iPhone, 3nm procesory 2022 vďaka TSMC?

SoC s výrobným procesom 3nm v telefónoch iPhone, ktorý bude v roku 2022. To je zrejmé z novej správy spoločnosti Digitimes, ktorá popisuje, aká bude stratégia TSMC v nasledujúcich rokoch. Taiwanská spoločnosť dodáva exkluzívne procesory pre mobilné zariadenia Apple pretože A9X videl na palube iPad Pro a jeho cieľom je udržať túto priaznivú cestu s Cupertino.

Z tohto dôvodu, ako uvádza spoločnosť Digitimes, by TSMC už pracovalo na ďalšom kroku z technického hľadiska. Zdá sa, že pripravil výskumný a vývojový tím s logikou schopnosti predstaviť SoC pre mobilné zariadenia s výrobným procesom 5 nm 2020, len aby sme dospeli k 3nm 2022.

2x veľký procesorový čip

Vo veľkom meradle výroba 3nm SoC by mohla prilákať plány TSMC, celkové investície 25 miliárd dolárov, nezabudnite na 20 miliárd dolárov, ktoré by mala investovať samotná taiwanská spoločnosť. Stručne povedané, čísla, ktoré by potvrdili dôležitosť dosiahnutia tohto technického cieľa, ktorý by mal nevyhnutné finančné dôsledky.

Prečítajte si tiež: História procesorov Apple

Ako som už povedal na začiatku, Cieľom TSMC by bolo pokračovať v dodávkach výlučne do Apple procesory pre telefóny iPhone. V tomto ohľade sa táto hra nevyhnutne bude hrať so spoločnosťou Samsung, ktorá už oznámila, že pracuje na rozsiahlej výrobe SoC s výrobným procesom 4nm.

jablko a9x

Juhokórejská spoločnosť má evidentne záujem vrátiť sa do hry na dodávku procesorov pre iPhone. Ako si pamätáte, SoC sú A8 a A9 (zobrazené na zabudovanom iPhone) 6, 6 Plus a iPhone 6s, 6s Plus) boli vyrobené spoločnosťami Samsung a TSMC, s ostatnými, ktorí potom dostali exkluzívny od A9X.

Prečítajte si tiež: iPhone X, Flop alebo Sales Success?

Vzhľadom na objem predaja zariadenia iPhone Je zrejmé, že podnikanie spojené s radom SoC je veľmi atraktívne. Uvidíme, kto to vyhrá, bez toho, aby to malo vplyv na skutočnosť, že neexistuje žiadne oficiálne vyhlásenie týkajúce sa budúcich plánov TSMC, ktoré uvádza spoločnosť Digitimes.

Tomove odporúčanie

iPhone 8, v 64 GB verzia úložiska, ktorú je možné zakúpiť prostredníctvom Amazon s zľava nad 100 eur na katalógovú cenu.