Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

IOS, probl├ęm vyb├şja bat├ęriu iPhone

IOS, probl├ęm vyb├şja bat├ęriu iPhone 1

Posledn├í aktualiz├ícia z sistema operativo pre mobiln├ę zariadenia domu Cupertino, iOS 13 pridal nov├║ funkciu vytvoren├║ in┼żiniermi Apple na zn├ş┼żenie opotrebenia bat├ęrie: ÔÇťOptimalizovan├ę za┼ąa┼żenie". Tento n├ístroj umo┼ż┼łuje iPhone nau─Źi┼ą sa na┼íe ka┼żdodenn├ę nab├şjacie n├ívyky tak, aby bat├ęria r├Żchlo dosiahla 80% nabitia, potom pomaly dosiahla 100%.

T├íto funkcia pou┼ż├şva i lokaliza─Źn├ę slu┼żby pochopi┼ą, ─Źi sme doma alebo v kancel├írii, a pok├║si┼ą sa nau─Źi┼ą na┼íe n├ívyky pou┼ż├şvania. "Optimalizovan├ę za┼ąa┼żenieÔÇ×Pre n├ís to nefunguje, ak m├íme nepravideln├ę ─Źinnosti, preto┼że iPhone nedok├í┼żeÔÇ× vzia┼ą na vedomie ÔÇťna┼íe neust├íle sa meniace zvyky. Okrem toho, ak udr┼żujeme pravideln├ę spr├ívanie, ale z ak├ęhoko─żvek d├┤vodu sme n├║ten├ş zmeni┼ą ich, iPhone nem├┤┼że t├║to zmenu ÔÇ×vypo─Ź├şta┼ąÔÇť, ─Ź├şm sa optimalizovan├ę nab├şjanie st├íva zbyto─Źn├Żm. T├íto funkcia v├ím potom umo┼ż┼łuje zobrazi┼ą spr├ívanie pri nab├şjan├ş prostredn├şctvom grafov ukazuj├║cich ├║rove┼ł nabitia bat├ęrie, za posledn├Żch 24 hod├şn a za posledn├Żch 10 dn├ş, aktivity, ako aj pou┼ż├şvanie bat├ęrie aplik├íciami nain┼ítalovan├Żmi v telef├│ne.

iPhone: ÔÇ×Optimalizovan├ę na─Ź├ştanieÔÇť

─îo ke─Ć ÔÇ×Optimalizovan├ę nahr├ívanieÔÇť nefunguje? pod─ża Apple pre spr├ívne fungovanie tohto n├ístroja je potrebn├ę nastavi┼ą lokaliza─Źn├ę slu┼żby, ale z├írove┼ł potvrdzuje, ┼że t├íto funkcia sa neaktivuje, ke─Ć sa n├ívyky pou┼żitia m├┤┼żu meni┼ą, pravdepodobne v d├┤sledku v├Żletu.

Re┼ítartujte telef├│n reaktivujte ÔÇ×Optimalizovan├ę na─Ź├ştanieÔÇť, alternat├şvne je mo┼żn├ę t├║to funkciu deaktivova┼ą a znovu aktivova┼ą, aby sa zlep┼íilo jej fungovanie. Pou┼ż├şvanie p├┤vodnej nab├şja─Źky m├┤┼że pom├┤c┼ą vylep┼íi┼ą t├║to funkciu, zatia─ż ─Źo bezdr├┤tov├ę nab├şja─Źky pravdepodobne sp├┤sobuj├║ probl├ęmy, ktor├ę e┼íte st├íle nie s├║ dostato─Źne identifikovan├ę. Ak je ÔÇ×Optimalizovan├ę nahr├ívanieÔÇť nefunguje ako by to potom malo by┼ą, v pr├şpade obnovenia v├Żrobn├Żch nastaven├ş iPhone, drastick├ę rie┼íenie, ktor├ę v┼íak zvy─Źajne vedie k vyrie┼íeniu mnoh├Żch probl├ęmov.

Ak funkcia nie je spr├ívne spusten├í, na─Ćalej m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą funkciu ÔÇ×Optimalizovan├ę nab├şjanieÔÇť, ktor├í m├┤┼że sp├┤sobi┼ą probl├ęmy s bat├ęriou s n├íhlymi poklesmi auton├│mie. Rady, ako ─Źo najlep┼íie vyu┼żi┼ą Optimalizovan├ę nab├şjanie, aby bola bat├ęria zdrav├í,