IPhone 12 môže byť rovnako silný ako MacBook Pro

IPhone 12 môže byť rovnako silný ako MacBook Pro 1

Čip série A Apple Špeciálny dizajn zariadení iPhone a iPad ponúka úrovne výkonu, ktorým je ťažké uveriť. Čip nájdený v telefónoch iPhone 201S XS a iPhone XR 2018, AppleA12 Bionic je takmer taký rýchly ako niektoré z najlepších dostupných stolových CPU a variácie A12X sú začlenené do AppleIPad Pro 2018, aby absorbovali najmodernejšie počítače.

Jasný, Apple Vďaka čomu je čip A13 ešte silnejší a Android zostáva pozadu smartphones v prachu a teraz, ak je analýza Jasona Cross Macworlda presná, čip A14, ktorý by sa mal tento rok objaviť na iPhone, prekoná aj tie najvyššie detaily z AppleMacBook Pro 15, ktorý sa už stal powerhouseom.

Rovnako ako všetko ostatné o ďalšom iPhone, Apple O čipy, ktoré sa plánujú zahrnúť, sa toho veľa nehovorí, ale, ako zdôrazňuje Cross, trvalo roky navrhovanie čipu a zvýšenie jeho výroby, takže sme počuli úniky od dodávateľov, ako je TSMC, o rôznych špecifikáciách vysokej úrovne, ktoré môžu byť použité pre AppleA14. SoC.

Výroba 5 nm a čo to znamená

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, alebo TSMC, je dodávateľom, ktorý vyrába celú sériu AppleChip A a, ako to vysvetlil Cross, Apple Naďalej budete ťažiť z vylepšeného výrobného procesu TSMC, ktorý umožňuje hromadiť viac energie v menších priestoroch.

Čipy A12 a A13 sú zostavené pomocou 7 nm a hoci je mierne zlepšený, aby A13 poskytoval vyššiu rýchlosť a lepšiu energetickú účinnosť, tohtoročný A14 by sa mal posunúť do nového procesu 5 nm a môže byť prvým čipom svojho druhu, ktorý ho použije.

Toto je veľké zlepšenie. Režim 5nm nie je pol kroku bez roztiahnutia, ale je to ďalší „kompletný uzol“ po 7nm. Počas tohto procesu vo veľkej miere využíva extrémnu ultrafialovú litografiu (EUV) a TSMC tvrdí, že poskytuje o 80% vyššiu logickú hustotu a môže bežať o 15% rýchlejšie s rovnakou energiou ako čip. 7 nm alebo o 30% nižšie pri rovnakej úrovni výkonu.

Jason Cross, Macworld

Tieto procesy predstavujú, ako sa dajú v danom návrhu CPU vyrobiť malé tranzistorové obvody. Pretože moderné procesory pozostávajú z miliárd tranzistorov, čím menšie môžu byť vyrobené, tým viac môžu byť zabalené. Stále viac tranzistorov zodpovedá vyššiemu výkonu a menšie tranzistory tiež vyžadujú menej energie.

„Nm“ v tomto prípade znamená „nanometer“, čo je jedna milióntina metra alebo milióntina milimetra, takže hovoríme o niečom, čo má prakticky mikroskopickú veľkosť, a hoci je ťažké uveriť, že dva milióny milimetrov majú veľký význam, ak Apple pri zachovaní rovnakej fyzickej veľkosti ako A13 v minulom roku to umožňuje takmer dvojnásobný počet tranzistorov na čipe.

A13 má 8,5 1 miliárd tranzistorov a podľa Crossa, ak sa dá spoľahnúť na nové špecifikácie TSMC, mohla by sa zahrnúť aj A14 15 miliárd tranzistorov. To vás posunie na vrchol takmer všetkých dostupných špičkových stolových CPU a GPU. Cross však poukazuje na to, že toto číslo je dosť šialené, takže si myslí, že je pravdepodobnejšie Apple využije tento proces 5 nm mierne zmenšiť oblasť čipu, ktorá vám stále ponecháva dostatok priestoru na vloženie viac ako 10 miliárd tranzistorov.

Aj keď treba poznamenať, že počet tranzistorov nie je v žiadnom prípade jediným meradlom výkonu procesora – takto ste použitie ktoré sa berú do úvahy: naznačuje, čo Apple bude fungovať a umožní veci ako viac jadier, väčšie jadrá a viac vyrovnávacej pamäte. V podstate to je Apple Väčší povrch na zostavenie.

Zlepšený výkon

Kríž poznamenáva, že trend v prípade jednovláknového výkonu procesorov série A sa nedávno zvýšil pomerne stabilnou mierou, a keď A13 ponúka zvýšenie o 20% oproti A12, odhaduje, že A14 zabezpečí rovnaké zvýšenie rýchlosti. ,

Vyššia rýchlosť 15%, ktorá je pravdepodobne daná 5nm procesom, nám poskytne iba 10,530. Myslím, že to je Apple pravdepodobne skončí v rozsahu 1.800 kvôli vyššej maximálnej rýchlosti hodín a niektorým možným architektonickým vylepšeniam vďaka oveľa vyššiemu rozpočtu na tranzistory.

Jason Cross, Macworld

Cross hovorí, že viacjadrový výkon je ťažké presne predpovedať, ale ak Apple po trendovej línii môže A14 na iPhone 12 ľahko dosiahnuť skóre Geekbench 5 okolo 4.500, čo ho umiestňuje vysoko nad najrýchlejší telefón s Androidom na trhu, ktorý prichádza iba 3.000 a ak Apple prinajmenšom by tento proces nemal mať ťažkosti s jeho získaním 5.000, vďaka čomu sa ocitnete v rovnakej oblasti ako MacBook Pro 15detail a šesťjadrový procesor hlavnej pracovnej plochy.

Cross tiež dodal, že dúfal Apple použije nový postup na ďalšie zvýšenie výkonu GPU na účely hry, pretože Apple Arcade robí hry pre iPhone dôležitejšie ako kedykoľvek predtým a odhaduje možnosť 50% nárastu v tejto oblasti, čiastočne vďaka RAM 6 Hovorí sa, že GB byť modelom iPhone 12, ktorý musí byť zabalený.

Nové procesy to môžu umožniť Apple pridať špeciálne jadro Neural Engine, ktoré zvýši výkonnosť strojového učenia na vyššiu úroveň, oblasť s najvyššou prioritou pre najnovšie modely iPhone od Apple ako vykonávajú viac výpočtových fotografických úloh, spolu s postojmi k súkromiu Apple Zameriavajú sa na analýzu používateľských údajov, ako sú napríklad fotografie na detekciu tváre, priamo na zariadení používateľa, nie v cloude.