iPhone XR bol v roku 2019 najob─ż├║benej┼í├şm smartf├│nom na svete

iPhone XR bol v roku 2019 najob─ż├║benej┼í├şm smartf├│nom na svete 1

Pod─ża najnov┼í├şch ┼ítatist├şk vydan├Żch spolo─Źnos┼ąou Omdia bol iPhone XR minul├Ż rok najob─ż├║benej┼í├şm smartf├│nom na svete po premiestnen├ş viac ako 46,3 mili├│na kusov.

Ro─Źn├Ż ÔÇ×Smartphone Model Market TrackerÔÇť to uk├ízal Apple┼ápi─Źkov├ę zariadenie strednej triedy, ktor├ę sa za─Źalo pred├íva┼ą na konci roku 2018, predalo ─Ćal┼í├ş najlep┼í├ş smartphone o 6 metrov.

Dobr├í spr├íva pre Apple je to, ┼że si tie┼ż zabezpe─Źilo druh├ę miesto na zozname, preto┼że iPhone 11, ktor├Ż bol v predaji iba za posledn├ę tri mesiace roku 2019, dodal 37,3 mili├│na kusov.

Samsung je AppleJe hlavn├Żm konkurentom v vlajkovej ar├ęne, ale ani jeden smartf├│n s├ęrie S10 neurobil prv├Żch 10 zoznamov.

Juhok├│rejsk├í spolo─Źnos┼ą zav┼Ľ┼íila p├Ą┼ą najlep┼í├şch telef├│nov pomocou troch svojich telef├│nov, ale v┼íetky boli ponuky stredn├ęho a┼ż n├şzkeho rozsahu.

Galaxy A10 predal najviac pre Samsung s 30,3 m jednotkami, zatia─ż ─Źo Galaxy A50 a Galaxy Pri┼íiel A20 s dod├ívkami 24,2 ma 19,2 m.

Apple mal ─Ćal┼íie dve umiestnenia v top 10 – iPhone 11 Pro Max bol na ┼íiestom mieste so 17,6 ma iPhone 8 bol siedmy s 17,4 m.

IPhone 8 bol najob─ż├║benej┼í├ş smartphone v roku 2018 s dod├ívkami 31,5 m.

Kone─Źn├ę miesta v rebr├ş─Źku za rok 2019 obsadili Xiaomi a jeho Redmi Note 7 (16.4) a Samsung Galaxy J2 Core (15,2 m).

Mana┼ż├ęr Omdia Jusy Hong to povedal Apple m├í teraz zabezpe─Źen├ę prv├ę a druh├ę miesto v rebr├ş─Źku glob├ílnych dod├ívok na p├Ą┼ą po sebe nasleduj├║cich rokov.

Hong dodal: ÔÇ×Obmedzen├şm po─Źtu modelov, ktor├ę pon├║ka v porovnan├ş so svojimi najlep┼í├şmi konkurentmi, Apple bol schopn├Ż s├║stredi┼ą svoj predaj na nieko─żko smartphones ktor├ę maj├║ ┼íirok├ę p├┤sobenie, ako je napr├şklad iPhone XR. ÔÇť

Spr├íva to v┼íak zistila AppleCelkov├Ż objem z├ísielok klesol u┼ż druh├Ż a druh├Ż rok 4,6% v roku 2019.

Predt├Żm ako p├┤jde┼í

Po viac ako 20 rokoch str├íven├Żch pr├ícou s Macmi, star├Żmi aj nov├Żmi, je pod─ża m├┤jho n├ízoru u┼żito─Źn├Ż n├ístroj pre ka┼żd├ęho majite─ża Macu, ktor├Ż m├í probl├ęmy s v├Żkonom.

CleanMyMac je najvy┼í┼íia hodnoten├í v┼íestrann├í ─Źistiaca aplik├ícia pre Mac, dok├í┼że r├Żchlo diagnostikova┼ą a vyrie┼íi┼ą cel├Ż rad be┼żn├Żch (ale niekedy ├║navn├Żch probl├ęmov) probl├ęmov jedin├Żm kliknut├şm. Tie┼ż sa st├íva, ┼że vyrie┼íi mnoho probl├ęmov, ktor├ę sa nach├ídzaj├║ v ─Źasti venovanej zr├Żchleniu tejto str├ínky, tak┼że stiahnite si CleanMyMac, aby ste dnes svoj po─Ź├şta─Ź Mac ur├Żchlili.

mac-pc