Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

iPhone 14 Pro a 14 Pro Max: mali by ste si ho kúpiť? Čo si zapamätať z prvých testov


Stručne povedané, je ťažké nájsť test vykonaný na Západe, či už cez Atlantik alebo cez Lamanšský prieliv, ktorý by nežiaril najpokročilejšími verziami najnovších modeloviPhone.

iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max tak žnú množstvo pozitívnych komentárov, pričom v hľadáčiku majú Dynamic Island a nový hlavný foto senzor.

Dynamic Island nenechá testerov bez pohnutia

externe, CNET v podstate zhŕňa mnohé pripomienky k dizajnu týchto noviniek smartphones zApples odôvodnením, že on medzi iPhone 14 Pro a predchádzajúcimi modelmi je len málo vonkajších rozdielov “, a to aj pokiaľ ide o ich uvádzacie ceny. Rovnaký príbeh na Drôtovépre ktorých nebudú rozdiely medzi verziami Pro iPhone 13 a iPhone 14 pre začiatočníkov zrejmé, pričom skutočná zmena by prišla až po inštalácii iOS 16.

Vo všetkých prípadoch prevláda nadšenie. CNET priradiť a 9,2/10, TechRadar dať na vedomie 4,5/5 a The Verge a 8/10. Drôtové očakávali lepšie, bez popierania veľkého počtu komentárov plne priaznivých pre tieto nové telefóny iPhone a dáva im a 7/10. Prvým bodom, ktorý sa počas týchto testov väčšinou zdôrazňuje, je interná inovácia, najmä podľa The Verge pre koho, ” celkovo je v novom iPhone 14 Pro viac nápadov, ako sme videli v iPhone už dlho “.

Medzi pokrokmi, ktoré si tieto médiá zapamätajú, sa prvý týka Dynamic Island. Najnovšia inovácia odApple nahradiť zárez, tak odsudzovaný takmer päť rokov a jeho príchod na iPhone X, je kritikmi jednohlasne vítaný. Druhý úspech prináša čip Bionic A16, ktorý výkonovo nadväzuje na svojich predchodcov a zabráni rýchlemu starnutiu týchto modelov v porovnaní s konkurenciou. Ešte viac presvedčí jas displeja The Verge a Drôtovépretože dokonca tlačil na maximum, “ iPhone 14 Pro si zachováva naozaj fantastické farby, zatiaľ čo obrazovky niektorých telefónov majú tendenciu ich vymývať “.

Ďalší kľúčový bod, tentoraz externý, nový 48 MP hlavný snímač je jednoducho na vrchu podľa WCCFTech : “ Pokiaľ ide o fotoaparát, je nemysliteľné, že by ste mohli robiť lepšie ako toto, aspoň zatiaľ. Je to úspech aj pre CNETpre koho ” výsledkom je jasnejšia 12-megapixelová fotografia s menším obrazovým šumom a lepšími detailmi “. Keďže sa dlho zdráhal zapojiť sa do pretekania, často zbytočného, ​​o čo najväčší počet megapixelov na hlavnom snímači svojho fotoaparátu, Apple Zdá sa teda, že si vybral platenú voľbu, najmä pre fotografie zhotovené v stredných a slabých svetelných podmienkach.

Ak uvítame hlavný fotosnímač, v tejto oblasti sa majú zlepšiť aj ďalšie aspekty

Tvárou v tvár tendencii výrobcov vyrábať stále väčšie a ťažšie zariadenia, hmotnosť a veľkosť smartphones sú predmetom veľkej kritiky. Avšak, pre CNET, iPhone 14 Pro a jeho verzia Pro Max nie sú výnimkou. Aj pre toto médium bude trvalý displej vyžadovať čas na prispôsobenie sa veľkému počtu budúcich používateľov. Toto je funkcia, ktorú mnohí fanúšikovia smartphones Android, ktorý však prichádza prvýkrát na Apple. V dôsledku toho, ako je opísané v teste vykonanom spoločnosťou CNETmôže chvíľu trvať, kým reflex po márnom stlačení tlačidla zapaľovania tak, že obrazovka sčernie, zmizne.

Fotografie nasnímané pri slabom osvetlení pomocou teleobjektívu sú tiež jednoznačným bodom na zlepšenie CNET a The Verge. Drôtové ide ďalej tým, že berie do úvahy, že vylepšenia vo fotografickom sektore týkajúce sa iPhone 14 Pro a Pro Max sú len „ nie také dôležité, ako sa navrhuje Apple “. Novinár z Drôtové zdôrazňuje najmä porovnanie s iPhone 13 Pro, ktorý by v konečnom dôsledku mal kvalitu fotografií nie tak ďaleko od svojho nástupcu, čo by teda znamenalo, že potenciálni kupci zameraní na tento bod nebudú vyžadovať upgrade.

Nakoniec, medzi ostatnými zvýraznenými bodmi na zlepšenie, pre TechRadar, obmedzenie na x3 zoom je tiež príliš prísne. A vy, plánujete investovať do verzie Pro alebo Pro Max iPhone 14?

Zdroje: The Verge, TechRadar, Drôtové, CNET, WCCFTech