Inštalácia OS Chrome na ľubovoľnom počítači je s FydeOS jednoduchšia

ako nainštalovať fydeos na akýkoľvek počítač

Pokiaľ ide o ľahké a rýchle operačné systémy pre PC, Chrome OS je jednou z najlepších dostupných možností. Okrem toho, že je ideálny pre pomalé počítače, veľmi ľahko sa používa vďaka jednoduchému rozhraniu ktorý sa veľmi podobá na Android. Bohužiaľ, Google vám umožňuje nainštalovať oficiálnu verziu tohto operačného systému len na vlastné počítače, takzvané Chromebooky.

Existujú však neoficiálne verzie OS Chrome veľmi verná kópia pôvodného operačného systémuFungujú perfektne a môžete si ich nainštalovať na akékoľvek PC. Jednou z týchto verzií je ChromX, ktorú sme vás už predtým naučili nainštalovať. Ďalším spôsobom, ako nainštalovať Chrome OS na ľubovoľný počítač, je FydeOS, verzia OS Chrome, ktorá k nám prichádza z Číny a tu vám ukážeme, ako ju nainštalovať.

Ako nainštalovať Chrome OS na ľubovoľný počítač s FydeOS

kroky na inštaláciu OS Chrome s fydeos

Ak chcete nainštalovať Chrome OS do počítača, budete potrebovať iba a externý USB disk s min 4 GB dostupného priestoru. Budete potrebovať aj nejaké programy, no v nasledujúcom návode vám prezradíme, kde si ich stiahnuť. V každom prípade sa pozrime, ako nainštalovať FydeOS na PC:

 • Najprv prejdite na nasledujúci odkaz a stiahnite si FydeOS. Stránka je v čínštine, ale stačí stlačiť prvé tlačidlo sťahovania.
 • Po stiahnutí obrazu disku FydeOS skopírujte na externý USB disk s nástrojom ako Rufus alebo Etcher.
 • Teraz pripojte externý USB disk k PC kam chcete Chrome OS nainštalovať.
 • Reštartujte počítač a zadajte BIOS. Ak to chcete urobiť, budete musieť stlačiť F2 alebo F12, keď sa objaví čierna obrazovka s názvom značky.
 • Potom vyberte externý USB disk, ktorý má FydeOS spustiť s týmto operačným systémom.
 • Okamžite uvidíte hlavné rozhranie FydeOS, hoci načítanie môže chvíľu trvať, pretože sa načítava z pendrive. Najprv uvidíte všetko v čínštine, ale môžete zmeniť jazyk stlačením tlačidla, ktoré má zemeguľu.

zmeniť jazyk fydeos

 • Zvoľ jazyk podľa vašich preferencií.
 • Teraz stlačte tlačidlo pre pokračovanie a potom budete musieť vytvorte si účet na FydeOS povinne. Keď tak urobíte, budete môcť používať operačný systém, hoci ešte nebude nainštalovaný na vašom PC.
 • Ak chcete nainštalovať FydeOS na pevný disk počítača, otvorte terminál stlačením Ctrl + Alt + F2. Ak sa neotvorí takto, skúste „Fn + Ctrl + Alt + F2“ alebo „Ctrl + Alt + →“. V prípade, že to nedokážete ani s týmito klávesmi, aktivujte režim vývojára a skúste to znova.
 • Ak požiadajú o používateľské meno a heslo, použite chronos pre oba.
 • Zadajte príkaz lsblk zobrazíte jednotky v počítači, na ktoré si môžete nainštalovať nový operačný systém.
 • Keď viete, kam sa chystáte nainštalovať FydeOS, spustite nasledujúci príkaz: sudo / usr / sbin / chromeos-install –dst / dev / sda. Upozorňujeme, že „sda“ je štítok jednotky, na ktorú sa chystáte nainštalovať operačný systém, preto ho nahraďte správnym štítkom.
 • Všetko na vybranom disku sa pri inštalácii vymaže. Áno, žiaden problém, zadajte „Y“ a stlačte Enter aby ste mohli začať s inštaláciou.

inštalácia fydeos

Pripravený! Počkajte niekoľko sekúnd a FydeOS už bude nainštalovaný na vašom PC, takže teraz môžete odpojiť pendrive. Vo FydeOS si môžete nainštalovať ľubovoľnú aplikáciu alebo službu z Internetového obchodu Chrome, ako aj akúkoľvek aplikáciu pre Android so súbormi APK. Neprináša Google Play Store, ale alternatíva s názvom Cool, ale môžete si nainštalovať obchod Google tak, že si stiahnete a nainštalujete jeho APK. V každom prípade dúfame, že vám tento návod poslúžil a že už máte Chrome OS presne tak, ako ste chceli.

Related Articles

Back to top button