Intel, Qualcomm a ─Ćal┼í├ş dod├ívatelia na ─Źiernu listinu Huawei, ─Ź├şm vystavuj├║ spolo─Źnosti bezprostredn├ęmu nebezpe─Źenstvu

Ke─Ć┼że ministerstvo obchodu prid├íva ─Ź├şnskeho v├Żrobcu Huawei do svojho ÔÇ×zoznamu subjektovÔÇť, ─Ź├şm obmedzuje jeho schopnos┼ą dov├í┼ża┼ą v├Żrobky vyroben├ę v USA, zasiahli sme niektor├ę z hlavn├Żch dod├ívate─żsk├Żch vz┼ąahov spolo─Źnosti. Abeceda m├┤┼że by┼ą poskytovate─żom s najvy┼í┼í├şm profilom, preto┼że mnoh├ę z produktov Android spolo─Źnosti Huawie sa spoliehaj├║ na softv├ęrov├ę ÔÇőÔÇőslu┼żby Google. V├Żrobcovia ─Źipov, vr├ítane jedn├ęho v Nemecku, v┼íak tie┼ż museli obmedzi┼ą svoje v├Ązby na telekomunika─Źn├║ spolo─Źnos┼ą.

Spolo─Źnos┼ą Lumentum, ktor├í vyr├íba optick├ę sie┼ąov├ę zariadenia, dnes ozn├ímila, ┼że spln├ş zoznam subjektov a ukon─Ź├ş dod├ívky do Huawei. T├Żmto sp├┤sobom spolo─Źnos┼ą upravila svoje odhady pr├şjmov za aktu├ílny ┼ítvr┼ąrok o 30 mili├│nov dol├írov alebo 7% z p├┤vodnej predpovede.

Poskytovate─ż pam├Ąte Micron tie┼ż potvrdil, ┼że Huawei nedod├íva pr├íve teraz.

Bloomberg uv├ídza zo zdrojov, ┼że spolo─Źnosti Intel, Qualcomm, Xilinx a Broadcom prestan├║ dod├íva┼ą Huawei na neur─Źito. Nikkei tie┼ż hl├ísi, ┼że Qorvo a Western Digital p├ísky preru┼íili. Ich v├Żrobky id├║ do spolo─Źnosti Huawei smartphones, notebooky, servery a sie┼ąov├ę zariadenia.

Z├íkaz dovozu sa t├Żka aj medzin├írodn├Żch spolo─Źnost├ş, ktor├ę vyr├íbaj├║ s├║─Źiastky v Spojen├Żch ┼ít├ítoch. Zdroje povedali spolo─Źnosti Nikkei, ┼że nemeck├í polovodi─Źov├í spolo─Źnos┼ą Infineon prestala dod├íva┼ą ur─Źit├ę v├Żrobky spolo─Źnosti Huawei. Hovorca spolo─Źnosti Infineon nesk├┤r uviedol, ┼że spolo─Źnos┼ą m├┤┼że upravi┼ą svoj dod├ívate─żsk├Ż re┼ąazec tak, aby pokra─Źovala v spolupr├íci s ─Ź├şnskou spolo─Źnos┼ąou. Z├írove┼ł ┼ávaj─Źiarsko ST Microelectronics zva┼żuje svoje riziko a m├┤┼że sa rozhodn├║┼ą ho nasledova┼ą kedyko─żvek v t├Ż┼żdni. Medzi ─Ćal┼íie spolo─Źnosti, ktor├ę hodnotia svoje poz├şcie, patria Japan Display, TSMC a Toshiba Memory.

V├Żrobcovia, ktor├ş dod├ívaj├║ v┼íetk├Żm t├Żmto z├íkazn├şkom spolo─Źnosti Huawei, pravdepodobne za┼żij├║ ÔÇ×knock-on efektÔÇť s men┼í├şm po─Źtom objedn├ívok, preto┼że v├Ą─Ź┼í├ş klient na prvom mieste nie je okam┼żite ┼żivotaschopn├Ż.

Nikkei tie┼ż uv├ídza, ┼że spolo─Źnos┼ą Huawei vybudovala vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą americk├Żch komponentov, z ktor├Żch sa nikde nevydr┼ż├ş 6 mesiacov a┼ż rok. Spolo─Źnos┼ą tie┼ż pris─ż├║bila uchov├íva┼ą aktualiz├ície softv├ęru pre v┼íetky svoje zariadenia s Androidom. Zakladate─ż Huawei Ren Zhengfei v sobotu m├ędi├ím povedal, ┼że spolo─Źnos┼ą pre┼żije bez dod├ívky zo Spojen├Żch ┼ít├ítov

Sk├║ste postupova┼ą