iPhone XS alebo iPhone XR: aký smartphone Apple vybrať?

iPhone XS alebo iPhone XR ako smartfón Apple vybraťiPhone XS alebo iPhone XR ako smartfón Apple vybrať

Apple predstavili tri nové smartphones na svojej výročnej konferencii: iPhone XS, iPhone XS Max (veľký formát) a iPhone XR. Rovnako ako každý rok, aj spoločnosť Cupertino odlišuje prémiový model od dostupnejšieho modelu. Takže ktorý z nich by som mal zvoliť medzi iPhone XS a iPhone XR? Porovnanie a analýza rozdielov.

iPhone XS alebo iPhone XR: aký smartphone Apple vybrať?

Pre túto novú generáciu telefónov Apple sa rozhodol prevrátiť svoju súčasnú produktovú radu a odstrániť svoj hlavný produkt na roky 2017 a 2018, iPhone X. Nahradil ho iPhone XS a jeho veľký formát, ktorým je iPhone XS Max.

Na druhej strane iPhone 8 má svojho nástupcu: iPhone XR. Telefóny iPhone XS a iPhone XR patria do novej generácie – samozrejme – sú to však dva veľmi odlišné produkty, pokiaľ ide o vlastnosti a cenu. V porovnaní medzi iPhone XS a iPhone XR nižšie nájdete najväčšie rozdiely a podobnosti medzi nimi smartphones, Je cenový rozdiel medzi iPhone XS a iPhone XR opodstatnený?

Porovnanie: veľkosť, dizajn a obrazovka

Väčšia obrazovka na telefóne iPhone XR

IPhone XR je, samozrejme, najlacnejším modelom a pokiaľ ide o cenu, je pod iPhone XS. Ale je to ten, kto má medzi nimi väčšiu obrazovku (ak vylúčime model iPhone XS Max …), pretože uhlopriečka je 6,1 palec – smerom 5,8 palec pre iPhone XS.

V tomto porovnaní medzi iPhone XS a iPhone XR však treba poznamenať, že existuje veľký rozdiel v kvalite obrazovky: prémiový model má OLED obrazovku (s rozlíšením 20,436 x 1175 pixelov pri 458 dpi), zatiaľ čo iPhone XR má obrazovku LCD (s rozlíšením 1792 x 828 pixelov pri 326 dpi).

Exkluzívnejší dizajn pre iPhone XS

Aby sme mohli pokračovať v porovnávaní medzi iPhone XS a iPhone XR, musíme teraz porovnať ich dizajn smartphones, Na jednej strane máme iPhone XS, ktorý je k dispozícii v striebornej, zlatej a priestorovo šedej farbe – a na druhej strane máme iPhone XR, ktorý je k dispozícii v modrej, bielej, čiernej, žltej, koralovej a červenej. Z tohto hľadiska samozrejme iPhone XS vyzerá striedmejšie, ale zároveň je aj elegantnejší.

Pokiaľ ide o materiály, pociťujeme rozdiel medzi týmito dvoma telefónmi: iPhone XS je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele (tiež iPhone XS Max) so skleneným rámom vzadu. Pokiaľ ide o iPhone XR, vždy nájdeme sklo na zadnej strane telefónu, ale potom iba klasickú hliníkovú vrstvu pre rám.

Telefón iPhone XS je certifikovaný ako IP68, oproti IP67 od iPhone XR

IPhone XS (rovnako ako XS Max) je certifikovaný podľa IP68. Inými slovami, môže to vydržať 2 metrov pod vodou po dobu 30 minút. Značka Apple vo svojej prezentácii potvrdil, že iPhone XS sa môže tiež ponoriť do tekutín, ako je pivo, víno alebo slaná voda.

Na druhú stranu, iPhone XR preberá funkcie, ktoré sme mali na certifikácii iPhone X alebo IP67. Ten sa dá ponoriť iba do 1 hĺbka metrov za 30 minút. Rozdiel samozrejme nie je veľký, ale v skutočnosti je.

Medzi známe rozdiely, ktoré možno zdôrazniť pri tomto porovnaní iPhone iPhone a iPhone XR, môžeme tiež zdôrazniť absenciu systému 3D Touch na telefóne iPhone XR. Táto funkcia už bola k dispozícii v telefóne iPhone X a poskytuje prístup k ponukám odtlačkov prstov na obrazovke. Opäť to ukazuje, že iPhone XS je jasným vývojom iPhone X (ten sa už ďalej nepredáva).

kamery

Zariadenie iPhone XR pripevňuje na zadnú stranu jednu 12 MP kameru. Pri telefóne iPhone XS sa môže spoľahnúť na teleobjektív a širokouhlý snímač, ktorý ponúka vysoko kvalitné fotografie. O rozdiele medzi fotoaparátmi na telefónoch iPhone XS a Samsung Galaxy Poznámka 9 prakticky neexistuje, je medzi iPhone XS a iPhone XR veľmi viditeľný.

Či už ide o iPhone XS alebo iPhone XR, oba sú vybavené novým čipom A12 Bionic. Toto bolo ohlásené ako oveľa výkonnejšie a umožňuje vám výrazne zlepšiť kvalitu fotografie. ostatné Apple, tento čip dokáže spracovať až 1 miliardy transakcií na každom obrázku. Softvér je rovnaký na oboch smartphones, a medzi novými funkciami nájdeme efekt bokeh, ktorý bol už dosť úspešný.

Na prednej strane oboch telefónov je rovnaký fotoaparát ako 7 MPx.

Porovnanie celkovej výkonnosti

Čip Bionic A12 je vybavený oboma modelmi

Toto je dobrá správa pre telefóny iPhone XS a iPhone XR. Ako bolo uvedené vyššie, dva nové telefóny iPhone od roku 2018 sú vybavené čipom Bionic A12.

Pokiaľ ide o výkon, Apple oznamuje skutočný krok vpred: procesor je až o 15% výkonnejší (je to vysoko výkonné jadro), zatiaľ čo grafický čip dosahuje až o 50% viac. Tým sa zrýchľuje celý systém z hľadiska otvárania aplikácií (ohlásených 30% rýchlejšie) a kvality hier. IPhone XS a iPhone XR sú na rovnakej úrovni.

Výdrž batérie: iPhone iPhone versus iPhone XR

S čipom A12 Bionic Apple sa podarilo udržať (alebo dokonca vylepšiť) výkon pre predchádzajúci iPhone. V takom prípade vydrží batéria iPhone XS o 30 minút dlhšie ako zariadenie iPhone X s podobným použitím. Na strane telefónu iPhone XR Apple oznamuje, že to trvá 1: 30 viac ako iPhone 8 Plus.

Cena: iPhone XS alebo iPhone XR?

Predtým, ako uvediete ceny, nezabudnite, že úložisko dostupné pre telefóny iPhone XS a iPhone XR nie je rovnaké: sú k dispozícii na serveri Apple iPhone XS 64 GB256 GB a 512 GB, Pokiaľ ide o iPhone XR, nájdeme klasický 64 GB128 GB a 256 GB, Vďaka vynikajúcej kvalite fotoaparátu pre iPhone XS, Apple predpokladajme, že používatelia budú s väčšou pravdepodobnosťou fotografovať a ukladať ich.

Ak chcete získať porovnanie cien medzi telefónom iPhone XS a iPhone XR, prvý je logicky drahší ako druhý. Musíte počítať 1159 eur za 64 rokov GBverzia, 1329 EUR za 256 GBverzia a nakoniec 1559 EUR za 512 EUR GBverzia. Len pre informáciu, musíme pridať o 100 EUR viac pre každú verziu zariadenia iPhone XS Max (ktorého obrazovka sa spúšťa) 5,8 palec na 6,5).

Pokiaľ ide o iPhone XR, predalo sa prvých 64 GBmodel za 859 €. Preto je potrebné počítať s 919 EUR za 128 EUR GBverzia a 1029 EUR za 256 GBverzia. Upozorňujeme, že iPhone XR bude k dispozícii mesiac po vydaní produktu (október), zatiaľ čo iPhone XS je už k dispozícii.