Internet bude naďalej fungovať na starých telefónoch s Androidom až do roku 2024, nie …

internet bude naďalej fungovať na starých telefónoch s Androidom

Minulý november bolo oznámené, že obrovský zoznam webových stránok, ktoré používajú certifikáty Let’s Encrypt, prestane fungovať na starých telefónoch s Androidom. prečo? Pretože dohoda s IdenTrust, certifikačnou jednotkou, ktorá povoľuje prevádzku webových stránok certifikovaných spoločnosťou Let’s Encrypt na starých platformách, vyprší v roku 2021.

Konkrétne, mobilné telefóny, na ktorých mnohé webové stránky prestali fungovať, boli všetky s Androidom 7.1.1 alebo s nižšou verziou Androidu. Našťastie Let’s Encrypt práve oznámili, že našli riešenie problému ktorý predĺži kompatibilitu starých telefónov s Androidom s ich certifikátmi na ďalšie minimálne tri roky.

Na vašom starom mobile s Androidom bude internet vďaka tomuto riešeniu naďalej fungovať

najlepšie prehliadače pre Android 2020

Ak Let’s Encrypt konečne prestane podporovať staré telefóny s Androidom, budeme mať obrovský problém. Podľa údajov z Google Play aktuálne 33,8% používateľov systému Android stále používa systém Android 7.1.1 alebo nižšie. Okrem toho je Let’s Encrypt podľa University of Michigan najväčšou certifikačnou autoritou na svete, ktorá pomohla zdvojnásobiť počet zabezpečených webových stránok poskytovaním bezplatnej služby a uľahčením implementácie protokolu HTTPS.

Let’s Encrypt totiž vo februári tohto roku vydal svoj miliardtý certifikát. Ak sa teda nenašlo riešenie problému, veľká časť internetu prestane fungovať pre značné percento používateľov zo systému Android. Našťastie Let’s Encrypt už našiel spôsob, ako pokračovať v poskytovaní podpory pre staršie telefóny až do roku 2024.

Certifikačná jednotka podpísala novú zmluvu so spoločnosťou IdenTrust, ktorá sa mierne líši od tej, ktorú mali doteraz. každopádne starí používatelia mobilných zariadení s Androidom nemusia nič robiť užiť si toto riešenie. Naďalej budú môcť prehliadať internet normálne a bez obmedzení.

Aj tak si pamätáme, že toto riešenie nie je navždy, ale až do roku 2024. Takže máte 3 Viac rokov na výmenu starého mobilu s Androidom za nový, kým internet (a dokonca aj WhatsApp) prestane fungovať na starých platformách. Ak máš záujem prečítajte si viac o novej dohode medzi Let’s Encrypt a IdenTrust, kliknutím na zdrojový odkaz zobrazíte oficiálne vyhlásenie spoločnosti.

Zdroj | Poďme šifrovať