Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Je popcorn čas legálny a mali by ste ho používať?

Softvér Popcorn Time sa vo všeobecnosti považuje za legálny, ale sledovanie bezplatných filmov na ňom je pravdepodobne nezákonné a mohlo by vás nakoniec stáť pokuty niekoľko tisíc dolárov. Program beží s torrentmi, takže je to v podstate rovnaké ako použitie akéhokoľvek iného torrent klienta, pokiaľ ide o zákonnosť, a riziko uviaznutia je rovnaké. Zákony týkajúce sa distribúcie / sťahovania obsahu chráneného autorskými právami bez obmedzenia sa dosť líšia, ale v prvom rade je najbezpečnejšie predpokladať, že nie je legálne používať program Popcorn Time na získanie bezplatného obsahu bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate.

Čo je to Popcorn Time?

Popcorn Time začal v roku 2014 niekoľkými programátormi v Buenos Aires a slúži ako open-source možnosť Netflix založená na technológii BitTorrent. Umožní vám streamovať toky filmov a televíznych relácií bez toho, aby ste museli čakať na dokončenie sťahovania, čím vám uľahčí sledovanie obľúbených filmov a televíznych relácií. Pretože je vytvorený tak, aby pracoval s torrentmi, pri sťahovaní filmu ho posielate aj iným používateľom, rovnako ako iným klientom BitTorrent.

Legálna predná obrazovka programu Popcorntime

Napriek rýchlemu počiatočnému úspechu, vývojári prevzali kód od spoločnosti GitHub a projekt uzavreli v priebehu niekoľkých mesiacov z dôvodu rastúcich právnych hrozieb.

Začalo to zdanlivo večné reťazce nových pobočiek spoločnosti Popcorn Time, ktoré začali, ukončovali činnosť a nahradili nové tímy novými verziami. Tento nezvyčajný vývojový cyklus bol očividne trochu znepokojujúci, ale žiadne z odstavení naň dlho neprinášalo klapku, a preto je Popcorn Time stále silný.

Popcorntime Github

Môžete mať problémy s používaním Popcorn Time?

Nekonečné právne problémy softvéru by mali byť dobrým znakom toho, že jeho používanie je potenciálne riskantným krokom. Ľudia mali problémy so zobrazovaním obsahu na platforme: nálady a dokonca aj zatknutia boli spôsobené využívaním a podporou Popcorn Time, Najznámejšie z roku 2015 bolo žalovaných 11 osôb pozerať film Adama Sandlera „Cobbler“.

Rovnako ako v prípade streamovania, aj mediálne spoločnosti môžu ľahko sledovať adresy IP, ktoré sťahujú a nahrávajú svoj materiál. Vaša adresa IP je k dispozícii pre kohokoľvek iného s torrentom, aby ste ju videli (pokiaľ nevyviniete vážne úsilie na jej maskovanie). Ak to mediálna spoločnosť alebo jej zástupca zistí, môžu vás sledovať prostredníctvom vášho ISP.

Popcorntime Torrent na stiahnutie "class =" lazyload wp-image-341275IP adresy, ktoré vidíte v torrent softvéri, pochádzajú z torrentu, ktorý používa Popcorn Time. Nerobte si starosti – City Lights sú verejným majetkom a ďalšími torrentmi sú OS Raspberry Pi; tu nie je nič nezákonné!

To, čo sa potom stane, závisí od toho, kde ste. V Nemecku, kde sú zákony dosť prísne, možno budete musieť zaplatiť veľkú pokutu. V USA sú suché centrá niekedy vybavené súdnymi spormi alebo platobnými požiadavkami, ale častejšie dostanete od poskytovateľa internetových služieb list, v ktorom vás požiadajú o ukončenie. Môže to mať následky, ak budete ignorovať príliš veľa z týchto listov, napríklad zníženie rýchlosti internetu alebo osobné údaje poskytnuté autorskému zákonu o autorských právach, ktorý príde po tom, čo požadujete peniaze.

Internetová mapa Popcorntime Carna Botnet Internet

Väčšina krajín určite knihu neponesie, aby sa prehnala, ale zákony sa stále menia a ak sa mediálny priemysel rozhodne, že vás chce zasiahnuť prísnym trestom, je pravdepodobné, že na to má právnu podporu. Zriedkavo hrozí väzenie, ale pokuty môžu byť ľahko tisíce dolárov.

Stručne povedané, ak si chcete zistiť právne postavenie spoločnosti Popcorn Times, musíte vyhľadať miestne nariadenia o nejasnostiach, ale vo všeobecnosti by ste mali očakávať, že zistíte, že jej používanie bude viac alebo menej v rozpore so zákonom.

Zrátané a podčiarknuté: Popcorn Time torrenting

Ak by ste si mali pamätať niečo o Popcorn Time, je to skutočnosť, že je to torrenting program. BitTorrent je veľmi cool, veľmi legálna technológia, ale drvivá väčšina obsahu zdieľaného s protokolom je veľmi pirátska a väčšinou nezákonná. Ak nechcete porušovať zákon, nepoužívajte Popcorn Time. Ak vám nezáleží na porušení zákona a nechcete sa zaseknúť, dobre, vašou najbezpečnejšou možnosťou je opäť nepoužívať čas Popcorn, ale existujú spôsoby, ako ho použiť neuveriteľne. Ak vám nebude záležať na porušení zákona alebo na chytení, môžete byť vo väzení, čo je už dosť riskantný spôsob, ako prežiť svoj život.

Foto úveru: sieť BitTorrent, Carnabotnet geovideo lowres

Čítať ďalej:

Je tento článok užitočný?