Inteligentné náramky teraz môžu merať hladinu kyslíka v krvi

Pred niekoľkými rokmi sa nosil iba inteligentný náramok bežec alebo tí, ktorí si mohli dovoliť takmer luxusný rozmar. Len sa však pozrite, aby ste zistili, že viac ako jedna osoba okolo nás nosí jednu. Nielenže sú cenovo dostupnejšie, ale teraz sa z toho môžeme všetci dostať veľa. Posledným pokrokom bolo zahrnutie pulzných oximetrov. Čo to prispieva?

Lekári bežne používajú pulzné oximetre monitorovať hladinu kyslíka v krvi, Je to malé zariadenie, ktoré je umiestnené na prste, a teda uvádza, koľko okysličenej krvi pľúca prenášajú do zvyšku tela.

Tvorcovia inteligentných náramkov si uvedomili, že tieto informácie by mohli byť veľmi užitočné ľudia, ktorí sa starajú o svoju fyzickú kondíciu. Týmto spôsobom sa do hodiniek začleňovali pulzné oxymetre.

Pôvodne bolo potrebné vykonať meranie prstom na senzore na náramku. V každom prípade, nové modely to robia zo zápästia samotného, rovnako ako sa meria napríklad srdcová frekvencia.

Senzory nás v podstate informujú o našej saturácii kyslíkom v krvi

Nadmorská výška však môže ovplyvniť úroveň nasýtenia u zdravých ľudí by údaje mali byť medzi 95% a 100%, Ak je index pod týmto číslom, niečo nie je v poriadku.

Informácie, ktoré poskytujú oximetre srdcovej frekvencie môžu byť veľmi užitočné pre tých, ktorí trpia nejakým typom respiračných problémov, ako je napríklad astma. Vedieť o cieľovom percentuálnom obsahu kyslíka v krvi im pomáha mať lepšiu kontrolu.

Inteligentné náramky teraz môžu merať hladinu kyslíka v krvi 1

Podobne aj ďalší hlavní príjemcovia tejto technológie športovci vykonávajúci výškové aktivity, napríklad lezenie. Pri tomto type športu sú zmeny nadmorskej výšky zvyčajne veľmi náhle a je dôležité sledovať krvný kyslík. Keď padajú, môžu konať.

Hoci mechanika týchto zariadení je stále vyspelejšia, vždy existuje možnosť, že existuje chybová rezerva. To znamená, Ak potrebujete pulzný oxymeter zo zdravotných dôvodov, je najlepšie získať tradičný pokiaľ nie je spoľahlivosť rovnaká.