Je Nites TV legálna? Skontrolovali sme, či je používanie „bezplatného streamingového servera“ bezpečné

Keďže veľa z nás musí tráviť viac času vo vnútri, streamovacie služby zaznamenali zvýšený dopyt.

Odporúčania pre online službu „bezplatné streamovanie“ Nites TV kolujú po sociálnych médiách, ale ľudia si nie sú istí, či je ich používanie v skutočnosti legálne alebo bezpečné.

Je používanie Nites TV legálne?

Webová stránka Nites TV údajne poskytuje bezplatnú televíziu a filmy v dobrej kvalite.

Používatelia hovoria, že nemusia sledovať reklamy a rýchlosť prehrávania je pôsobivá.

Toto je však veľmi nový web a skutočnosť, že poskytuje niektoré z najnovších filmov a relácií bezplatne, je znepokojujúca, najmä ak sa za rovnaký obsah musí platiť inde.

V skutočnosti nevieme, aké povolenia alebo licencie má spoločnosť Nites TV, pretože na svojich webových stránkach neuvádza, a to je tiež dôvod na obavy.

Stránka má sekciu s názvom „Podmienky / Dohoda s používateľom“.

V tejto oblasti sa uvádza: „Poskytujeme zákonným vlastníkom autorských práv možnosť vlastného publikovania na internete nahrávaním, ukladaním a zobrazovaním rôznych typov médií.

„Médiá, ktoré používatelia služby odosielajú na naše servery, nemonitorujeme, nesledujeme ani inak nekontrolujeme.

„Porušovanie autorských práv berieme veľmi vážne a budeme dôrazne chrániť práva zákonných vlastníkov autorských práv.

„Ak ste vlastníkom autorských práv na obsah, ktorý sa zobrazuje na webových stránkach Nites.tv, a neschválili ste použitie obsahu, musíte nás na to písomne ​​upozorniť, aby sme mohli identifikovať obsah údajne porušujúci autorské práva a začať konať.“

Zdá sa, že Nites TV tvrdí, že pretože používatelia nahrávajú obsah, mali by sa sami používatelia uistiť, že na to majú správne autorské práva.

Zdá sa však, že stránka aktívne nekontroluje, či k tomu dochádza.

Niektoré typy streamovania môžu byť nezákonné a nebezpečné streamovanie môže predstavovať riziko, že sa vystavíte vírusom.

Webové stránky so streamovaním online môžu mať problémy s prijímaním a umožnením ľuďom sledovať obsah chránený autorskými právami, na ktorý nemajú práva.

Vždy je vhodné dvakrát skontrolovať, či používate legitímnu službu streamovania, pretože v opačnom prípade by ste mohli technicky porušiť zákon.

Ak si nie ste istí bezpečnosťou webových stránok, je najlepšie ich nepoužívať a nezdieľať na platforme žiadne osobné údaje.

Pokúsili sme sa osloviť televíziu Nites, aby sme sa k nej vyjadrili.

Kontaktovali sme aj spoločnosť Paramount, pretože niektoré jej filmy sa zdajú byť k dispozícii na sledovanie na tomto webe.

V ďalších správach spoločnosť Huawei varovala, že zmeny v jej zapojení do zavádzania 5G v Británii by krajine urobili „službu“.

Netflix pridal do profilov kódy PIN, aby zabránil rodinným príslušníkom alebo priateľom porušovať vaše odporúčania.

A podvodné texty ponúkajúce „bezplatný Netflix“ hackeri používajú na lákanie nič netušiacich obetí na riskantné webové stránky.

Používate bezplatné online streamingové služby? Dajte nám vedieť v komentároch …

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu