IPhone 12 Pro môže obsahovať iba 120MHz displej ProMotion

Aj po zavedení nového telefónu iPhone SE Apple Očakáva sa, že do konca tohto roka budú uvedené na trh ďalšie štyri telefóny iPhone. Očakáva sa, že všetky nadchádzajúce telefóny iPhone budú mať OLED displeje a pripojenie 5G. Iba modely iPhone 12 Pro však budú mať prístup k dvom hlavným funkciám súvisiacim s vysokou obnovovacou frekvenciou a pripojením 5G.

Apple Povesti štyroch modelov ohlásených v sérii iPhone 12: 5,4 IPhone 12 palcov 6,1 IPhone 12 palcov 6,1 IPhone 12 Pro palec 6,7 Inch iPhone 12 Pro. Všeobecne sa očakáva, že všetky štyri modely v rade majú 5G konektivitu a OLED displeje. Ale iba modely iPhone 12 Pro majú pokročilejšie funkcie, napríklad vyššiu obnovovaciu frekvenciu a rýchlejšiu 5G.

Podľa korešpondenta Bloomberga Mark Gorman, IPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max budú mať OLED displeje so 120MHz obrazovkami ProMotion. IPad Pro už používa technológiu ProMotion s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Frekvencia obnovovania na obrazovke umožňuje meniť kdekoľvek medzi 1 Hz a 120 Hz, v závislosti od zobrazeného obsahu alebo od vykonaných akcií.

Frekvencia aktualizácie nad 60 Hz robí akcie, ako sú animácie a rolovanie, hladkým a plynulým, zatiaľ čo nízka obnovovacia frekvencia pri sledovaní videí s rýchlosťou 24 b / s alebo 30 b / s znižuje spotrebu batérie. Apple Technológia ProMotion zaisťuje, že všetko vyzerá rovnako dobre, ako by malo byť, bez ovplyvnenia výdrže batérie.

Ďalšou funkciou, ktorá bude exkluzívna pre modely Pro v sérii iPhone 2020, je mmWave 5G. Je to najrýchlejšia verzia 5G a pravdepodobne nebude chýbať v neprofesionálnych modeloch iPhone 12. Model iPhone 12 bude pravdepodobne obmedzený na 5GHz 5G sub, čo je rýchlejšie ako 4G LTE, ale stále pomalšie ako mmWave 5G.

Aj keď môžete očakávať rýchlosť prenosu dát 200 – 500 Mb / s 5 GHz 5 GHz, mmWave 5G umožňuje prístup 1 Gigabit za sekundu a vyššie rýchlosti. MmWave 5G však spotrebúva veľa energie a má obmedzený rozsah a dosah, minimálne na niekoľko nasledujúcich rokov.

Mark Gorman Zopakujte to tiež Apple V najbližších mesiacoch uvedie alternatívu k súčasným 13-palcovým MacPro Pro a aktualizovaným 16-palcovým MacBook Pro v októbri 2020. Zdá sa tiež, že technologický gigant založený na Cupertine nemá v úmysle uviesť na trh viac profesionálov iPadu alebo AirPods pre tento rok.

Spoločnosť pravdepodobne uvedie na trh nový produkt Apple TV s rýchlejším procesorom, iMac s novým dizajnom a Apple Watch Tento rok sa vďaka sledovaniu spánku počítačov Mac založených na ARM.

[Zdroj: Periscope]