Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

iPhone: Ako povoliť alebo zakázať vyhľadávací panel na domovskej obrazovke

V systéme iOS 16 je možné, aby sa tento vyhľadávací panel zobrazoval v spodnej časti domovskej obrazovky vášho iPhone, aby ste k nemu mali rýchly prístup.

Zdieľajte článok

Héloïse Famié-Galtier / Uverejnené 13. septembra 2022 o 09:30

iphone-ios-16-search-spotlight

Vyhľadávací panel Spotlight sa nachádza v strede spodnej časti domovskej obrazovky na iPhone so systémom iOS 16. © DenPhoto – stock.adobe.com

Vyhľadávací panel Spotlight je na iPhone rovnako pohodlný ako na Macu. Umožňuje najmä vyhľadávať aplikácie, priečinky, poznámky alebo dokonca zadať kľúčové slovo či spustiť vyhľadávanie v Safari. Tu je návod, ako zapnúť a vypnúť Spotlight na domovskej obrazovke vášho iPhone. Toto musí mať aktualizáciu iOS 16.

Ako povoliť alebo zakázať vyhľadávací panel Spotlight na domovskej obrazovke iPhone

Tu je návod, ako nastaviť, aby sa vyhľadávací panel Spotlight objavil v spodnej časti obrazovky vášho iPhone:

Otvorte aplikáciu Nastavenia, kliknite na domovskú obrazovku, v časti „Hľadať“ aktivujte alebo deaktivujte možnosť Spotlight.

Po aktivácii sa vyhľadávací panel zobrazí v miniatúrnej verzii v strede spodnej časti domovskej obrazovky vášho iPhone so zmienkou Hľadať.

Ako spresniť zdroje vyhľadávania Spotlight v systéme iOS 16

Môžete si vybrať, na ktoré zdroje sa má Spotlight zamerať pri vyhľadávaní vo vašom iPhone. Túto možnosť môžete upraviť prostredníctvom nastavení smartfónu. Tu je postup:

Otvorte aplikáciu Nastavenia, prejdite na Siri a vyhľadávanie, v časti Návrhy začiarknite požadované možnosti, ďalej nadol máte možnosť vybrať konkrétnu aplikáciu a doladiť nastavenia.