Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

iOS 14: ├Ünik nov├Żch funkci├ş do iPhone a iPad

─Äal┼íia verzia sistema opera─Źn├Ż syst├ęm iOS 14 prinesie vylep┼íenia pre iPhone a iPad

K├│pia nasleduj├║cej verzie sistema funk─Źn├ę pre iPhone a iPad, ktor├ę sa pravdepodobne bud├║ vola┼ą iOS 14 (iPadOS 14 pre iPad), bol minul├Ż t├Ż┼żde┼ł zverejnen├Ż na blogoch 9to5Mac a MacRumors, Publik├ície nestr├ícali ─Źas ┼í├şren├şm spr├ív, ktor├ę objavili, a ─Ćalej uv├ídzame niektor├ę z najzauj├şmavej┼í├şch.

Domovská obrazovka

Zmeny, ktor├ę prin├í┼ía iOS 14, sa za─Ź├şnaj├║ ikonickou (doslova) ├║vodnou obrazovkou syst├ęmu Windows iPhone, Pod─ża 9toMac nov├í obrazovka umo┼żn├ş prezeranie v┼íetk├Żch aplik├íci├ş nain┼ítalovan├Żch v zariaden├ş v zozname, ─Źo je u┼ż mo┼żn├ę v Apple Watch,

Zobrazte zoznam aplik├íci├ş v syst├ęme Windows Apple Watch, Prepracovanej┼íia verzia by mala pr├şs┼ą na iPhone na iOS 14. Zobrazte zoznam aplik├íci├ş v syst├ęme Windows Apple Watch, Prepracovanej┼íia verzia by mala pr├şs┼ą na iPhone na iOS 14.

Toto nov├ę zobrazenie umo┼żn├ş u┼ż├şvate─żovi filtrova┼ą aplik├ície pod─ża krit├ęri├ş, ako napr├şklad ÔÇ×ned├ívno pou┼żit├ęÔÇť alebo t├Żch, ktor├ş ─Źakaj├║ na ozn├ímenia. Funkcia N├ívrhy krab bude k dispoz├şcii aj na novej obrazovke a bude odporu─Źi┼ą aplik├ície pod─ża ─Źasu a polohy pou┼ż├şvate─ża.

kurzor

A┼ż do polovice minul├ęho roka nebolo mo┼żn├ę pou┼żi┼ą a my┼í alebo trackpad manipulova┼ą s rozhran├şm iPad; tableta Apple Dalo by sa pou┼żi┼ą iba dotykom na obrazovke. To sa zmenilo s pr├şchodom iPad OS (verzia iOS 13 pre iPad) v septembri 2019, ─Źo prinieslo schopnos┼ą pou┼ż├şva┼ą my┼íi Bluetooth ako funkcia pr├şstupnosti, ale st├íle ve─żmi obmedzen├Żm sp├┤sobom.

iPad Pro 12,9 iPad Pro 12,9ÔÇ│ S inteligentnou kl├ívesnicou. Nov├í verzia by mala ma┼ą trackpad.

V syst├ęme iOS 14 sa pod─ża 9to5Mac v├Żrazne roz┼í├şri podpora navig├ície kurzorom implement├íciou podobnou implement├ícii existuj├║cej v MacOS, preto┼że v sistema podpora viacer├Żch gest a kliknut├ş prstom (pre trackpads) a pr├ívo my┼í,

Kurzor sa tie┼ż zmen├ş pod─ża obsahu, na ktorom je umiestnen├Ż, napr├şklad zo ┼í├şpky na ÔÇ×mal├║ rukuÔÇť, ke─Ć je umiestnen├Ż nad odkaz na internet.

├Ünik tie┼ż nazna─Źuje, ┼że nov├ę modely internetu Inteligentn├í kl├ívesnica bude obsahova┼ą trackpads (nie─Źo, ─Źo Microsoft u┼ż rob├ş s l├şniou Surface), ─Źo v podstate men├ş iPad na laptop, Zost├íva vidie┼ą na internete softv├ęr bude prisp├┤soben├í na prisp├┤sobenie sa tejto zmene vo forme interakcie s internetom sistema,

iMessage

Aplik├ícia spr├ív Apple to nie je nikde bl├şzko popularity WhatsApp v Braz├şlii, ale pre t├Żch, ktor├ş ju pou┼ż├şvaj├║, spolo─Źnos┼ą pripravuje ur─Źit├ę vylep┼íenia. Jednou z mo┼żnost├ş je citova┼ą pou┼ż├şvate─ża v skupinovej konverz├ícii zadan├şm "@", za ktor├Żm nasleduje meno osoby ( iMessage automaticky zobrazuje n├ívrhy, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu pri v├Żbere).

IMessage aplik├ícieiMessage: Braz├şl─Źania ignorovan├ş, nat├şvna aplik├ícia na odosielanie spr├ív v syst├ęme iOS z├şska nov├ę funkcie.

Na skupin├ích bude indik├ítor, ┼że niekto p├ş┼íe spr├ívu, kone─Źne k dispoz├şcii v tomto type konverz├ície; moment├ílne s├║ nesl├ívne zn├íme tri bodky zobrazen├ę iba v rozpr├ívanie s├║kromn├ę. ─Äal┼í├şm v├ştan├Żm pr├şrastkom je mo┼żnos┼ą ozna─Źi┼ą posledn├║ spr├ívu v konverz├ícii ako nepre─Ź├ştan├Ż,

Nakoniec ─Ćal┼íia vlastnos┼ą, ktor├║ iMessage ch├Żbal: odstr├ínenie odch├ídzaj├║cich spr├ív. Pod─ża MacRumors sa ├║─Źastn├şkom konverz├ície zobraz├ş varovanie, ke─Ć odosielate─ż odstr├íni doru─Źen├║ spr├ívu.

tapety

V├Żber ┼ítandardn├Żch obr├ízkov na pozad├ş pre iOS je dos┼ą obmedzen├Ż (a trochu nev├Żrazn├Ż), ale Apple Zd├í sa, ┼że je ochotn├Ż ho roz┼í├şri┼ą o iOS 14.

V├Żber pozadia na iPhoneSyst├ęm iOS 14 bude ma┼ą viac mo┼żnost├ş na prisp├┤sobenie obr├ízka na pozad├ş iPhone

9to5Mac na┼íiel d├┤kaz, ┼że aplik├ície tret├şch str├ín bud├║ ma┼ą mo┼żnos┼ą prid├íva┼ą bal├ş─Źky tapiet priamo do sistema, ─Ź├şm sa eliminuje potreba ru─Źne ulo┼żi┼ą obr├ízok do prie─Źinka s fotoapar├ítom a nastavi┼ą ho ako pozadie.

Okrem toho Apple pripravuje nov├ę sp├┤soby usporiadania tapiet prostredn├şctvom kateg├│ri├ş, napr├şklad ÔÇ×FloresÔÇť a ÔÇ×Terra & LuaÔÇť.

Nov├ę aplik├ície

Obe publik├ície tie┼ż odhalili existenciu dvoch nov├Żch nat├şvnych aplik├íci├ş pre iOS 14, jedna zameran├í na cvi─Źenia a druh├í na sk├║senosti s roz┼í├şrenou realitou (AR).

Spracovan├ę pod kryc├şm menom Seymour, nov├ę vhodnos┼ą vyvinut├ę spolo─Źnos┼ąou Apple bude k dispoz├şcii pre iPhone, Apple Watch a Apple telev├şzia, Aplik├ícia obsahuje sprievodcovan├ę ┼íkolenia pre r├┤zne typy cvi─Źen├ş, ako s├║ beh, cyklistika, stre─Źing, tanec a joga.

Apple Watch  by mali z├şska┼ą e┼íte viac funkci├ş zameran├Żch na fitness a cvi─Źenie.Apple Watch by mali z├şska┼ą e┼íte viac funkci├ş zameran├Żch na fitness a cvi─Źenie.

Pou┼ż├şvatelia si bud├║ m├┤c┼ą s┼ąahova┼ą a pozera┼ą vide├í s in┼ítrukciami pre cvi─Źenie na zariadeniach iPhone alebo iPhone Apple TV a potom ich spustite pri pou┼ż├şvan├ş Apple Watch, ktor├Ż bude sledova┼ą pokrok pou┼ż├şvate─ża. Aplik├ícia aj obsah sa pravdepodobne bud├║ pon├║ka┼ą zadarmo,

Aplik├ícia AR, k├│dov├ę ozna─Źenie Gobi, umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom z├şska┼ą inform├ície o polo┼żk├ích okolo nich v zariaden├ş. Pod─ża 9to5Mac, Apple testuje aplik├íciu vo svojich vlastn├Żch obchodoch a v k├ívovom re┼ąazci Starbucks. V a Apple sklad, napr├şklad, pou┼ż├şvate─ż otvor├ş Gobi na iPhone a pou┼żije ho na z├şskanie cien a ┼ípecifik├íci├ş produktu dostupn├Żch v obchode.

Aplik├ícia je schopn├í automaticky spusti┼ą ÔÇ×prostredie ARÔÇť, ke─Ć pou┼ż├şvate─ż pristupuje k zariadeniam nain┼ítalovan├Żm v obchodoch, ako s├║ napr tagy NFC a maj├íky,

Nov├í aplik├ícia Augmented Reality (AR) bude jednou zo st├ívok spolo─Źnosti Apple pre iOS 14.Nov├í aplik├ícia Augmented Reality (AR) bude jednou zo st├ívok spolo─Źnosti Apple pre iOS 14.

Spustenie syst├ęmu IOS 14

Uniknut├ę zdroje, ako aj tie, ktor├ę Apple mus├ş by┼ą spolo─Źnos┼ą ofici├ílne spusten├í po─Źas Svetovej konferencie v├Żvoj├írov (WWDC) sa kon├í ka┼żdoro─Źne v j├║ni v Kalifornii. Tento rok, kv├┤li pand├ęmii sp├┤sobenej nov├Żm koronav├şrusom, nebude t├íto udalos┼ą osobn├í, ale bude sa vysiela┼ą v├Żlu─Źne cez internet.

Je mo┼żn├ę, ┼że niektor├ę z ├║nikov├Żch spr├ív nebud├║ zahrnut├ę do kone─Źnej verzie syst├ęmu Windows sistema funk─Źn├ę, preto┼że pl├íny spolo─Źnosti Apple dovtedy sa m├┤┼że zmeni┼ą.

Table of Contents