IOS 14 v├ím umo┼żn├ş vysk├║┼ía┼ą si ─Źasti aplik├ície bez nutnosti in┼ítal├ície

IOS 14 v├ím umo┼żn├ş vysk├║┼ía┼ą si ─Źasti aplik├ície bez nutnosti in┼ítal├ície 1

Skor├í verzia syst├ęmu iOS 14 ├║dajne obsahuje k├│d, ktor├Ż nazna─Źuje nov├║ schopnos┼ą umo┼żni┼ą interakciu s ─Źas┼ąami aplik├íci├ş tret├şch str├ín bez ich in┼ítal├ície. T├íto vlastnos┼ą sa uv├ídza, ┼że poskytuje 9to5Mac, je s├║─Źas┼ąou nov├ęho rozhrania API zn├ímeho interne ako sekcie.

S t├Żmto rozhran├şm API by v├Żvoj├íri mali by┼ą schopn├ş poskytova┼ą interakt├şvne ├║ryvky svojich aplik├íci├ş pou┼ż├şvate─żom iOS bez toho, aby vy┼żadovali ├║pln├ę stiahnutie t├Żchto aplik├íci├ş. Potrebuj├║ iba naskenova┼ą k├│d QR spojen├Ż s aplik├íciou, stavy preh─żadov a zobraz├ş sa karta s p├┤vodn├Żm rozhran├şm, ktor├í im umo┼żn├ş vysk├║┼ía┼ą ─Źasti tejto aplik├ície. V├Żvoj├íri musia tie┼ż vybra┼ą ─Źas┼ą aplik├ície, ktor├í bude zobrazova┼ą uk├í┼żku obsahu. Okrem toho m├┤┼że karta pou┼ż├şvate─żom umo┼żni┼ą bu─Ć z├şska┼ą pln├║ verziu aplik├ície z App Store alebo spusti┼ą pln├║ sk├║senos┼ą zobrazen├║ pomocou QR k├│du v tejto aplik├ícii, ak u┼ż m├íte nain┼ítalovan├║ v telef├│ne.

Apple ├Üdajne experimentuje s nov├Żmi funkciami s OpenTable, Yelp, DoorDash, aplik├íciou Sony PS4 Second Screen, YouTube, Samozrejme neexistuje ┼żiadna z├íruka, ┼że sa dostane do posledn├ęho vydania.