iOS 11.3 k dispoz├şcii na stiahnutie, tu s├║ v┼íetky novinky

Apple vydala kone─Źn├║ verziu iOS 11.3, Spolo─Źnos┼ą so s├şdlom v Cupertine preto dodr┼żiavala pl├ín, ktor├Ż sa pl├ínuje od verzie Beta 1, predstavuje nieko─żko noviniek. Najv├Żznamnej┼íou je bezpochyby funkcia s n├ízvom ÔÇ×Stav bat├ęrieÔÇť, ktor├í v├ím umo┼ż┼łuje sledova┼ą rovnak├ę zdravie a s├║visiaci mana┼żment v├Żkonu v telef├│noch iPhone.

K ┼ípeci├ílnej ponuke pre t├║to funkciu je mo┼żn├ę z├şska┼ą pr├şstup na zariaden├ş iPhone, prejden├şm na nastavenia / bat├ęriu. Z ─Źisto grafick├ęho h─żadiska je dokonale integrovan├Ż do ┼ít├Żlu, na ktor├Ż si iOS 11 zvykol.

Apple    iOS 11 3 monitor stavu bat├ęrie 03292018klikni na zv├Ą─Ź┼íenie

Apple ┼ítrukt├║rovan├ę v┼íetko prostredn├şctvom troch hlasov: prv├Ż vysvet─żuje pou┼ż├şvate─żovi technick├ę d├┤vody, ktor├ę viedli k zavedeniu tejto funkcie; druh├í indikuje maxim├ílnu kapacitu bat├ęrie, ktor├í sa zn├ş┼żi s ─Źasom ovplyv┼łuj├║cim auton├│miu; namiesto toho tret├ş nazna─Źuje, vo vz┼ąahu k maxim├ílnej kapacite, mo┼żn├Ż dopad na v├Żkon iPhone (ktor├Ż sa zni┼żuje, aby degradovan├í bat├ęria mohla zvl├ídnu┼ą energetick├ę ┼ípi─Źky).

─îas┼ą t├Żkaj├║ca sa maxim├ílnej kapacity bat├ęrie a relat├şvnych n├ívrhov, ─Źi t├íto m├┤┼że potrebova┼ą pomoc alebo nie, je aktivovan├í v iPhone 6 a nesk├┤r. Mo┼żnos┼ą manu├ílne zak├íza┼ą funkciu namiesto toho, d├íva u┼ż├şvate─żovi slobodn├Ż v├Żber medzi v├Żkonom a samostatnos┼ąou (so v┼íetk├Żmi rizikami, ktor├ę m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą n├íhle vypnutie zariadenia) je k dispoz├şcii v telef├│ne iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Apple    iOS 11 3 obrazovka stavu bat├ęrie 03292018klikni na zv├Ą─Ź┼íenie

Neexistuj├║ ┼żiadne konkr├ętne spr├ívy len pre iPhone X, napr├şklad zavedenie 4 nov├ę animoji (medve─Ć, lebka, lev a drak) a optimaliz├ícia pri schva─żovan├ş n├íkupov prostredn├şctvom Face ID. Aktu├ílny vrchol rozsahu Apple preto zost├íva zameran├şm spolo─Źnosti Cupertino, pri─Źom vylep┼íenia sa v┼żdy vyskytuj├║ v n├ísledn├Żch verzi├ích najnov┼íieho opera─Źn├ęho syst├ęmu.

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż: iOS 11.3 beta 2, tu je funkcia na monitorovanie bat├ęrie

iOS 11.3 mo┼żno nain┼ítalova┼ą na telef├│ny iPhone 5 a nov┼íie, na v┼íetk├Żch gener├íci├ích iPad Air a iPad Pro, na piatej a ┼íiestej gener├ícii iPad, na iPad mini 2 a nesk├┤r na iPod touch 61. gener├ícia. Poskytneme v├ím ├║pln├Ż protokol zmien pre aktualiz├íciu.

Roz┼í├şren├í realita

arkit 1,5 umo┼ż┼łuje v├Żvoj├írom umiestni┼ą digit├ílne objekty nielen na vodorovn├ę povrchy, ale aj na zvisl├ę povrchy, ako s├║ steny alebo dvere. Umo┼ż┼łuje objavova┼ą a integrova┼ą prvky, ako s├║ filmov├ę plag├íty a umeleck├ę diela, do sk├║senost├ş s AR. Po─Źas roz┼í├şren├Żch realitn├Żch z├í┼żitkov si m├┤┼żete prezera┼ą skuto─Źn├ę objekty pomocou fotoapar├ítu s vy┼í┼í├şm rozl├ş┼íen├şm.

Stav bat├ęrie v iPhone (beta)

Zobrazuje inform├ície o hodnote kapacity a najvy┼í┼íom v├Żkone bat├ęrie iPhone. Ozna─Źuje, ─Źi je akt├şvna funkcia spr├ívy v├Żkonu, mo┼żnos┼ą spr├ívy ┼ípi─Źkov├ęho v├Żkonu, ktor├í zabr├íni neo─Źak├ívan├ęmu vypnutiu zariadenia, a umo┼ż┼łuje v├ím t├║to mo┼żnos┼ą zak├íza┼ą. Ak je to potrebn├ę, odpor├║─Źame v├ím vymeni┼ą bat├ęriu.

Správa poplatkov za IPAD

Chr├íni bat├ęriu, ke─Ć je iPad pripojen├Ż k zdroju nap├íjania na dlh├║ dobu, napr├şklad ke─Ć sa pou┼ż├şva v n├ív┼ítevn├şckych centr├ích, obchodoch alebo nab├şjac├şch staniciach.

Animoji

Predstavuje leva, medve─Ća, draka a lebky vo verzii animoji na telef├│ne iPhone X.

integrita

S funk─Źnos┼ąou Apple ktor├Ż vy┼żaduje pou┼żitie osobn├Żch inform├íci├ş, umo┼ż┼łuje zobrazenie ikony spojenej s odkazom, ktor├Ż poskytuje podrobn├ę inform├ície o pou┼ż├şvan├ş a ochrane ├║dajov.

iOS 11 3 obrazovka na ochranu s├║kromia 03292018

Apple hudba

Zav├ídza nov├Ż sp├┤sob prezerania obsahu vr├ítane aktualizovanej ─Źasti vide├ş s exkluz├şvnymi zoznamami vide├ş. Umo┼ż┼łuje n├íjs┼ą priate─żov s podobn├Żm hudobn├Żm vkusom Apple Hudba, ktor├í ukazuje, ktor├ę ┼ż├ínre s├║ po─Ź├║van├ę in├Żmi pou┼ż├şvate─żmi a vz├íjomn├Żmi priate─żmi, ktor├ş ich sleduj├║.

správy

Vybran├ę ─Źl├ínky (Najlep┼íie pr├şbehy) sa v┼żdy zobrazuj├║ ako prv├Ż v├Żsledok v sekcii Pre v├ís, ktor├í v├ím umo┼żn├ş sledova┼ą najlep┼íie vide├í (Najlep┼íie vide├í) upraven├ę editorom spr├ív.

Obchod s aplikaciami

Zav├ídza mo┼żnos┼ą objedna┼ą u┼ż├şvate─żsk├ę recenzie uverejnen├ę na str├ínkach produktov na z├íklade ich u┼żito─Źnosti, pozit├şvnych alebo negat├şvnych hodnoten├ş a d├ítumu uverejnenia. Vylep┼íite kvalitu inform├íci├ş na paneli Aktualiz├ície zadan├şm verzie aplik├ície a ve─żkosti s├║boru.

iOS 11 3 obchodn├ę Apple Pay obrazovka 03292018 iOS 11 3 vyh─żad├ívacia obrazovka v├Żrobcu zdravotn├şctva 03292018

safari

Pom├íha chr├íni┼ą va┼íe s├║kromie automatick├Żm zad├ívan├şm pou┼ż├şvate─żsk├Żch mien a hesiel a┼ż po v├Żbere mo┼żnost├ş vo vstupnom poli webov├ęho formul├íra. Zah┼Ľ┼ła upozornenia inteligentn├ęho vyh─żad├ívania pri interakcii s heslami alebo kreditn├Żmi kartami na neza┼íifrovan├Żch webov├Żch str├ínkach. Vo webov├Żch zobrazeniach aplik├ície je teraz k dispoz├şcii mo┼żnos┼ą automatick├ęho dop─║┼łania pou┼ż├şvate─żsk├Żch mien a hesiel. ─îl├ínky zdie─żan├ę zo Safari na e-mail s├║ v predvolenom nastaven├ş naform├ítovan├ę v prehliada─Źi, ke─Ć je t├íto mo┼żnos┼ą k dispoz├şcii. Zlo┼żky ulo┼żen├ę v ob─ż├║ben├Żch polo┼żk├ích teraz zobrazuj├║ ikony z├ílo┼żiek, ktor├ę obsahuj├║.

klávesnica

Prid├í dve nov├ę rozlo┼żenie Shuangpin. Prid├íva podporu pre pripojen├ę hardv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőkl├ívesnice, ktor├ę pou┼ż├şvaj├║ rozlo┼żenie ture─Źtiny F. Vylep┼íuje kl├ívesnice v ─Ź├şn┼ítine a japon─Źine a pon├║ka lep┼íiu pr├şstupnos┼ą na zariadeniach z 4,7 je 5,5 palcov. Po diktovan├ş obsahu sa vr├í┼ąte na kl├ívesnicu jedin├Żm stla─Źen├şm. Vyrie┼íi probl├ęm, ke─Ć mo┼żnos┼ą Automatick├ę opravy m├┤┼że nespr├ívne zad├íva┼ą slov├í ve─żk├Żmi p├şsmenami. Vyrie┼íi probl├ęm v iPad Pro, ktor├Ż zabr├ínil spr├ívnej funkcii iPad Smart Keyboard po pripojen├ş k pr├şstupov├ęmu bodu Wi-Fi. Rie┼íenie probl├ęmu, ke─Ć sa thajsk├í kl├ívesnica v re┼żime na ┼í├şrku m├┤┼że nespr├ívne prepn├║┼ą na numerick├ę rozlo┼żenie.

Dostupnos┼ą

App Store prid├íva podporu pr├şstupnosti s ve─żk├Żm, tu─Źn├Żm textom a umo┼ż┼łuje v├ím prisp├┤sobi┼ą si obrazovku. Mo┼żnos┼ą farebn├ęho vykres─żovania podporuje webov├ę obr├ízky a e-maily. Vylep┼íuje z├í┼żitok z textu v re├ílnom ─Źase a prid├íva podporu pre mo┼żnos┼ą RTT pomocou mana┼ż├ęra T-Mobile. Vylep┼íite prechod medzi r├┤znymi aplik├íciami v iPade pre pou┼ż├şvate─żov pou┼ż├şvaj├║cich VoiceOver a ÔÇ×Switch Kontrola. ÔÇť Vyrie┼íi probl├ęm, ke─Ć VoiceOver m├┤┼że nespr├ívne op├şsa┼ą stav ikon Bluetooth a symbolov spr├ív. Vyrie┼íi probl├ęm, ke─Ć pri pou┼ż├şvan├ş VoiceOveru nemo┼żno v aplik├ícii telef├│nu zobrazi┼ą tla─Źidlo na zavesenie. Rie┼íi probl├ęm, ke─Ć integrovan├ę hodnotenie aplik├íci├ş nemus├ş by┼ą k dispoz├şcii s aplik├íciou VoiceOver. Rie┼íi probl├ęm, pri ktorom m├┤┼że by┼ą prehr├ívanie zvuku skreslen├ę pomocou mo┼żnosti ÔÇ×Live ListeningÔÇť.

iOS 11 3 prihlasovacia obrazovka poskytovate─ża zdravotnej starostlivosti 03292018 iOS 11 3 obrazovka obchodnej mapy 03292018

─Äal┼íie vylep┼íenia a opravy ch├Żb

Zav├ídza podporu pre ┼ítandard AML a poskytuje presnej┼íie ├║daje o telef├│nnom stredisku pohotovostn├Żm slu┼żb├ím (v krajin├ích, ktor├ę podporuj├║ funk─Źnos┼ą). Prid├íva podporu pre verifik├íciu softv├ęru t├Żm, ┼że v├Żvoj├írom umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą a aktivova┼ą doplnky kompatibiln├ę s aplik├íciou HomeKit. Aplik├ícia Podcast teraz podporuje prehr├ívanie sekci├ş jedn├Żm klepnut├şm a v─Ćaka sekcii Podrobnosti sa m├┤┼żete dozvedie┼ą viac o ka┼żdej epiz├│de. Vylep┼íuje v├Żkon mo┼żnosti vyh─żad├ívania pre pou┼ż├şvate─żov s dlh├Żmi pozn├ímkami v Kontaktoch. Vylep┼íuje v├Żkon mo┼żnost├ş Handoff a ÔÇ×Shared clipboardÔÇť, ke─Ć s├║ obe zariadenia pripojen├ę k rovnakej sieti Wi-Fi. Vyrie┼íi probl├ęm, ktor├Ż m├┤┼że zabr├íni┼ą reaktiv├ícii obrazovky pri prich├ídzaj├║cich hovoroch. Vyrie┼íi probl├ęm, ktor├Ż m├┤┼że oneskori┼ą alebo zabr├íni┼ą prehr├ívaniu vizu├ílnych hlasov├Żch spr├ív. Rie┼íi probl├ęm, ktor├Ż m├┤┼że br├íni┼ą otvoreniu webov├Żch odkazov v spr├ívach. Vyrie┼íi probl├ęm, ktor├Ż m├┤┼że pou┼ż├şvate─żom zabr├íni┼ą v n├ívrate do aplik├ície Mail po uk├í┼żke filmu spr├ívy. Opravuje probl├ęm s po┼ítou, kde sa odstr├ínen├ę upozornenia m├┤┼żu znova zobrazi┼ą na uzamknutej obrazovke. Vyrie┼íi probl├ęm, ktor├Ż m├┤┼że sp├┤sobi┼ą, ┼że z uzamknutej obrazovky zmizne ─Źas a ozn├ímenia. Vyrie┼íi probl├ęm, ktor├Ż m├┤┼że rodi─Źom zabr├íni┼ą v pou┼ż├şvan├ş Face ID na schv├ílenie ┼żiadost├ş o n├íkup. Vyrie┼íi probl├ęm s poveternostn├Żmi aplik├íciami, pri ktorom sa nemusia spr├ívne aktualizova┼ą poveternostn├ę podmienky. Vyrie┼íi probl├ęm, ke─Ć sa kontakty nemusia synchronizova┼ą s adres├írom vozidla, ke─Ć s├║ pripojen├ę cez Bluetooth. Rie┼íi probl├ęm, ktor├Ż m├┤┼że zabr├íni┼ą spr├ívnemu prehr├ívaniu otvoren├Żch zvukov├Żch aplik├íci├ş na pozad├ş v aute.

Tomove odpor├║─Źanie

iPad Pro 10.5 je mo┼żn├ę zak├║pi┼ą prostredn├şctvom Amazon, so z─żavou takmer 100 EUR v porovnan├ş s katal├│govou cenou.