Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

iPhone 5G: tiež spoločnosť Samsung medzi dodávateľmi mimo Qualcomm?

Apple nedávno ukončila zložitú právnu bitku s Qualcomm, z ktorej znova kúpi čipy na vyriešenie problému 5G. Spoločnosť San Diego však nemusí byť jediným poskytovateľom. Podľa známeho analytika Ming-Chi Kuo, ktorý bol vždy informovaný o udalostiach v Cupertine, Apple môže tiež používať komponenty Samsung pre svoj iPhone 5G.

Podľa prieskumu Kua sa mohol gigant pod vedením Tim Cooka prepustiť Telefóny iPhone kompatibilné s novým sieťovým štandardom 2020 spoľahnúť sa na spoločnosť Qualcomm, pokiaľ ide o frekvenciu milimetrových vĺn (mmWave) a riešenia spoločnosti Samsung, aby sa využilo pásmo subspektrálneho spektra6. Je určite výhodnejšie mať dvoch dodávateľov Apple že by mala väčšiu vyjednávaciu silu a znížilo by sa tým spoliehanie sa na Qualcomm, ako aj – samozrejme – výrobné náklady.

iPhone 5G: tiež spoločnosť Samsung medzi dodávateľmi mimo Qualcomm? 1

Hoci iPhone 5G prichádza neskoro v porovnaní s konkurenciou, nebude to predstavovať problém Apple pretože nový sieťový štandard nebude do roku 2020 k dispozícii na celom svete. Okrem toho môže byť iPhone s rýchlejším a spoľahlivejším pripojením na internet dobrý dôvod pre používateľov, aby prepínali zariadenie a vybrali si iPhone najnovšej generácie.

Zavedenie 5G – podľa analytikov – prispeje k jednej zvýšený dopyt a následne aj prenos iPhonedosiahol 188 – 192 miliónov jednotiek dodaných v roku 2019 a medzi 195 a 200 miliónmi v roku 2020. S revolúciou 5G Apple dokázala sa zotaviť z výsledkov dosiahnutých v roku 2018, ktoré znížili predaj iPhone o 15%. To, čo sa zdalo byť najväčším problémom Cupertina – alebo 5G – sa paradoxne mohlo ukázať ako víťazná zbraň v nie príliš vzdialenej budúcnosti.