Inteligentn├Ż z├íhradn├Ż traktor John Deere sleduje ka┼żd├Ż centimeter tr├ívy a …

Mo┼żno to nepozn├íte, ale sleduj├║ v├ís, a nie v┼żdy zle. Cookies vo va┼íom prehliada─Źi sleduj├║ va┼íe n├ív┼ítevy webu a potom sa zobrazia relevantn├ę reklamy Facebook, M├┤┼żete to nazva┼ą sk├┤r funkciou ako chybou, pokia─ż ide o technologick├Ż pokrok. Jeho auto tie┼ż sleduje svoje miesto pobytu pomocou GPS a hodinky Fitbit vedia, kam chod├ş ka┼żd├ę r├íno.

Sledovanie sa stalo s├║─Źas┼ąou ┼żivota a m├í zmysel, ┼że sa kone─Źne roz┼í├şrilo do sveta starostlivosti o str├ínky. Ned├ívno som testoval kosa─Źku John Deere X354 na cel├Ż mesiac a pou┼żil som inteligentn├Ż inteligentn├Ż konektor John Deere MowerPlus, ktor├Ż stoj├ş 100 dol├írov (pribli┼żne 80 GBP, 150 AU $).

Z├íkladnou my┼ílienkou tohto konektora je pom├┤c┼ą v├ím vylep┼íi┼ą tvar (a kde), ktor├Ż zni┼żuje, ale tie┼ż pom├íha s ├║dr┼żbou, efekt├şvnym pou┼ż├şvan├şm a, aby som bol ├║primn├Ż, tro┼íku z├íbavou.

(Obr├ízkov├Ż kredit: John Deere)

T├íto aplik├ícia zobrazuje presne to, kde ste vystrihli, ─Źo je moja ob─ż├║ben├í funkcia. Z jeho skuto─Źnej str├ínky m├┤┼żete vidie┼ą panoramatick├Ż poh─żad zn├ízor┼łuj├║ci vzor kosenia tr├ívy. Potom pomocou konektora Bluetooth pripojen├ęho k telef├│nu urobte analyticky vyzeraj├║ci stav bat├ęrie (ak m├íte vybit├║ bat├ęriu, zobraz├ş sa upozornenie) ko─żko paliva je v n├ídr┼żi a po─Ź├ştadlo hod├şn zobrazuje ─Źas na traktore. K dispoz├şcii je tie┼ż funkcia myslite─ża ├║dr┼żby, ktor├í v├ím poskytuje rady o v├Żmene oleja at─Ć.

D├┤le┼żitou pozn├ímkou je, ┼że testovan├Ż konektor, ktor├Ż som testoval (ve─żkos┼ą dvoch alebo troch AA bat├ęri├ş), pracuje so kosa─Źkou X300 a kosa─Źkou s├ęrie X500 pre v┼íetky testovan├ę funkcie. Ak m├íte kosa─Źku na tr├ívu s├ęrie 100 a S240, m├┤┼żete vidie┼ą iba hodinov├ę meracie pr├şstroje, naz├Żvan├ę konektory MeterPlus pre po─Ź├ştadl├í hod├şn, a stoj├ş to 79 dol├írov (pribli┼żne 60 GBP, 120 AU $).

Strih ako profesionál

Pribli┼żne ┼ítyrikr├ít som nakr├ítil X354 a bol som r├íd, ┼że som videl v┼íetky tieto ├║daje. Nie som pr├şli┼í podrobn├Ż ─Źlovek, napr├şklad len sk├í─Źem a rez├ím, nemysl├şm pr├şli┼í ve─ża na hadicu, ktor├║ mus├şm nesk├┤r z cesty dosta┼ą, a nie som hyperekol├│g, preto chcem zachova┼ą ka┼żd├Ż liter plynu kedyko─żvek ├║pravou trochu m├┤j rezac├ş vzor.

Ale som z├ívisl├Ż. Bolo skvel├ę vidie┼ą pre m┼ła vzor strihania, nie preto, ┼że by som ho rozrezal inak, ale hlavne preto, ┼że bolo skvel├ę vidie┼ą technol├│giu dokonca mo┼żn├║.

T├íto aplik├ícia m├í r├┤zne funkcie, ktor├ę u┼ż nejak├Ż ─Źas existuj├║, a tie┼ż sa mi to p├í─Źi. Ke─Ć je najlep┼í├ş ─Źas na kosenie tr├ívnika, m├┤┼żete zmera┼ą, aby nezmo─Źilo. Existuje nieko─żko tipov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu vystrihn├║┼ą ako profesion├íl, vr├ítane t├Żch, ktor├ę som si v┼íimol pri pou┼ż├şvan├ş nastaven├ş mul─Źovania. X354 je pomerne vysok├Ż hrot a moja tr├íva vyzer├í, akoby bola strihan├í stylistkou v slu┼żbe Great Clip.

(Obr├ízkov├Ż kredit: John Deere)

Z├íbavn├í ─Źas┼ą v┼íetk├ęho je, ┼że m├┤┼żete napadn├║┼ą sami seba. Pre ka┼żd├Ż riadok sa pok├║┼íam oreza┼ą rohy trochu inak, zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą dotyku a v┼íeobecne sa sna┼żi┼ą, aby tento proces nebol pr├şli┼í nudn├Ż.

Povedal by som, ┼że samotn├Ż traktor je ako Cadillac v porovnan├ş s kosa─Źkou, ktor├║ som pou┼ż├şval, aj ke─Ć nikto z nich nedok├ízal zvl├ídnu┼ą strm├ę svahy na mojom dvore (ktor├ę vy┼żadovalo kosa─Źku). Zabudol som nastavi┼ą aplik├íciu tak, aby raz zaznamenala moje veno a pre ─żud├ş, ako som ja, ktor├ş nepl├ínuj├║ dopredu, m├┤┼że by┼ą ┼ąa┼żk├ę si to pam├Ąta┼ą. D├ívam prednos┼ą nejakej vstavanej umelej inteligencii, kde aplik├ícia vie, kedy sa nach├ídza v bl├şzkosti kosa─Źky na tr├ívu a kedy za─Ź├şna kosi┼ą.

To je mal├Ż probl├ęm: sledovanie ka┼żdej palce va┼íej str├ínky m├í zmysel, ke─Ć ste investovali do v├Żkonnej kosa─Źky na tr├ívu, ako je t├íto, a aplik├ícia ulo┼ż├ş hist├│riu ka┼żdej ─Źasti, aby ste mohli porovn├íva┼ą v├Żsledky a dokonca vykon├íva┼ą sledova┼ą starostlivos┼ą o z├íhradu z jedn├ęho roka na ─Ćal┼í├ş.

To je tie┼ż skvel├Ż n├ípad, preto┼że vstupujeme do obdobia, ke─Ć budeme sledova┼ą v┼íetko: kto je pri vchodov├Żch dver├ích, ko─żkokr├ít prepl├íchneme toaletu alebo si ─Źist├şme zuby, ako ─Ćaleko ideme ka┼żd├Ż de┼ł a dokonca aj na┼íe vlastn├ę zdravie a ─Źinnosti. za ka┼żd├Ż tlkot srdca.

Podporujem v┼íetko, ─Źo znamen├í, ┼że sa mus├ş urobi┼ą viac. Vr├ítane starostlivosti o z├íhradu.