JE TO OFICIÁLNE! Google konsoliduje nákup Fitbit

Google kupuje Fitbit

V roku 2019 Google oznámil svoj zámer získať Fitbit za viac ako 2 miliardy dolárov. Spoločnosť na svojej ceste narazila na prekážky, ale dnes bolo oficiálne oznámené, že nákup bol dokončený 2 rokov po začiatku tohto príbehu.

Google sa podarilo prevziať spoločnosť po získaní v decembri schválenie Európskej únie. Tým americká spoločnosť konečne dosiahne dohodu, ktorú akceptujú regulátori v Európe.

Ako sa Googlu podarilo presvedčiť Európsku úniu?

Akvizíciu dnes ráno potvrdil Rick Osterloh, senior viceprezident pre zariadenia a služby v Google. Toto uvádzalo nákup sa zameriava na nositeľné zariadenia a nie v používateľských údajoch. Tento posledný bod znepokojoval rôzne regulačné orgány, ktoré odložili nákup.

Viceprezident tiež uviedol, že používatelia Fitbit si budú môcť vychutnať hodinky spoločnosti pomocou služieb tretích strán, a to všetko prostredníctvom vášho vlastného účtu na platforme.

Podobne generálny riaditeľ Fitbit James Park povedal, že táto akvizícia je len začiatok novej etapy spoločnosti. Tvrdil tiež, že to im dáva nekonečné možnosti ponúkať svojim spotrebiteľom produkty vyššej kvality.

Mnoho vecí, ktoré máte radi, zostane rovnakých, povedal Park dnes ráno v liste používateľom Fitbit. Takto si môžete byť istý spoločnosť sa zmení k lepšiemu.

Hodinky Fitbit Google

Spoločnosť Google súhlasí s tým, že nebude používať údaje používateľov na reklamné účely

Obavy regulátorov, ktoré stáli v ceste akvizícii, boli prekonané a záväzná doložka o predaji. Chceli tak zabrániť Googlu v používaní zdravotných údajov používateľov na reklamné účely v službách spoločnosti.

Táto klauzula spočíva v tom, že predaj Fitbit sa uskutoční na zariadeniach, ktoré majú vo svojom katalógu. A) Áno, Schopnosť Googlu používať údaje používateľov zmizne na zobrazovanie reklám na svojich platformách. Zaviazali sa tiež, že ponechajú webové API Fitbit otvorené, aby k nim mali prístup aj iné spoločnosti.

Hoci vyšetrovanie zo Spojených štátov a Austrálie pokračuje, Google našiel spôsob, ako získať Fitbit. Riskujú, že táto fúzia spôsobí problémy na ceste, ale môže to byť aj krok k urýchlenému schvaľovaniu.