iPad 2021 je dobrý obchod, môžete urobiť skok vo viere

Nová generácia iPadu práve pristála a je k dispozícii na predobjednávku. Na začiatok je to slušné zariadenie. Nešlo o zásadnú opravu exteriéru, takže vzhľad a dojem sú dosť podobné zariadeniam z predchádzajúceho roka. Úplne nový iPad deviatej generácie má však palebnú silu, aby považoval už populárny iPad za presvedčivú inováciu.

iPad ôsmej generácie bol, ak ste používali, veľmi spoľahlivým tabletom pre multitasking, a to vďaka aktualizovanému procesoru z dávnych čias. iPad poskytol schopnú zálohu batérie na deväť hodín a bol hitom u ľudí, ktorí pracujú alebo sa učia z domu.

Stále sme v pandémii; Očakáva sa, že práca a učenie sa z domu budú pokračovať ako norma na neurčitú budúcnosť. V takomto prostredí by iPad s rýchlejším procesorom, dennou záložnou batériou a značným optickým vylepšením určite vytvoril tablet, ktorý by ste chceli. S výkonným A13 Bionic poháňajúcim útroby, nastavením fotoaparátu s centrálnym stolíkom, ktorý lepšie zvláda hovory FaceTime, a dvojnásobným úložiskom oproti predchodcovi, ktorý zvláda sťahovanie jemnejšie; nový iPad je všetko, čo by ste chceli za nezmenenú cenu (stále má rovnakú cenu ako predchádzajúca generácia iPadu).

Podobný vzhľad a dojem

Navonok je najnovší iPad za 329 dolárov takmer identický s iPadom 8-gen. Je však nabitý tak, aby poskytoval lepší výkon a ponúka pokročilé funkcie, ktoré začínajú priamo na displeji. Zostáva konzistentný na 10.2-palcový Retina displej – už teraz je presvedčivý na sledovanie filmov, hranie hier a prácu na obchodných plánoch – ale so zahrnutím displeja True Tone, ktorý automaticky vyladí obrazovku podľa teploty farieb v miestnosti, hovoríme o funkciách, ktoré niektoré iPady prémiového segmentu a MacBooky sa môžu pochváliť.

Keďže rozloženie nového iPadu zostáva totožné so staršou verziou, zachováva si mierne hrubé rámiky na všetkých stranách displeja. Boli by sme radi, keby sa rám zmenšil, ale nestalo sa tak. Mali by sme si preto vziať srdce na to, že rámik dáva priestor pre ikonické Touch ID v Home Button (ktoré je zaujímavé do r. Apple dokáže vypracovať funkčný dizajn snímača odtlačkov prstov pod displejom).

Jasnejší a inteligentnejší displej iPadu teraz spočíva v kryte pozostávajúcom zo 100 percent recyklovaného hliníka. Model 2021 príde v striebornej a vesmírne šedej farbe. Vzhľadom na to, že dizajn zostáva takmer nezmenený oproti minuloročnému iPadu, nová možnosť je kompatibilná s existujúcim príslušenstvom a inteligentnou klávesnicou.

Sila a výkon

iPad je zariadenie základnej úrovne AppleJe to rôznorodá zostava, takže očakávať od nej príliš veľa z hľadiska sily a výkonu je neslušné. The 8iPad -gen s A12 Bionic bol stále nepolapiteľným zariadením na prehliadanie webu, používanie viacerých aplikácií naraz a oveľa viac. Schopnosť sa teraz mnohonásobne zvýšila zavedením čipu A13 Bionic v novom iPade, vďaka ktorému by malo byť všetko pohotovejšie.

Podľa Apple, nový čip by mal poskytnúť až o 20 percent lepší výkon v porovnaní s minuloročným modelom. Táto dodatočná schopnosť poskytuje vylepšený grafický výkon pre hranie hier a multitasking. Integrovaný čipset A13 Neural Engine by vám tiež mal umožniť bezproblémové spúšťanie pokročilých aplikácií na iPade a posunúť jeho schopnosti strojového učenia na ďalšiu úroveň spolu s pomocou iPadOS 15, ktorý je výkonný a bezproblémový na používanie.

Rovnako ako pri iPhone 13, kde Apple zdvojnásobil úložnú kapacitu; tiež zdvojnásobil úložný priestor na novom iPade, bez toho, aby to zaťažovalo ďalšie náklady. Dvojnásobné úložisko oproti predchádzajúcej generácii iPadu za rovnakú cenu zbaví ľudí akýchkoľvek problémov, ktoré mali s palubným úložiskom svojho zariadenia.

fotoaparát

Hneď na začiatku je jasné, že nový iPad tu znovu nevynájde koleso. Na objektíve nie sú žiadne duálne fotoaparáty na zadnej strane ani žiadne dizajnové zmeny. iPad má na zadnej strane iba 8MP širokouhlý fotoaparát, ktorý zaručuje ostrejšie a živšie obrázky a videá. 8MP fotoaparát je tiež dostatočne všestranný na skenovanie dokumentov a umožňuje používateľom zažiť pohlcujúce aplikácie rozšírenej reality. S 12MP ultraširokým objektívom iPadu na prednej strane a novým tabletom je okamžite to najlepšie na trhu pre videohovory a online kurzy.

Predná kamera prichádza s určitými pozoruhodnými špecifikáciami, vďaka ktorým je v porovnaní s predchodcom ešte vzrušujúcejšia. 12-megapixelový fotoaparát prichádza s funkciou Center Stage z mocného iPadu Pro, ktorá zaisťuje, že vás tablet udrží v strede záberu, keď sa budete pohybovať počas hovoru FaceTime alebo Facebook živá relácia. iPad má ďalšie vzrušujúce schopnosti, vďaka ktorým bude užitočný pre každého; napríklad prichádza s funkciami dostupnosti, ktoré detegujú účastníkov, ktorí na komunikáciu používajú posunkovú reč, a okamžite zvýraznia osobu v skupinovom hovore.

Zabaliť

Či už vlastníte 8-gen iPad alebo jeden z predchádzajúcich rokov, iPad 2021 s vylepšeným displejom, lepším fotoaparátom a výkonnejším a efektívnejším procesorom sa určite oplatí prejsť. Čo by vás malo zaujať, je cena, nový iPad napriek všetkým vyššie spomenutým funkciám a dvojnásobnému úložisku stále prichádza za rovnakú štartovaciu cenu. Takže nový iPad je dobrým vstupným bodom do sveta schopných tabletov pre videokonferencie, multitasking a hybridné pracovné prostredie.