Internetov├ş giganti hrozia, ┼że pozastavia slu┼żby v Pakistane kv├┤li nov├Żm predpisom

Autor: PTI | Islamabad |

Aktualizovan├ę: 29. febru├íra 2020 8: 29: 23 hod

Facebook, Google, Twitter, regulova┼ą ─Źinnos┼ą soci├ílnych m├ędi├ş, regulova┼ą ─Źinnos┼ą soci├ílnych m├ędi├ş v Pakistane, spolo─Źnosti soci├ílnych m├ędi├ş v Pakistane, ├üzijsk├║ internetov├║ koal├şciu, skupinu Expedia, chyti┼ą, LinkedIn, LINE, Rakuten, Yahoo Pod─ża spr├ívy AIC uviedla, ┼że to nie je proti regul├ícii obsahu na soci├ílnych m├ędi├ích, ale je znepokojen├í slobodou internetu v krajine. (Reprezentat├şvny obr├ízok)

Internetov├ş giganti vr├ítane Facebook, Google a Twitter, pod─ża spr├ívy m├ędi├ş hrozili preru┼íen├şm ich slu┼żieb v Pakistane pod─ża nov├Żch pravidiel cenz├║ry, ktor├ę zaviedla vl├ída. Pakistansk├í vl├ída Tehreek-e-Insaaf ozn├ímila nov├Ż s├║bor pravidiel na regul├íciu ─Źinnosti soci├ílnych m├ędi├ş a poskytla v┼íetk├Żm digit├ílnym spolo─Źnostiam a platform├ím soci├ílnych m├ędi├ş tri mesiace na dodr┼żiavanie nov├Żch predpisov.

Pod─ża nov├Żch pravidiel bud├║ spolo─Źnosti p├┤sobiace v oblasti soci├ílnych m├ędi├ş povinn├ę na po┼żiadanie poskytn├║┼ą ak├ęko─żvek inform├ície alebo ├║daje ur─Źen├ę vy┼íetrovacej agent├║re. Nedodr┼żanie niektor├ęho z ustanoven├ş bude ma┼ą za n├ísledok pokutu a┼ż do 500 mili├│nov Rs. V liste nap├şsanom premi├ęrovi Imranovi Khanovi 15. febru├íra zah┼Ľ┼łala ├üzijsk├í internetov├í koal├şcia (AIC) Facebook, Twitter, Google, Amazon, Apple a ─Ćal┼í├ş technick├ş obri naliehali na vl├ídu, aby zrevidovala nov├ę s├║bory pravidiel a predpisov pre soci├ílne m├ędi├í, Medzin├írodn├ę spr├ívy hl├ísen├ę v piatok.

Internetov├ş giganti v┼íak hrozili preru┼íen├şm svojich slu┼żieb v krajine, ak sa pravidl├í nezmenia, informovala spr├íva.

Express Tech je teraz na telegrame. Kliknut├şm sem sa pripoj├şte k n├í┼ímu kan├ílu (@expresstechie) a budete informovan├ş o najnov┼í├şch technick├Żch spr├ívach

ÔÇ×Pravidl├í, ktor├ę s├║ v s├║─Źasnosti nap├şsan├ę, by pre ─Źlenov AIC s┼ąa┼żovali spr├şstupnenie ich slu┼żieb pakistansk├Żm pou┼ż├şvate─żom a podnikom,ÔÇť uviedol list a odvol├íval sa na pravidl├í ochrany ob─Źanov.

AIC, ktor├Ż vyjadril znepokojenie nad nov├Żm s├║borom pravidiel, uviedol, ┼że vl├ída nezaviedla zainteresovan├ę strany pred zaveden├şm pravidiel d├┤very. Asia Internet Coalition (AIC) je priemyseln├ę zdru┼żenie, ktor├ę pozost├íva z popredn├Żch internetov├Żch a technologick├Żch spolo─Źnost├ş Facebook, Twitter, Google, Amazon, AirBnb, Apple, Booking.com, Expedia Group, Grab, LinkedIn, LINE, Rakuten a Yahoo.

Do roku 2023 bude ma┼ą India viac ako 907 mili├│nov pou┼ż├şvate─żov internetu: spr├íva

AIC, ktor├ę pova┼żuj├║ nov├ę nariadenia za ÔÇ×nejasn├ę a svojvo─żn├ęÔÇť, uviedla, ┼że sp├┤sob, ak├Żm boli prijat├ę, sp├┤sobuje, ┼że medzin├írodn├ę spolo─Źnosti prehodnotia svoj poh─żad na regula─Źn├ę prostredie v Pakistane a ich ochotu p├┤sobi┼ą v krajine. Pod─ża nariaden├ş, ktor├ę vl├ída schv├ílila koncom minul├ęho mesiaca, ale neboli okam┼żite zverejnen├ę, bud├║ spolo─Źnosti soci├ílnych m├ędi├ş povinn├ę pom├íha┼ą org├ínom ─Źinn├Żm v trestnom konan├ş z├şska┼ą pr├şstup k ├║dajom a odstr├íni┼ą obsah online, ktor├Ż sa pova┼żuje za nez├íkonn├Ż.

Nov├Ż s├║bor pravidiel bol schv├ílen├Ż na sch├┤dzi kabinetu bez toho, aby bol predlo┼żen├Ż Parlamentu na diskusiu. Pod─ża spr├ívy AIC uviedla, ┼że to nie je proti regul├ícii obsahu na soci├ílnych m├ędi├ích, ale je znepokojen├í slobodou internetu v krajine.

ÔÇ×Nie sme proti regul├ícii soci├ílnych m├ędi├ş a uzn├ívame, ┼że Pakistan u┼ż m├í rozsiahly legislat├şvny r├ímec upravuj├║ci obsah online. Tieto pravidl├í v┼íak nerie┼íia z├ísadn├ę ot├ízky, ako s├║ medzin├írodne uzn├ívan├ę pr├íva na individu├ílne vyjadrenie a s├║kromie, ÔÇťuviedla AIC.

Minister ┼íkolstva Shafqat Mahmood v┼íak v utorok vyhl├ísil, ┼że n├ívrh z├íkona nie je kone─Źn├Ż a ┼że sa konaj├║ stretnutia na jeho rev├şziu.

­čôú Indian Express je teraz na telegrame. Kliknut├şm sem sa pripoj├şte k n├í┼ímu kan├ílu (@indianexpress) a budete informovan├ş o najnov┼í├şch titulkoch

Pre v┼íetky najnov┼íie technologick├ę novinky si stiahnite aplik├íciu Indian Express.