iPadOS 14: Ako používať bočný panel v aplikácii Photos on iPad

Fotografie na bočnom paneli v režime na výšku na iPade

Uvedením iPadOS 14 Apple aktualizoval navigáciu v aplikácii Fotografie. Takže ak ste to ešte predtým nemali radi, mali by ste radi tento iný spôsob manévrovania fotografií a albumov.

V aplikácii Fotografie môžete otvoriť pohodlný bočný panel, pomocou ktorého môžete prehľadávať položky, ako je vaša knižnica, obľúbené položky, najnovšie typy médií a zdieľané albumy. Pozrite sa, ako používať bočný panel v aplikácii Fotografie na vašom iPade.

Bočný panel vo fotografiách na iPade

Výhodou implementácie bočného panela vo Fotkách je, že ho môžete zobraziť alebo skryť. Môžete ho použiť na to, aby ste sa dostali na miesto, kam potrebujete ísť, a potom ho skryť, aby ste získali viac miesta na zobrazenie položiek.

V režime na šírku sa dotknite tlačidlo bočného panela av zobrazení na výšku klepnite na šíp, Obidve sú umiestnené v ľavom hornom rohu obrazovky Fotografie a zobrazujú alebo skrývajú bočný panel.

Bočný panel posledného programu

Ako si všimnete, bočný panel je usporiadaný usporiadaným spôsobom a fotografie ako Pre vás a Obľúbené v hornej časti a Typy médií a Zdieľané albumy nižšie. Ak na počítači Mac používate aplikáciu Fotografie, bude to vyzerať dobre.

Môžete zhromažďovať a rozširovať Nástroje, Typy médií, Zdieľané albumy a Moje albumy pomocou výstrely,

Máte tiež možnosť upravovať zdieľané albumy a moje albumy. dotyková Editovať v hornej časti bočného panela rozbaľte tieto skupiny.

Upravte bočný panel v aplikácii Fotografie

nízky odobrať album, klepnite na o nič menej a potvrďte v rozbaľovacom okne.

nízky transformovať albumy, použite rozšírenie riadky vedľa albumov drag and drop v požadovanom poradí.

Prezeranie knižnice

Ďalšou zmenou, ktorú si môžete všimnúť vo Fotografie na iPadOS 14, je Knižnica. Toto sa predtým nazývalo Fotografie, ale funguje to rovnako.

Po výbere knižnica na bočnom paneli sa zobrazia všetky vaše fotografie ako predtým. Môžete ich zobraziť v štvorcoch alebo podľa aspektu, približovať a zmenšovať a prehľadávať roky, mesiace, dni alebo všetky fotografie.

Knižnica na fotografiách

zhrnutie

Bočný panel v aplikácii Fotografie na zariadení iPad uľahčuje prehliadanie aplikácie. Svoje položky môžete stále vidieť na pravej strane klepnutím na každú možnosť na bočnom paneli a môžete ich skryť, keď ich nepotrebujete.

Páči sa vám navigácia bočného panela v aplikácii Foto na iPade? Dajte nám vedieť, čo si myslíte!