iPad Pro z├şskate inteligentn├║ kl├ívesnicu so vstavan├Żm trackpadom: spr├íva

Apple pl├ínuje spusti┼ą nov├║ verziu svojej inteligentnej kl├ívesnice pre iPad Pro, ktor├í bude obsahova┼ą medi├ílnu spr├ívu pod─ża trackpadu. Nov├Ż kl├ívesov├Ż doplnok pre iPad sa uv├ídza na trh ofici├ílne koncom tohto roka – pravdepodobne bude debutova┼ą spolu s iPad Pro novej gener├ície. Nov├í spr├íva prich├ídza o nie─Źo viac ako mesiac potom Apple bolo nahl├ísen├ę, ┼że prin├í┼ía aktualizovan├║ inteligentn├║ kl├ívesnicu s dizajnom no┼żnicov├Żch prep├şna─Źov, ktor├í by mohla by┼ą podobn├í tomu, ─Źo u┼ż m├íme na 16-palcovom MacBook Pro.

IPad Pro sa u┼ż pred├íva ako alternat├şva k Windowsprenosn├ę po─Ź├şta─Źe Pridan├şm trackpadu do Smart Keyboard Folio v┼íak Apple by bol schopn├Ż urobi┼ą z iPadu Pro lep┼íiu n├íhradu notebookov.

Nov├í inteligentn├í kl├ívesnica iPad Pro s trackpadom bude ÔÇ×vyroben├í z materi├ílov podobn├ŻchÔÇť s├║─Źasn├Żm mo┼żnostiam inteligentnej kl├ívesnice, uv├ídza inform├ície a cituje ─żud├ş obozn├ímen├Żch s v├Żvojom. To nazna─Źuje, ┼że by ste dostali n├ívrh l├ítky.

Foxconn je pova┼żovan├Ż za jedn├ęho z ÔÇ×hlavn├Żch v├ŻrobcovÔÇť novej inteligentnej kl├ívesnice. Mohla by to by┼ą aj podsvieten├í inteligentn├í kl├ívesnica, o ktorej sa hovorilo minul├Ż mesiac. ─Äalej nie je jasn├ę, ─Źi by novohl├ísen├ę kl├ívesov├ę pr├şslu┼íenstvo bolo tak├ę, ak├ę sa ned├ívno uv├ídzalo ako no┼żnicov├ę prep├şna─Źe.

Presn├Ż d├ítum uvedenia nov├ęho inteligentn├ęho kl├ívesnice na kl├ívesnici e┼íte nie je zn├ímy. V spr├íve sa v┼íak uv├ídza, ┼że pr├şslu┼íenstvo by malo vyjs┼ą niekedy ÔÇ×koncom tohto rokaÔÇť – pravdepodobne spolu s uveden├şm nov├ęho iPadu Pro.

Ak sa pozrieme na niektor├ę z posledn├Żch klebiet, iPad Pro novej gener├ície by bol dod├ívan├Ż s trojit├Żm nastaven├şm zadnej kamery podobn├Żm nastaveniu, ktor├ę m├íme na modeloch iPhone 11 Pro. Apple Spolo─Źnos┼ą tie┼ż pl├ínuje integrova┼ą 3D Time-of-Flight (ToF) senzor do nov├ęho modelu iPad Pro, aby umo┼żnil nov├ę roz┼í├şren├ę reality (AR) a sk├║senosti s kamerami.

Popri podpore svojho nat├şvneho programu Smart Keyboard Folio z├şskal iPad Pro schopnos┼ą pracova┼ą s r├┤znymi extern├Żmi vstupn├Żmi zariadeniami cez iPadOS 13. V├Żrobcovia pr├şslu┼íenstva, ako napr├şklad Brydge, ned├ívno priniesli svoje puzdr├í kl├ívesnice iPad Pro spolu s mo┼żnos┼ąami trackpadu.

Ako bolo povedan├ę, Apple by tvrdo bojoval s povrchmi spolo─Źnosti Microsoft a Samsungmi Galaxy tablety pomocou pr├şslu┼íenstva kl├ívesnice s trackpadom. Trh by tie┼ż z├şskal nejak├ę nov├ę doplnky od tret├şch str├ín so vstavan├Żmi trackpadmi, ktor├ę by poskytovali Applesk├║senosti s ur─Źitou dostupnos┼ąou. To v┼íetko by zlep┼íilo pr├şpady pou┼żitia modelov iPad a zv├Ż┼íilo ich produktivitu pre profesion├ílov.

Najnov┼íie technick├ę spr├ívy a recenzie n├íjdete na str├ínkach Gadgets 360 on Twitter, Facebooka prihl├íste sa na odber n├í┼ího YouTube kan├ílov.

Jagmeet Singh

Technikov├Ż novin├ír z povolania, technick├Ż prieskumn├şk z v├í┼íne. Za─Ź├şnaj├║ci philomath.
┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬á┬áviac iPad Pro z├şskate inteligentn├║ kl├ívesnicu so vstavan├Żm trackpadom: spr├íva 1 Samsung Galaxy S20 Ultra Update s─żubuje, povedal na zlep┼íenie v├Żkonu fotoapar├ítu