Instagram, WhatsApp rovnako Facebook v Taliansku a na celom svete

Instagram, WhatsApp rovnako Facebook v Taliansku a ─Ćalej, Tri zn├íme aplik├ície, ktor├ę s├║ s├║─Źas┼ąou spolo─Źnosti Marka Zuckerberga, sa dnes popoludn├ş vyskytuj├║ chyby. Nie v┼íetci pou┼ż├şvatelia maj├║ rovnak├Ż probl├ęm. WhatsApp neumo┼ż┼łuje s┼ąahovanie hlasov├Żch spr├ív a obr├ízkov, Je v┼íak mo┼żn├ę ich posla┼ą. Zd├í sa, ┼że aplik├ícia okam┼żit├Żch spr├ív bola ovplyvnen├í najviac.

Pokia─ż ide o dve soci├ílne siete, pou┼ż├şvatelia sa v niektor├Żch pr├şpadoch s┼ąa┼żuj├║, ┼że nie je mo┼żn├ę aktualizova┼ą informa─Źn├Ż kan├íl, v in├Żch po─Ź├║va┼ą hlasov├ę spr├ívy alebo zverej┼łova┼ą fotografie a koment├íre. Po mnoh├Żch hl├íseniach Facebook Pou┼ż├şvate─ż zverejnil ofici├ílny koment├ír prostredn├şctvom Twitter kde vysvet─żuje: “Ch├ípeme, ┼że pre niektor├Żch ─żud├ş je ┼ąa┼żk├ę nahra┼ą s├║bory do na┼íich aplik├íci├ş. Pracujeme na tom, aby sa veci ─Źo najsk├┤r vr├ítili k norm├ílu. ÔÇť

Tento objav sa zjavne deje na zariadeniach so syst├ęmom Android aj iOS nezd├í sa, ┼że by sa obmedzoval iba na talianske ├║zemie. Zn├ímy port├íl Downdetector u┼ż informuje o mape slu┼żieb, ktor├í pod─ża v┼íetk├ęho ovplyv┼łuje aj ─Ćal┼íie oblasti v Eur├│pe, ako napr├şklad ┼ápanielsko, Spojen├ę kr├í─żovstvo, Franc├║zsko a ─Ćal┼íie oblasti v USA. Na tomto odkaze n├íjdete ─Ćal┼íie inform├ície o postihnut├Żch oblastiach.

Ako v┼żdy v t├Żchto pr├şpadoch, t├şm u┼ż bude pracova┼ą na rie┼íen├ş probl├ęmu. D├┤vody t├Żchto n├íhlych a s├║─Źasn├Żch ch├Żb v aplik├íci├ích spolo─Źnosti Zuckerberg s├║ st├íle nezn├íme. Podobn├í epiz├│da sa stala minul├Ż rok v apr├şli. ─îak├íme na ofici├ílnu komunik├íciu, ─Źl├ínok aktualizujeme, len ─Źo sa objavia spr├ívy.

Aktualiz├ícia 4. 7. 2017 – 09:28 hod├şn

Po─Źas noci sa situ├ícia vr├ítila do norm├ílu tri popul├írne aplik├ície, ktor├ę obnovili spr├ívne fungovanie. Zd├í sa, ┼że WhatsApp obnovil s┼ąahovanie fotografi├ş a hlasov├Żch spr├ív., Zatia─ż ─Źo Facebook je Instagram sa podar├ş aktualizova┼ą informa─Źn├Ż kan├íl a uverej┼łova┼ą koment├íre. Pod─ża spr├ív spolo─Źnosti Reuters by sa probl├ęm vyskytol po jednej z be┼żn├Żch ├║dr┼żb├írskych oper├íci├ş.