iPad Pro, rozdiely medzi týmito dvoma modelmi

L ‘Apple iPad Pro od 9,7 palec ktorý bol predstavený v pondelok večer, nie je jednoduchý kompaktný variant homonymnej 12 tabliet.9 palec bol predstavený vlani na jeseň. Aj keď to názov môže naznačovať, existuje rôzne technické vlastnosti ktoré sa medzi nimi líšia, čo im pomáha veľa menej podobné, ako si dokážete predstaviť,

Preto výber medzi jedným alebo druhým nie je len otázkou rozmerov, praktickej alebo lepšej zhody so špecifickými potrebami. Pozrime sa na všetko, čo je potrebné vedieť, aby sme mohli urobiť vedomejšiu voľbu.

ipad pro 5

Displej, uhlopriečka nie je všetko

Obrazovka iPad Pro od 9,7 palce sú skutočne menšie, ale ponúkajú aj niekoľko jedinečných funkcií, vďaka čomu je o niečo vyššia ako iPad Pro 12.9 palcov.

Po prvé, nový panel Oxid TFT odráža oveľa menej v porovnaní s iPad Air 2, O 40% menej a tiež spotreba je nižšia, 25% presnejšie, vždy v porovnaní so spoločnosťou Air 2,

ipad pro 1

Nový iPad Pro je tiež prvý, kto používa túto technológiu Zobrazenie pravých tónov pre dynamické nastavenie vyváženia bielej farby, ktoré pomocou špeciálnych senzorov zisťuje teplotu okolitého svetla a prispôsobuje tak obrazovku tak, aby vždy poskytovala čo najlepšie farebné podanie.

Lepšia kamera

Fotoaparát je tiež oveľa lepší pre model z 9,7 palcov, čo je pochopiteľné vzhľadom na malú veľkosť, ktorá uľahčuje použitie pri snímaní fotografií a videí.

V skutočnosti v novom iPade nájdeme jeden 12 Mpixel iSight radšej než 8, v kombinácii s objektívom so zapnutou ohniskovou clonou f /2,2 radšej než 2.4 preto je jasnejšia. Nakoniec je kamera zapnutá 9,7 palce môžu chytiť panoramatické obrázky 63 Mpixel namiesto 43 má jeden blikanie pravého tónu dvojitá LED e podporuje živé fotografie,

ipad pro 2

Rozdiely tiež pre prednú kameru FaceTime, ktorej senzor prešiel 1,2 na 5 Mpx, A čo videá? najnovší iPad Pro môže nahrávať 4K video rýchlosťou 30 snímok za sekundu alebo spomalene a 120 FPS pri 1080p alebo 240 FPS pri 720p, zatiaľ čo 12.9 palec sa zastaví pri videu Full HD pri 30 FPS a spomalený pohyb pri 720p a 120 FPS. pridanie Apple hovoril o prítomnosti jedného stabilizátor pre model z 9,7 palce, chýbajú väčšie.

Apple SIM a LTE Advanced

Nový iPad Pro má dve ďalšie dôležité výhody: podporuje pripojenie 4G-LTE Advanced, čo umožňuje 50% vyššia rýchlosť sťahovania ako to umožňuje model 12.9 palec (až 300 Mbps teoreticky proti 150) a prvýkrát integrovaný Apple SIM karta,

ipad pro 3

Teoreticky by mal používateľom umožniť ľahšie zmeniť svoj tarifný plán alebo dokonca podporovať rôzne tarify alebo ich meniť v závislosti od územia, na ktorom sa našli, užitočné napríklad pre tých, ktorí sú často v zahraničí, pracovať dlhšie alebo kratšie obdobie.

Produktivita: Office 365 sa platí za 12.9 palec, ale nie príliš 9,7

V prípade spoločnosti Microsoft sú všetky zariadenia s uhlopriečkou menšie ako 10.1 palce sú súčasťou mobilnej sféry, zatiaľ čo tie s vyššou uhlopriečkou by sa mali považovať za stolové počítače.

Z dôvodu tohto väčšieho výrobného potenciálu, ktorý by mal používateľovi umožniť lepšie využiť všetky možnosti balíka Office 365, spoločnosť Microsoft vynakladá náklady na spodnú uhlopriečku.

ipad pro 4

To v podstate znamená, že ak si jednu kúpite iPad Pro od 9,7 palec si môžete vychutnať Office 365 zadarmo, zatiaľ čo ak vyberiete väčšie 12.9 palec, musíte si účtovať mesačné predplatné,

Avšak buďte opatrní: Apple vo fáze nákupu navrhuje priamo predplatné jedného z odberov poskytovaných spoločnosťou Microsoft, čo vám dáva právo na inštaláciu balík v počítačovej verzii na 1 alebo 5 zariadenia (smartphonestablety, laptopy, laptopy alebo stolové počítače Windows že Apple) a tiež ponuky 1 TB pre cloudové úložisko a neobmedzený prístup k aktualizáciám.

Takže ak hľadáte kúpiť iPad Pro od 9,7 palec nezabudnite správne vyhodnotiť svoje potreby: neprihlásiť sa na odber žiadneho predplatného neznamená, že ste úplne zbavení balíka Office, ale iba prístup k mobilnej verzii, omnoho obmedzenejší funkciami as zjednodušeným rozhraním.

Hardware, Pro 9,7 je menej výkonný

IPad Pro potom 9,7 palce majú nielen výhody. Aj keď je to vlastne nominálne namontované na rovnakom SoC pre staršieho brata,A9X, frekvencia hodín prvej triedy je nižšiazrejme by menší iPad Pro integroval polovicu pamäte RAM pre 12.9 palcov, 2 GB namiesto 4, dva aspekty, ktoré sa významne premietajú do nižšej výpočtovej kapacity.