iPhone 12 ‘dostane revolu─Źn├Ż fotoapar├ít, ktor├Ż dok├í┼że zachyti┼ą KA┼ŻD├Ü sc├ęnu v 3D’

Bud├║ci iPhone spolo─Źnosti APPLE ├║dajne prid├í nov├║ revolu─Źn├║ funkciu fotoapar├ítu, ktor├í umo┼żn├ş pou┼ż├şvate─żom skenova┼ą svet okolo seba v 3D.

T├íto technol├│gia, nazvan├í ÔÇ×h─║bkov├í kameraÔÇť, zrejme umo┼żn├ş nov├ę funky 3D foto a video efekty, ke─Ć sa mobil spust├ş niekedy v septembri.

Poskytne tie┼ż ├║dajn├Żm funkci├ím telef├│nu vylep┼íen├║ funkciu roz┼í├şrenej reality (AR).

AR prekr├Żva po─Ź├şta─Źom generovan├ę obr├ízky do v├í┼ího skuto─Źn├ęho sveta prostredn├şctvom telef├│nu alebo in├ęho zariadenia.

Ve─żmi popul├írna mobiln├í aplik├ícia AR Pok├ęmon GO napr├şklad preniesol kreslen├ę postavi─Źky hry na okolie hr├í─Źa.

3D h─║bkov├í kamera, ktor├í prich├ídza k ─Ćal┼íiemu iPhone, je v skuto─Źnosti laserov├Ż, senzorov├Ż a softv├ęrov├Ż syst├ęm, povedal zdroj spolo─Źnosti Fast Company.

├Üdajne bude sedie┼ą na zadnej strane mobilu a mera┼ą vzdialenosti medzi iPhonom a r├┤znymi predmetmi a povrchmi okolo neho.

To mu umo┼żn├ş zachyti┼ą takmer ak├║ko─żvek sc├ęnu, na ktor├║ namierite fotoapar├ít, v 3D, ─Źo poskytne pou┼ż├şvate─żom mo┼żnos┼ą vykon├íva┼ą v┼íetky druhy obrazov├ęho ─Źarodejn├şctva.

Apple in┼żinieri pracovali na triku, zn├ímom aj ako kamera ÔÇ×sveta tv├írou v tv├írÔÇť, najmenej dva roky, uviedol zdroj.

Kalifornsk├í firma sa u┼ż predt├Żm zaoberala skvel├Żmi funkciami AR.

Measure, aplik├ícia pre telef├│ny iPhone, ktor├í pou┼ż├şva jednoduch├║ technol├│giu AR spojen├║ s fotoapar├ítom a funguje ako digit├ílny merac├ş pr├şstroj, bola spusten├í pred nieko─żk├Żmi rokmi.

Samsung má podobnú funkciu s názvom Quick Measure.

├Üdajn├Ż fotoapar├ít smeruj├║ci k svetu by mal zv├Ż┼íi┼ą v├Żkon iPhonu v tejto oblasti, ─Źo umo┼żn├ş napr├şklad lep┼íie fotografie v re┼żime Portr├ęt.

Re┼żim Portr├ęt sn├şma h─║bku pri fotografovan├ş s efektom ÔÇ×bokehÔÇť, ktor├Ż rozostr├ş pozadie a z├írove┼ł zaostr├ş na objekt.

Oblas┼ąou, kde by mal nov├Ż efekt vynikn├║┼ą, s├║ v┼íak aplik├ície pre roz┼í├şren├║ realitu.

Applenapr├şklad sa hovor├ş, ┼że vyv├şja aplik├íciu AR pre iOS 14, ktor├í pou┼ż├şvate─żom umo┼ż┼łuje nasmerova┼ą svoj iPhone na polo┼żky v obchodoch a z├şska┼ą ─Ćal┼íie inform├ície.

Nasmerujte si d├║chadlo napr├şklad na k├ívu alebo kol├í─Ź v Starbucks a uk├í┼że v├ím, ko─żko stoj├ş, a nutri─Źn├ę ÔÇőÔÇőinform├ície.

Apple nepotvrdil, ┼że funguje na akomko─żvek svete, ktor├Ż ─Źel├ş technol├│gi├ím – alebo AR aplik├ícii, tak┼że – berte spr├ívu zatia─ż so ┼ítipkou soli.

Ni─Ź konkr├ętne sa asi nedozvieme, k├Żm Apple uv├ídza na trh nov├Ż iPhone, pravdepodobne v septembri 2020.

Povesti nazna─Źuj├║ Apple je pripraven├Ż na radik├ílny redizajn pre iPhone 12.

Na za─Źiatok zrejme odstr├ínia ÔÇ×z├írezÔÇť na prednej strane displeja.

Od roku 2017, iPhone X, Apple m├í mal├Ż z├írez, ktor├Ż vy─Źnieva do hornej ─Źasti obrazovky.

Je v ┼łom umiestnen├í selfie kamera a skenery pre syst├ęm odomykania Face ID, ktor├Ż umo┼ż┼łuje Apple ma┼ą takmer cel├║ obrazovku.

S├║peri syst├ęmu Android v┼íak st├íle viac a viac odstra┼łuj├║ tento z├írez, tak┼że je to mo┼żn├ę Apple bude nasledova┼ą.

─Äal┼íou k─ż├║─Źovou zmenou je r├ímovanie zariadenia-iPhone 12 bude ma┼ą zrejme hranat├ę kovov├ę hrany.

U┼ż od iPhonu 6, Apple pou┼żila hladk├ę a zakriven├ę hrany.

Ale predch├ídzaj├║ce telef├│ny ako iPhone 4 a iPhone 5 mal hranat├ę hrany, ─Źo sa uk├ízalo ako ve─żmi ob─ż├║ben├ę u fan├║┼íikov.

Mnoh├ş d├║faj├║ Apple sa k iPhone 12 vr├íti k tomuto industri├ílnej┼íiemu ┼ít├Żlu dizajnu.

Oto─Źn├Ż telef├│n Concept iPhone 12 pon├║ka nov├Ż n├ístroj na otv├íranie prstom nahor

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach sa zd├í, ┼że star├ę telef├│ny iPhone z├şskaj├║ nov├Ż ┼ímrnc v─Ćaka f├ímam Apple aktualizova┼ą.

Apple by mohlo zmeni┼ą port Lightning pre konektor USB-C na bud├║cich modeloch iPhone.

A iPhone 12 by mohol by┼ą v├┤bec najten┼í├ş v─Ćaka novej technol├│gii obrazovky.

─îo by ste chceli vidie┼ą na iPhone 12? Dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch!

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu