iPhone 11 je druhý najpredávanejší smartphone roku 2019

Nové správy potvrdzujú veľký úspech smartfónov Cupertino, ktoré boli predstavené minulý rok, keď si ako najpredávanejší smartphone trojice 2019 vybrali iPhone 11. Prvé miesto však uniká výhodám iného smartfónu od spoločnosti Cuperino.

iPhone 11

Hovoríme o telefóne iPhone Xr, ktoré získalo nespochybniteľné prvé miesto, nepochybne uľahčené širším marketingovým obdobím, ale aj rozhodujúcou atraktívnou cenou v porovnaní s rôznymi ponukami, ktoré ho považovali za protagonistu. Podľa správy vydanej Counterpoint Research predstavuje zariadenie iPhone Xr 3% – trhový podiel v tomto odvetví, za ktorým tesne nasleduje iPhone 11, ktorý predstavuje internetový obchod 2,1% z predaja v minulom roku.

Výsledok nepochybne získa väčšiu hodnotu, ak si myslíme, že iPhone 11 bol uvedený na trh až v septembri 2019, zatiaľ čo iPhone Xr mal celý rok na zníženie predaja; čísla tiež objasňujú, za koľko Apple vianočné obdobie je dôležité a vždy schopné výrazne zvýšiť predaj.

Predaj iPhone 11

Ak sa pozrieme na graf, môžeme tiež zvýrazniť čísla týkajúce sa ostatných modelov smartfónov Apple; iPhone 11 Pro Max stojí na ôsmom mieste s podielom1,1%, s iPhone 11 Pro, ktorý je namiesto toho vylúčený z prvej desiatky. Zvedavý na vedomie, ako v rebríčku Nie sú k dispozícii špičkové smartfóny spoločnosti Samsung, ktoré sa vďaka sériovým modelom stále dokážu zovrieť na horných poschodiach. Galaxy A50 a A10, Spojené štáty zostávajú nesporným srdcom predaja pre Apple, vo výrazných ťažkostiach na východe v prospech spoločnosti Oppo.

Predaj iPhone 11

Zostáva ešte vidieť, aké budú stratégie Apple pre tento rok 2020, ktorý by sa mal začať, čo Coronavirus umožňuje, s okamžitým uvoľnením iPhone SE2 očakávaným v najbližších týždňoch.

(via)

správy