Je používanie šetriča batérie Pixel skutočne najlepší spôsob, ako šetriť batériu?

Je používanie šetriča batérie Pixel skutočne najlepší spôsob, ako šetriť batériu? 2

Dobro

Pixel Battery Saver robí presne to, čo tvrdí. Aplikácia položí na vašu obrazovku „pletivo“, ktoré vypne určité percento pixelov. Výsledkom je tmavšia obrazovka s nižším rozlíšením. Pretože udržanie takej obrazovky stojí menej energie, vydrží vám batéria výrazne dlhšie.

Zlý

Náklady na túto dlhšiu výdrž batérie sú dosť vysoké. Aj vďaka ľahším sieťam je váš telefón výrazne slabší, takže je veľmi ťažké alebo dokonca nemožné ho vidieť na slnku. Ťažšie oká znemožňujú čítanie textu a po niekoľkých hodinách používania som začal cítiť napätie v očiach.

Spodný riadok

Aj keď aplikácia plní svoje sľuby, zistil som, že predĺžená výdrž batérie nestojí za zníženú kvalitu.

Vaša obrazovka je takmer vždy najťažším zdrojom vybitia batérie pre akékoľvek zariadenie, takže bude spotrebúvať značné množstvo energie bez ohľadu na to, aké slabé alebo nízke rozlíšenie budete mať. Zistil som, že by som si radšej užíval zážitok pozerať sa na svoju obrazovku, kým je zapnutá, ako by sa mžoural a namáhal vidieť. Použitie iných spôsobov šetrenia batérie, ako je jednoduché stlmenie obrazovky, skrátenie času stráveného na zariadení a orezanie aplikácií, ktoré bežia na pozadí, je pre mňa oveľa výhodnejšie.

To je však do značnej miery vecou preferencie. Ak ste vyskúšali všetko ostatné a batéria vám stále dáva zabrať, možno je Pixel Battery Saver tou správnou aplikáciou.

Súvisiace: 8 Najlepšie aplikácie na šetrenie batérie pre Android: zvýšte výkonnosť svojho telefónu

Inštalácia

Pixel Battery Saver sa inštaluje rýchlo a jednoducho. Neexistujú žiadne možnosti nastavenia a na 3.4 MB, aplikácia je pomerne ľahká.

Rozhranie

Rozhranie aplikácie je čisté, jasné a zrozumiteľné. Posunutím doľava a doprava sa zníži alebo zvýši počet pixelov, ktoré aplikácia vypne, a klepnutím na purpurové tlačidlo sa prepína medzi režimom šetrenia batérie a normálnym režimom.

Aplikácia má intuitívne rozhranie.Aplikácia má intuitívne rozhranie.

Krátky kontrolný zoznam ďalších možností sa zobrazí vyššie.

Vlastnosti

Neplatená verzia aplikácie ponúka tri stupne úspory batérie. “Sieťka.” 2”Ponúka nízku úsporu batérie s iba miernym znížením jasu a rozlíšenia, zatiaľ čo„ Mesh 4”Šetrí veľa batérie za cenu výrazného stmievania a takmer nečitateľného textu. “Sieťka.” 3”Vytvára rovnováhu medzi týmito dvoma.

Zapnutie sieťoviny.Zapnutie sieťoviny.

Sieťky 1 a 5 sú k dispozícii iba v platenej verzii aplikácie za $10,68. “Sieťka.” 1”Ponúka najmenšie zníženie rozlíšenia, ale má takmer nezistiteľný vplyv na životnosť batérie. Doslova som nedokázal rozpoznať rozdiel medzi Mesh 1 byť zapnutý a vypnutý. “Sieťka.” 5”Sľubuje najväčšiu úsporu batérie a ja tomu verím, pretože robí vašu obrazovku takmer nepoužiteľnou.

Môžete povoliť, aby sa šetrič batérie Pixel spustil pri štarte a prepínal, či počas používania zobrazuje alebo nie. Musíte si však kúpiť platenú verziu aplikácie, aby ste odomkli možnosť začať používať vybranú sieť iba vtedy, keď je batéria takmer vybitá. Ďalšie nastavenia vám umožňujú vybrať presnú úroveň výdrže batérie a začať vypínať pixely.

Ďalšie nastavenia.Ďalšie nastavenia.

Celkovo nie sú k dispozícii žiadne zvlášť pokročilé funkcie, ale tieto prácu zvládnu.

Použitie

Používanie šetriča batérie Pixel je neuveriteľne jednoduché. Vyberte sieť, upravte všetky ďalšie nastavenia a klepnutím na purpurové tlačidlo vypnite percento pixelov obrazovky.

Nepríjemným aspektom rozhrania je však to, že vás aplikácia vyzve, aby ste si kúpili platenú verziu, kedykoľvek sa pokúsite urobiť čokoľvek, čo nie je súčasťou bezplatnej verzie. Funkcie iba pre platenú verziu nie sú nijako označené. Pretože prstom vyberiete siete, je ľahké omylom naraziť na platené územie, čo si vyžiada vyskakovacie okná, ktoré musíte zavrieť.

Výzvy na nákup platených funkcií môžu byť nepríjemné.Výzvy na nákup platených funkcií môžu byť nepríjemné.

Použitie stmievača na obrazovke s nižším rozlíšením pri iných aplikáciách môže byť frustrujúce. Čítanie textu online je obzvlášť zlé.

Účinnosť

Pokiaľ som bol schopný určiť, Pixel Battery Saver mal minimálny vplyv na moju výdrž batérie-Ak nejaký. Používal som ho dva dni pri maximálnom nastavení a stále som musel nabíjať telefón v bežných intervaloch. Akékoľvek pozitívne efekty je možné získať z tejto aplikácie, sú jednoducho príliš malé na to, aby stáli za namáhanie očí.

Všimnite si toho, že ak má váš telefón namiesto AMOLED LCD displej, s touto aplikáciou nedôjde k žiadnym zmenám výdrže batérie.

LCD obrazovky používajú na ovládanie jednotlivých pixelov „žalúzie“. Skutočným zabijakom batérie je podsvietenie. V skutočnosti je používanie šetriča batérie Pixel v telefóne s LCD displejom ako zatváranie väčšiny žalúzií vo vašom dome windows a očakáva, že ušetrí na účte za elektrinu. Vnútri svetlá stále naplno praskajú; Nezáleží na tom, že von sa dostáva menej svetla.

Ak má váš telefón obrazovku LCD, jednoduchým znížením jasu obrazovky sa zníži podsvietenie, čo je rovnaké ako pri vypnutí niektorých svetiel vo vašom dome. Ak skutočne chcete ušetriť na batérii, je to pravdepodobne váš najlepší prístup.

Môj Moto X má displej AMOLED, ale aj tak som si to iba všimol jemné zvýšenie výdrže batérie.

Povolenia

Pixel Battery Saver má niekoľko neobvyklých povolení, ktoré nie sú úplne potrebné. Ak chcete pomocou aplikácie vypnúť pixely, musíte súhlasiť, aby vám bol poskytnutý prístup k presnému zobrazeniu polohy a informáciám o Wi-Fi.

Aplikácia požaduje povolenie polohy.Aplikácia požaduje povolenie polohy.

Tieto povolenia súvisia so zhromažďovaním informácií na reklamné účely, nie sú však potrebné na spustenie aplikácie a môžete sa z nich voľne odhlásiť.

Napriek tomu, že Pixel Battery Saver môže vášmu telefónu mierne predĺžiť výdrž batérie, ak vlastníte zariadenie s obrazovkou AMOLED, prichádza s vysokou cenou za zníženú viditeľnosť a rozlíšenie. Ak nechcete, aby sa tieto dve funkcie rozšírili o ďalšie funkcie, môže byť rozhranie dráždivé a rušivé. Predĺžená výdrž batérie tomuto recenzentovi jednoducho nestála za negatíva.

Ako môžete vidieť v tomto vedľa seba porovnanom výdrži batérie, zdá sa, že aplikácia šetrí batériu. Vďaka Pixel Battery Saver (dole) mi nabíjanie trvalo dlhšie a nepotreboval som nabíjanie v strede dňa.

Životnosť batérie bez šetriča batérie Pixel.Životnosť batérie bez šetriča batérie Pixel.
Výdrž batérie s šetričom batérie Pixel.Výdrž batérie s šetričom batérie Pixel.

Pozorní pozorovatelia si môžu všimnúť, že miera straty batérie počas náročného používania sa blíži rovnakému sklonu (červené čiary). Navyše, keď je aktivovaný šetrič batérie Pixel, obrazovka skutočne zaberala veľmi podobné percento spotreby batérie.

Celkovo by sa dalo dospieť k záveru, že životnosť batérie som mohol o niečo predĺžiť pomocou programu Pixel Battery Saver, pretože strata kvality spôsobila, že používanie telefónu bolo oveľa menej príjemné. Pretože bol displej škaredý a namáhal moje oči, zistil som, že nemám chuť tráviť čas pozeraním sa na svoj telefón.

Takže áno, Pixel Battery Saver vám vlastným spôsobom šetrí batériu, ale lepšou možnosťou je jednoducho znížiť jas obrazovky a vyhnúť sa aplikáciám, ktoré nasávajú batériu.

Keďže ide o pretrvávajúci problém takmer pre každého, kto používa smartfón, vždy radi poznáme vaše tipy.

Ako šetríte batériu po celý deň?