iOS 14: môžete začať používať aplikácie 2 dotkne sa zadnej časti iPhone

Pri zavádzaní systému iOS 14 Apple odhalil mnoho nových funkcií, ktoré systém prináša do iPhone. Zameral sa na tie, ktoré považuje za potrebné a ktoré sú pre používateľa najdôležitejšie, s výnimkou tých, ktoré sa dajú použiť v konkrétnych situáciách.

V súčasnosti sa po spustení testu iOS 14 objavujú nové funkcie, ktoré sa nezobrazili. Jeden z nich odhalil, že iPhone má neznáme vybavenie. WITH 2 klepnutia na zadnej strane vám umožňujú spúšťať aplikácie a vykonávať ďalšie funkcie.

IPhone 14 zvonenie funguje na zadnej strane aplikácie

Odhaľujú sa tajomstvá iOS 14

Ako vždy, Apple neuvoľňuje všetky správy o svojich systémoch na WWDC. Zameriava sa na tie najdôležitejšie a najatraktívnejšie, ukazuje svoju schopnosť inovovať a vytvárať nové funkcie.

Je zrejmé, že ešte stále treba veľa ukázať, čo je stále prítomné a pripravené na skúsenosti tých, ktorí používajú ich vybavenie. Tentoraz sa na systéme iOS 14 objavilo niekoľko ďalších dôležitých prekvapení.

2 Vyzváňacie tóny IPhone sú tajomstvom

Jeden z najdôležitejších, ktorý už bol prepustený, umožňuje používateľom ovládať iPhone bez dotyku obrazovky. Pomocou skratky môžu spúšťať aplikácie alebo vykonávať akcie. Najzaujímavejšie je, že táto skratka sa volá na zadnej strane iPhone.

V systéme iOS 14 a dvojitom alebo trojitom klepaní na zadnej strane vykonáva iPhone akcie špecifikované používateľom. Môže to byť také jednoduché, ako si urobiť poznámku alebo zavolať konkrétnu aplikáciu, ktorú chce užívateľ.

IPhone 14 zvonenie funguje na zadnej strane aplikácie

Spätná kontrola týchto aktivít

Táto nová funkcia súvisí s funkciami dostupnosti a umožňuje rýchlejšie používanie systému iOS 14. Tieto skratky uľahčujú vytváranie jednoduchých opakujúcich sa bodov.

Ak chcete túto funkciu aktivovať, Apple umiestnil ho do oblasti venovanej prístupnosti. S možnosťou Zadný dotyk môžu určiť, ktorý dvojitý a trojitý dotyk na zadnej strane iPhone dostanú, či už ide o akciu alebo otvorenú aplikáciu.

Novinka Apple že trh je už známy

V skutočnosti, aj keď je pre systém iOS nová, táto funkcia je už k dispozícii u niektorých výrobcov systému Android. HTC mal model s podobnou funkciou a ostatní vám umožňujú ovládať ho stlačením. Google pripravuje podobnú funkciu pre Android, ktorá by sa mala objaviť v nasledujúcej verzii.

Toto je jedna z mnohých nových funkcií Apple bude mať na iOS 14 a to bude čoskoro odhalené. Teraz, keď sa táto verzia dostane k vývojárom, bude prirodzené, že tieto vylepšenia budú zverejnené a dôkladne otestované.