IPhone XR je stále najpopulárnejším smartfónom na svete

IPhone XR je stále najpopulárnejším smartfónom na svete 1

Počuli sme veľa správ o tom, že iPhone XR sa od svojho uvedenia na trh veľmi dobre predáva, ale teraz nové analytické údaje potvrdili, že išlo o najobľúbenejší smartfón na svete v minulom roku – a tiež s veľmi veľkou rezervou.

Nová správa od Om deň, zdieľané s 9to5Mac, znamená, že iPhone XR je nielen na prvom mieste, prekonal akýkoľvek iný vyrobený smartphone, ale v skutočnosti predbehol druhého súpera, samotný iPhone 11. Apple 9 miliónov jednotiek.

Možno ste toto meno nepočuli Om deň predtým, ale technicky nie je novým hráčom v oblasti prieskumu trhu; je výsledkom zlúčenia výskumných zložiek dvoch ďalších uznávaných analytikov, Informa Tech a IHS Markit, takže pri zostavovaní týchto čísel existujú určité problémy.

Kvôli prehľadnosti sú tieto čísla stále len odhadmi Apple uvoľňuje iba celkové tržby zo všetkých predaných telefónov iPhone a nenabízí ani celkový jednotkový predaj, nehovoriac o rozdelení v modeloch iPhone. Vedci sú však schopní formulovať rozumné a zdvorilé predpoklady Apple spolu so zdrojmi dodávateľského reťazca a predajom prostredníctvom operátorov a maloobchodníkov.

Päť najlepších

Zobudiť sa Om deň, počas Apple dominovalo prvé a druhé miesto, zvyšok z piatich zostal spoločnosti Samsung Galaxy A10 Galaxy A150 e Galaxy Model A20, ktorý tiež predstavuje modely kompatibilnejšie s portfóliom spoločnosti Samsung. IPhone 11 Pro Max sa umiestnil na šiestom mieste a zvíťazil proti siedmemu konkurentovi, iPhone 8, iba štvrtina milióna jednotiek. IPhone 11 Pro prišiel na deviatom mieste za poznámkou Redmi Xiaomi 7- jediné zariadenie na zozname spoločností, ktoré nie sú Apple alebo Samsung.

Čísla jasne ukazujú, že dopyt sa prudko posunul k najlacnejším smartphones, stojí za zmienku IPhone predstavoval 56% z desiatich modelov smartphones bestsellerov minulý rok, z 134.1 milión iPhone predaných z 239.4 celkom jeden milión. Z toho iba iPhone XR a iPhone 11 predstavovali 35% smartphones predané na tomto zozname (83.6 miliónov jednotiek). IPhone XR má 9 miliónov jednotiek výhody oproti iPhone 11, čo zase 7 miliónov jednotiek výhod oproti spoločnosti Samsung Galaxy A10

Je tiež zaujímavé, že celkový počet zásielok pre iPhone sa znížil 4,6% v roku 2019 v porovnaní s číslami 2018, ktoré spoločnosť Omdia pripisuje zvyšovaniu cien, a napriek tomu spoločnosť AppleSales stále dominuje konkurencii, čo je dobrá pripomienka, že správy o spätnom predaji iPhone by sa mali vždy posudzovať v kontexte z celku smartphones Kde Apple získa výhodu oproti súperom.

Čo to všetko znamená?

Je tiež potrebné si uvedomiť, že zariadenie iPhone XR bolo v predaji po celý rok 2019 a zariadenie iPhone 11 bolo k dispozícii až od septembra. To naznačuje, že iPhone 11 je pravdepodobne ešte populárnejší; Začiatkom tohto roka sme si uvedomili, že aktivácia smartphones na dovolenke, hoci v tomto bode je v porovnaní s telefónom iPhone XR iba malá rezerva, čo znamená, že takmer toľko ľudí stále nachádza staršiu verziu 2018 pod stromom.

Čísla pre iPhone 8 ďalšia verzia iPhone je dobrá značka, pretože to ukazuje, že existuje trh pre lacnejšie modely iPhone, ktoré stále používajú tradičnejší dizajn. Ak je model iPhone uvedený na trh v roku 2017 stále na siedmom mieste, nový iPhone vybavený A13 9- ktoré by sa tiež malo predávať za menej ako 50 dolárov – by malo spadnúť z regálov.

Nie je to prvýkrát, čo sme počuli o výkone zariadenia iPhone XR. Applee jasne potvrdzuje rozhodnutie spoločnosti rozdeliť skladbu na dve úrovne, čo posilnil nový štandard minuloročnej menovacej konvencie „štandard vs Pro. “IPhone XR zaznamenal 32% predaja nového iPhone len pár týždňov po jeho debute, predal viac jednotiek ako spolu iPhone XS a iPhone XS Max a na jar minulého roka už dominoval predaj smartphones v Severnej Amerike.

Zdá sa však, že iPhone 11 sa rýchlo dobieha. Minuloročná správa z Counterpoint Research ho postavila za Samsung na piate miesto, ale jednoznačne pred svojimi súpermi, aby sa stal hráčom číslo dva s obrovskou výhodou, a zdá sa, že v nasledujúcich mesiacoch vyliezol na číslo jedna, obzvlášť začíname vidieť ešte viac zliav a dotácií operátorov, ktoré viedli k uvedeniu tohtoročnej ponuky pre iPhone 12.