Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Inštalácia systému Android alebo Linux na iPhone je teraz možná pomocou Sandcastle!

Maj. 5 Marec 2020 o 5:11 hod.

Inštalácia systému Android alebo Linux na iPhone je teraz možná v prvej verzii beta vďaka dlhodobej práci projektu Sandcastle.

Inštalácia systému Android alebo Linux na iPhone je teraz možná pomocou Sandcastle! 1 Domovská obrazovka iOS na iPhone 7 / Kredity: Pixabay

Zakladatelia odborníka na virtualizáciu spoločnosti ARM Corellium oznamujú spustenie projektu Sandcastle a spolu s tým aj prvé dva obrázky, ktoré po použití na zariadení iPhone úplne nahradia systém iOS systémom Android alebo Linux!

Projektoví manažéri vysvetľujú: „Pred viac ako 10 rokmi naši zakladatelia (z Corellium, pozn. Redaktora) David Wang a Chris Wade začali projekt zameraný na uvedenie Androidu na prvý iPhone. Pôvodný projekt trval rok, za účasti najlepších inžinierov iOS na svete. Dnes sa nám to podarilo urobiť pre najnovšiu verziu systému Android na prepracovanejšom modeli iPhone za menej ako mesiac. ““

A sľúbiť „slobodu spustiť iný operačný systém“ nakoniec na všetkých telefónoch iPhone. Pretože v súčasnosti je projekt v beta verzii. Čo znamená, že v tomto okamihu existuje iba jeden obrázok pre systém Android a jeden obrázok pre systém Linux zostavený výlučne pre iPhone 7 a 7+. Okrem toho nie je k dispozícii veľa funkcií, najmä podpora GPU, zvuku, celulárneho pripojenia, Bluetooth a fotografických senzorov.

Navyše, hovorí Project Sandcastle, podpora súborového systému APFS je stále neúplná. Písanie sa považuje za experimentálne, takže systém je určený len na čítanie. Stačí povedať, že tieto obrázky by ste nemali inštalovať na iPhone, ktorý skutočne plánujete používať. Hlavne preto, že by to malo za následok neplatnosť záruky. Existencia tohto projektu a tento prvý výsledok však podporujú nádej, že bude možné preniesť iOS na akýkoľvek iPhone v prospech systému Android.

Prečítajte si tiež: Android – ako prenášať údaje z iPhone

Boli by sme tiež radi, keby bolo možné, aby to umožňovalo používateľom Androidu väčší výber, pokiaľ tak urobíme. A potom, keďže nie sme tak blízko, je k dispozícii aj manažér zavádzania, ktorý umožňuje duálne zavádzanie … Čo si myslíte? Podeľte sa o svoj názor v komentároch. Prístup do projektu Sandcastle nájdete tu:

Prístup k projektu Sandcastle

zdroj: Hacker News