdené zvesti, že vývojári už majú svoje zariadenia od začiatku minulého roka. Keďže sa očakáva odhalenie z februára 2020, je takmer isté, že teraz majú svoje súpravy.

Teraz máme spôsob, ako zistiť, či patent odhaľuje dizajn devkit alebo konečného spotrebiteľa, ale hráči pravdepodobne dúfajú, že to nebude konečný produkt, pretože je to všetko, len nie elegantné.