iOS 14: Ako pou┼ż├şva┼ą zmienky v spr├ívach

Zmienka v správach skupiny iPad

Skupinov├ę konverz├ície m├┤┼żu by┼ą skvel├Żm sp├┤sobom komunik├ície v aplik├ícii Spr├ívy. M├┤┼że to by┼ą t├şm kolegov pracuj├║cich na projekte alebo skupina priate─żov pl├ínuj├║cich v├şkend. Vylep┼íenia spr├ív v syst├ęmoch iOS 14 a iPadOS 14 zlep┼íuj├║ skupinov├ę hovory lep┼íie ako kedyko─żvek predt├Żm.

Jednou z vlastnost├ş, ktor├║ ur─Źite ocen├şte, s├║ zmienky. Rovnako ako zmienka o niekom na soci├ílnych m├ędi├ích alebo v t├şmovej komunika─Źnej aplik├ícii, m├┤┼żete ich tie┼ż pou┼żi┼ą v aplik├ícii Spr├ívy. To upozor┼łuje osobu na konkr├ętnu spr├ívu a to ist├ę sa stane, ke─Ć v├ís niekto spomenie.

Pozrite sa, ako pou┼ż├şva┼ą funkciu zmienky v aplik├ícii Spr├ívy na zariaden├ş iPhone a iPad.

Uve─Ćte ─Źlena skupiny

Ak chcete up├║ta┼ą pozornos┼ą ─Źlena skupiny, jednoducho nap├ş┼íte krstn├ę meno s alebo bez symbolu @ v spr├íve.

T├íto osoba n├ízov sa zmen├ş na siv├Ż v texte spr├ívy. Ke─Ć vid├ş┼í dotknite sa n├ízvu a dostanete kontextov├║ ikonu. Dotknite sa tejto ikony a uvid├şte pekn├║ anim├íciu, ke─Ć sa jej meno v texte spr├ívy zmen├ş na modr├ę. Voila! Vytvorili ste zmienku.

Pridajte poznámku v aplikácii Správy na iPade

Ke─Ć sa niekto z va┼íej skupiny riadi t├Żmto procesom, aby v├ís spomenul, va┼íe meno sa v konverz├ícii zv├Żrazn├ş, ─Źo u─żah─Ź├ş zistenie a odpove─Ć.

Dost├íva┼ą upozornenia na zmienky

Ak m├íte v slu┼żbe Spr├ívy viac skupinov├Żch konverz├íci├ş alebo konverz├íciu, ktor├í sa t├Żka ve─żkej skupiny ─żud├ş, m├┤┼że by┼ą ┼ąa┼żk├ę dr┼ża┼ą krok. Zmienky to ur─Źite u─żah─Źuj├║.

Okrem zv├Żraznenia svojho mena v konverz├ícii m├┤┼żete nastavi┼ą upozornenia, ktor├ę v├ís upozornia, ke─Ć sa o nich zmienite. V─Ćaka tomu nemus├şte opakovane kontrolova┼ą konverz├íciu, ─Źi neobsahuj├║ spr├ívy, ktor├ę sa v├ís t├Żkaj├║.

Otvor tvoj nastavenie a vyberte si pr├şspevky, Potom zapnite vyp├şna─Ź daj mi vedie┼ą pod zmienkou.

Upozorni┼ą ma na zmienky o spr├ívach v iPade

Ako uvid├şte toto vyhl├ísenie, toto upozornenie dostanete, aj ke─Ć je hovor deaktivovan├Ż. Umo┼żn├ş v├ím to skry┼ą upozornenia skupinov├ęho chatu, ale st├íle budete dost├íva┼ą upozornenia, ke─Ć potrebujete odpoveda┼ą. Skvel├ę, v┼íak?

zhrnutie

M├┤┼że to chv├ş─żu trva┼ą zvykn├║┼ą si alebo pam├Ąta┼ą na funkciu zmienky. Ke─Ć to v┼íak urob├şte, bude to ur─Źite u┼żito─Źn├ę pre mnoho skupinov├Żch konverz├íci├ş v aplik├ícii Spr├ívy.

Mysl├şte si, ┼że zmienky s├║ dobr├Żm doplnkom aplik├ície Spr├ívy? Mysl├şte si, ┼że sa jedn├í o funkciu, ktor├║ ─Źasto pou┼ż├şvate? Dajte n├ím vedie┼ą, ─Źo si o tom mysl├şte ni┼ż┼íie!