iPhone 9 povesti naznačujú, že tento rok budú k dispozícii dva modely LCD

Už dlho sme počuli klebety o obnovení iPhone SE. Prvé povesti hovorili o zariadení ako o „iPhone SE 2“, Ale k iPhone sú priložené novšie správy 9“Prezývka. Teraz je tu nový iPhone 9 povesť, ktorá naznačuje, že nemôže existovať jeden, ale dva nové, lacnejšie modely s LCD displejmi.

Nový iPhone 9 povesť

Informuje o tom portál Digitimes Apple Tento rok pravdepodobne uvedie na trh až šesť nových telefónov iPhone, vrátane štyroch s OLED displejmi a dvoch s LCD displejmi. Očakáva sa, že dva telefóny iPhone vybavené LCD displejom budú veľmi podobné iPhonu 8 a 8 Navyše, ale s aktualizovanými vnútornosťami ako iPhone 11. Tieto telefóny údajne ponesú iPhone 9 a 9 Plus mená.

Taiwanské spravodajské centrum cituje zdroje z Appledodávateľského reťazca pre tvrdenie o dvoch iPhone 9 modelov. Jediným predloženým dôkazom však bola správa, ktorá Apple objednal čipy pre dva rôzne modely LCD od Chipbound Technology. Spoločnosť stavia čipy ovládačov displeja používané pre displeje LCD.

Pravdepodobnejší príbeh

9to5Mac naznačuje, že by mohlo existovať jednoduchšie vysvetlenie ako iPhone 9 povesť o dvoch rôznych modeloch s LCD. Technický blog sa domnieva, že je to pravdepodobnejšie Apple získava LCD panely od dvoch dodávateľov, ktorí vyžadujú čipy ovládačov, ktoré sú trochu odlišné.

Ďalšou možnosťou je, že neskôr v priebehu roka by mohlo dôjsť k menšej aktualizácii. Technický blog si myslí, že je nepravdepodobné, že budú dva iPhone 9 modelov v tomto roku. Namiesto toho sa zdá pravdepodobnejšie, že druhý čip vodiča môže mať niečo spoločné s modelom Plus, o ktorom sa hovorí, že príde budúci rok.

Iný iPhone 9 povesti

Apple analytik Ming-Chi Kuo už nejaký čas hovorí o modeli iPhone nižšej triedy, o ktorom sa hovorí, že sa pracuje. V októbri povedal, že bude mať rovnaký dizajn ako iPhone 8 a príďte v 64 GB a 128 GB možnosti ukladania. Povedal, že počiatočná cena bude 399 dolárov a bude k dispozícii v troch farbách: červená, vesmírne šedá a strieborná.

Ak má pravdu, zariadenie bude obsahovať aj čip A13 a 3 GB RAM, ktorá bola v rade iPhone 11, ale nebude mať 3D Touch. Znamenalo by to tiež, že iPhone 9 dopadne ako iPhone 8 s vnútornými zariadeniami iPhone 11. Google urobil niečo podobné s Pixelom 3 a 3a minulý rok.