Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Intel Arc: partneri zastavujú výrobu grafických kariet, sužujú ich problémy s kvalitou


Je jasné, že vydanie prvého grafických kariet oddaný Intel je všetko, len nie dlhá pokojná rieka.

Spoločnosť Intel, ktorá nepochybne čelí rôznym technickým problémom väčšieho či menšieho významu, mešká niekoľko mesiacov oproti plánu uvedenia kariet Arc Alchemist. Dnes sa však zdá, že problémy, s ktorými sa stretáva, sú iného poradia.

Akcie AMD/NVIDIA GPU na predaj

Ak si zloží rukavice a opatrne sa vyhne označeniu projektu Alchymista za neúspešný, Igorovo laboratórium nie je však od toho ďaleko. Okrem mnohých obáv, s ktorými sa Intel stretáva, teraz existujú problémy v rámci amerických partnerov.

Gunnir Intel Arc A380 © Videocardz

Podobne ako AMD alebo NVIDIA, aj Intel efektívne uzavrel dohody s mnohými výrobcami, takže oni sami ponúkajú karty Arc Alchemist. Takto Gunnir predstavil svoj A380 Photon, po ktorom nasledoval ASRock a jeho A380 Challenger ITX 6GB OC.

Oznámenie týchto kariet tretích strán je pre Intel dobrým znamením, ale veci by mohli veľmi rýchlo vyschnúť, ak máme veriť Igorovo laboratórium. Náš kolega vlastne vysvetľuje, že partneri Intelu čelia problémom s akciami.

Teraz majú veľké zásoby GPU AMD a NVIDIA, ktorých ceny klesajú. Preto je nevyhnutné ich čo najrýchlejšie predať výrobou kariet GeForce a Radeon… na úkor modelov Arc Alchemist! Výrobné linky majú svoje limity.

Problémy s výrobou Arc Alchemist

Nešťastie, ktoré nikdy nepríde samo – v tomto prípade pre Intel – Igorovo laboratórium uvádza, že zdroje bližšie k súboru hovoriť o problémoch s kvalitou pri výrobe kariet. Stránka uvádza, že nie je schopná uviesť názov svojich zdrojov.

ASRockA380 © ASRock

Taktiež nemôže špecifikovať, ktorých výrobcov kariet sa to týka, ale vysvetľuje, že nastolený problém ešte nebol identifikovaný a že pri tom ide o otázku pokračovania výroby.

Momentálne by preto bola uvedená výroba zastavená, čo samozrejme nie je ideálne, keď sme pred pár dňami hovorili o vydaní “ diskrétnejšie rozložené na dva mesiace. Veriť Igorovo laboratóriummožno sa dokonca pýtať, či tam výstup naozaj bude.

Je dosť ťažké si predstaviť, že Intel takto fláka roky práce, ale obloha sa nad Arc Alchemist zatemňuje. Zachovajme si nádej tým, že si pripomenieme, že tieto informácie ešte nie sú potvrdené a že veci možno nie sú také vážne.

zdroj: Igorovo laboratórium