Je to oficiálne: Huawei predal svoju značku Honor niekoľkým…

česť

To, čo bolo verejným tajomstvom, sa napokon stalo skutočnosťou. Už sme vám povedali o viac ako pravdepodobnej možnosti, že ázijský výrobca predal svoju dcérsku spoločnosť v snahe zmierniť dopad komerčného veta zo strany Spojených štátov. Povedal a urobil: Honor už nevlastní Huawei.

Napätie medzi Huawei a Spojenými štátmi znamenalo, že ázijská firma nemohla nakupovať komponenty spoločností, ktoré sídlili na americkej pôde, nehovoriac o vete na používanie služieb Google. Nakoniec sa klebety stali skutočnosťou Huawei predal svoju značku Honor čínskej holdingovej spoločnosti, ktorú tvorí viac ako 30 spoločností.

Na uskutočnenie tohto predaja Digital China Group a ostatné spoločnosti, ktoré tvoria podiel, ktorý sa uskutoční s Honorom ako celok, vytvárajú novú spoločnosť so značkou Shenzhen Zhixin New Information Technology. A hoci Výška predaja nebola uvedená, odhaduje sa, že celková platba bude predstavovať 15 miliárd dolárov, zhruba 12 650 miliónov eur na zmenu.

Huawei predáva Honor, aby zachránil jednu zo svojich značiek

česť 30

Povedať, že nečelíme novým fámam alebo únikom informácií, ale že to bola agentúra Reuters, ktorá zverejnila tlačovú správu, v ktorej oficiálne vyhlásenie podpísané 40 spoločnosťami zapojenými do tejto transakcie, čím je jasné, že Huawei predal Honor úplne bezpečne.

Toto vyhlásenie to naznačuje Huawei po predaji už nebude mať žiadne akcie Honoru. A najpozoruhodnejšia vec prichádza s frázou, ktorá všetko objasňuje: “Ide o trhovú investíciu na záchranu dodávateľského reťazca Honor.”

Je potrebné poznamenať, že ako sa uvádzalo v povestiach, vláda Shenzenu, sídla Honoru a mnohých ďalších čínskych technologických spoločností, je tou, ktorá si ponechá väčšinu akcií spoločnosti.

Týmto predajom by sa Honor mohol vyhnúť vetu Spojených štátov

honor 20 pro

evidentne Honor utrpel rovnaké obchodné veto so Spojenými štátmi. Teraz, keď je Honor úplne nezávislý od Huawei, už by naň nemali platiť rovnaké obmedzenia ako na Huawei.

Týmto spôsobom nový Honor bude mať teraz prístup k americkej technológii, takže môžete pokračovať vo výrobe vlastných procesorov s americkými komponentmi, alebo ak chcete uviesť príklad, získať procesory Qualcomm (aj keď sa zdá, že Huawei im to už uľahčuje). Samozrejme, posledné slovo bude mať vláda na čele s Joeom Bidenom.

Nakoniec vo vyhlásení chceli tiež upokojiť používateľov a investorov. Preto dali jasne najavo, že Hoci Honor už nebude vo vlastníctve Huawei, svoje budúce plány si ponechá nezmenené a to je tá najlepšia správa.