Iný pohľad Switch Recenzia – „Takže nepríjemné, že môžete byť slepí“

Slepota vyzerá ako veľmi podivný herný mechanik, na ktorý sa mnohí vývojári v posledných rokoch spoliehali. Od naratívnych dobrodružstiev za očami až po vnímanie hrôzy sú tímy náchylné k anti-vizuálnej povahe, že nemajú víziu neuveriteľne vizuálneho žánru zábavy so zmiešanými výsledkami.

Another Sight urobil ďalší zásah proti slepote vo videohrách – teraz ovládate dve postavy, z ktorých jedna môže spoločne vidieť a riešiť hádanky v jednom 2,5-D plošinovka.

A je to ďalší zmiešaný vak. Svet, v ktorom sa nachádzate, je krásny, podrobný a zaujímavý, ale hrstka zlých rozhodnutí o návrhu a dobrá dávka neustálej spätnej väzby vytvárajú nudnú a nudnú hru.

look

Ďalší zrak vás stavia na pozíciu Kit, otravného tínedžera, ktorý potrebuje dosiahnuť tlačidlo stlmenia pár sekúnd po tom, čo ju udrel. Spadla do zvláštneho podzemného sveta a oslepla.

Iný pohľad Switch Z pohľadu súpravy snímok obrazovky

Na začiatku hry stretne Hodge, mačku, ktorá nevyzerá ako mačka, a spoločne prechádzajú svojimi vlastnými schopnosťami podzemným bludiskom.

Kit môže byť slepý, ale vyvinul aj superveľmoci, aby videl zvuky, ktoré mu umožňujú pomaly a bez väčších problémov navigovať svet. Nie je príliš pohyblivá a môže robiť len malé skoky. Jeho hlavnou aplikáciou je pohybovanie ťažkými predmetmi a ťahanie pák.

Hodge je na druhej strane neuveriteľne mobilný a môže vidieť svet okolo seba. Z tohto dôvodu sú Hodgeove sekvencie zvyčajne orientované na platformu a sú zábavnejšie, pretože nespadajú do tempa slimákov.

Aby ste sa mohli pohybovať v každej sekcii, musíte prepínať medzi týmito dvoma znakmi. Svoje silné stránky musíte použiť na boj proti slabostiam ostatných. Spravidla musíte prekonať veľkú prekážku, aby ste prešli k ďalšej časti.

Hádanky nie sú samy osebe zlé, sú iba zle navrhnuté. Zdá sa však, že prepínač nie je blízko skutočnému výstupu hádanky, čo znamená, že v určitom bode sa musí veľa otočiť, aby sa dosiahol pokrok.

Hodge Podge

Tiež trávite veľa času s Hodgeom, aby ste vydávali zvuky, ktoré Kit dokáže sledovať. V opačnom prípade odmieta bežať a tempo hry naďalej klesá. Prepínanie medzi nimi tiež nie je o moc rýchlejšie – je to vyváženie bez dobrého výberu.

Zdá sa však, že Kit v príbehu vidí viac, ako sľubuje hra. O prostredí obvykle väčšinou komentuje, hoci jej pohľad na hru je krutý.

Ale nie je tušenie, ak uviaznete. A budete uviaznutí, pretože je veľmi ťažké zistiť, čo sa deje, a nemôžem to dostatočne zdôrazniť, hlavná postava je slepá.

Úprimne povedané, čo slepota, ktorá sa vývojárom veľmi páči? Do hry nič nepridáva. Doslova niečo odnáša. A žiadny zážitok zo slepoty pri videohrách nebol nikdy zvlášť zábavný, bez ohľadu na to, ako dobre mienený. Možno, že slepota ťa robí chorým, vieš?

Iný pohľad Switch Hodge Jumping Up Screenshot

Iný pohľad nie je taký zlý. Samotný svet je prekrásny, viktoriánsky inšpirovaná krajina s rôznymi prostrediami pre navigáciu, od veľkých kanálov po zničené hrady a ďalej.

A biť postavy v príbehu ako Monet a Tesla je tiež celkom v pohode – hoci Kit je pre každého trochu drzá, pretože je to hrozná osoba.

Oči dokorán

Možno je čas prestať hrať so slepými protagonistami, až kým skutočne nezistíme, ako z toho urobiť zábavný zážitok.

Another Sight sa snaží čo najlepšie, ale nakoniec padne kvôli zle usporiadaným hádankám, dráždivým postavám a ďalším neúspechom, ako sa môžete triasť paličkou.

Má krásne prostredie, ktorým môžete prejsť, ale budete postupovať rovnako často, takže sa nuda a nuda nudia. A Hodge je naozaj čudný. Myslím, že budeme pracovať aj s mačkami.