InstagramZákaz fotografovania nahých „objatých, objatých alebo držaných pŕs“ je teraz oficiálne PREČ

INSTAGRAM teraz umožňuje pútavé zábery žien, ktoré si trhajú prsia, na svojej platforme po online kampani, v ktorej stojí model plus veľkosti Nyome Nicholas-Williams.

V aplikácii zmeny zdieľania fotografií sú teraz v aplikácii na zdieľanie fotografií povolené obrázky niekoho, kto si „drží prsia“ InstagramPolitika nahoty bola oznámená minulý týždeň.

Nyome z Londýna hovorí, že svoju kampaň zahájila po tom, čo ju a ďalšie zakrivené čierne modelky „cenzurovala“ Instagram.

Americká spoločnosť opakovane snímala Nyomeho prostopášne záblesky, pretože ich algoritmy považovali za „pornografické“. Instagram sa tiež vyhrážala zákazom svojho účtu za porušenie pokynov pre nahotu.

Nyomeova kampaň na zrušenie bloku bola spustená v auguste s hashtagom #IWantToSeeNyome.

Povedala, že táto stránka vzhľadom na „rasovú zaujatosť“ nepodnikla voči modelkám Emily Ratajkowski a Kylie Jenner kvôli podobným fotografiám takmer nahú atmosféru.

Dodnes okolo 1, 500 Instagram príspevky obsahujú hashtag, mnohé doplnené fotografiami nahých žien, ktoré si zakrývajú alebo stláčajú prsia.

V spolupráci s fotografom Alexom Cameronom a feministickou aktivistkou Ginou Martinovou Nyome objasnila predpojatosť, s ktorou sa čierne ženy veľkých rozmerov stretávajú na platforme.

„Nachádzajú sa milióny fotografií veľmi nahých, chudých bielych žien Instagram každý deň, “povedal 28 -ročný Nyome pre The Guardian začiatkom tohto roka.

„Ale tučná černoška oslavujúca svoje telo je zakázaná? Bolo to pre mňa šokujúce. Mám pocit, že som umlčaný.“

Minulý pondelok, Facebook, ktorá vlastní Instagram, oznámila, že v reakcii na kampaň Nyome zmenila svoje pokyny pre nahotu.

Obaja Facebook a Instagram by od 28. októbra umožnilo fotografie žien, ktoré „jednoducho objímajú, čapia alebo držia prsia“ Facebook povedal.

Spoločnosť pripustila, že nesprávne uplatnila svoje pravidlá o “stláčaní prsníkov” na príspevky spoločnosti Nyome, a uviedla, že aktualizuje svoje zásady “s cieľom zabezpečiť spravodlivé zaobchádzanie so všetkými typmi tela”.

Kira Wong O’Connor, vedúca politiky na Instagram„Vieme, že ľudia sa cítia viac posilnení prejavovať sa a vytvárať komunity podpory – ako je komunita pozitívnej na telo -, ak majú pocit, že ich telá a obrazy sú akceptované.

„Sme vďační Nyome za to, že hovorila otvorene a úprimne o svojich skúsenostiach, a dúfame, že táto zmena politiky pomôže väčšiemu počtu ľudí, aby sa mohli sebavedomo vyjadriť.

„Zabezpečenie správneho vynútenia týchto nových aktualizácií môže nejaký čas trvať, ale zaväzujeme sa to napraviť.“

Nyome povedal: „Chcem zaistiť, aby nás rešpektovali a aby sme mohli používať priestory ako Instagram, ako to robia mnohí ďalší tvorcovia, bez obáv, že budú cenzurovaní a umlčaní.

„Je to obrovský krok a som rada, že sa teraz otvoril dialóg o zmenách, ktoré je možné uskutočniť, keď ženy spolupracujú a používajú svoje platformy na uskutočnenie zmien.“

Facebook pridal SECRET Dark Mode, ktorý môžu získať iba niektorí ľudia – skontrolujte si teraz svoj

V ďalších novinkách, Facebook bola označená za „nebezpečenstvo pre verejné zdravie“, pretože šokujúca správa odhaľuje ohromujúce zlyhanie proti falošným správam.

Facebook’s messenger sa začal spájať s Instagram chat.

A, Instagram bol prichytený, ako uchováva odstránené fotografie a správy vo svojich systémoch viac ako rok po vymazaní.

Čo si myslíte o kampani Nyome? Dajte nám vedieť v komentároch…

Platíme za vaše príbehy! Máte príbeh pre Naším cieľom je byť vaším tím techniky a vedy? Pošlite nám e-mail na adresu