Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Intel potvrdzuje vydanie procesorov 11. gener√°cie "Raketov√© jazero" v prvom Ň°tvrŇ•roku 2021


Aby nebol zatienen√Ĺ ozn√°meniami okolo Ryzen 5000, Intel potvrdzuje vydanie svojho ńŹalŇ°ieho spracovateńĺov.

Zatiańĺ ńćo veńĺa hovor√≠me o AMD a jeho Ryzen 5000, Intel musel hovoriŇ• o svojich vlastn√Ĺch rieŇ°eniach. Amerińćan to pr√°ve urobil potvrden√≠m uŇĺ vyŇ°Ň°ie spom√≠nanej cestovnej mapy. Nińć skutońćne nov√©, ale ani Ňĺiadne oneskorenie.

Preńć√≠tajte si tieŇĺ:
Ryzen 5000: AMD predstavuje 4 procesory, “jednojadrov√Ĺ” v√Ĺkon na vrchole

Intel Rocket Lake-S © Videocardz.com

Rocket Lake-S v marci, Alder Lake-S v j√ļni?

Intel si preto vybral deŇą ofici√°lneho predstavenia Ryzen 5000, aby potvrdil vydanie svojho intern√©ho konkurenta. To samozrejme nie je prekvapenie a Amerińćan sa snaŇĺ√≠ uk√°zaŇ•, Ňĺe m√° na to, aby konkuroval svojej 11. gener√°cii CPU zn√°mych ako Rocket Lake-S.

Tieto procesory, vŇĺdy grav√≠rovan√© podńĺa 14 nm procesu od Intelu, by vŇ°ak mali priniesŇ• urńćit√© vylepŇ°enia, ako napr√≠klad integr√°ciu jadier Cypress Cove. Pl√°nuje sa tieŇĺ ‚Äď koneńćne ‚Äď podpora PCI Express. 4.0 ktor√ļ AMD podporuje uŇĺ niekońĺko mesiacov. Na druhej strane by to bola len ot√°zka 8 jadier / najviac 16 vl√°kien.

Intel preto prostredn√≠ctvom hlasu Johna Boniniho, svojho marketingov√©ho riaditeńĺa, potvrdzuje, Ňĺe tieto procesory Rocket Lake-S bud√ļ uveden√© na trh od prv√©ho Ň°tvrŇ•roka 2021. Viacer√© zdroje tieŇĺ spom√≠naj√ļ vydanie po, CPU Alder Lake-S pl√°novan√© na mesiac r. j√ļna.

zdroj: TechPowerUp