Instagram sa chyst├í uvies┼ą na trh nov├ęho rivala TikTok s n├ízvom Reels – ako ho najsk├┤r z├şska┼ą

INSTAGRAM sa chyst├í uvies┼ą na trh svojho vlastn├ęho rivala TikTok po celom svete.

Nov├í funkcia sa naz├Żva Navijaky – a umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom uverej┼łova┼ą kr├ítke videoklipy s hudbou na pozad├ş.

Navijaky sa v Braz├şlii skuto─Źne spustili minul├Ż rok, ale pod─ża NBC sa teraz pres├║vaj├║ do cel├ęho sveta.

Prich├ídza, ke─Ć USA zva┼żuj├║ z├íkaz TikTok kv├┤li obav├ím z n├írodnej bezpe─Źnosti o aplik├ícii vyrobenej v ─î├şne.

Navijaky s├║ Instagram funkcia, ktor├í umo┼ż┼łuje pou┼ż├şvate─żom nahr├íva┼ą kr├ítke 15-sekundov├ę vide├í nastaven├ę na zvuk.

Potom m├┤┼żu by┼ą zdie─żan├ş na platforme s my┼ílienkou, ┼że sa m├┤┼żu sta┼ą vir├ílnymi.

Je to podobn├ę ako s TikTokom, preto┼że poskytuje pou┼ż├şvate─żom jednoduch├ę sp├┤soby vytv├írania kreat├şvnych vide├ş.

V pl├íne je zdie─żanie valcov Instagram Pr├şbehy aj trvalej┼íie o kan├íloch.

Facebook, ktor├í vlastn├ş Instagram, sa predt├Żm pok├║sil nasko─Źi┼ą na trend TikTok pomocou video aplik├ície s n├ízvom Lasso.

Zd├í sa v┼íak, ┼że to nebolo ve─żmi popul├írne.

Pridanie funkcie ako Navijaky do Instagram je to dobr├Ż sp├┤sob, ako pril├íka┼ą viac ako miliardu ─żud├ş, ktor├ş u┼ż aplik├íciu pou┼ż├şvaj├║ na uverej┼łovanie fotografi├ş.

O─Źak├íva sa, ┼że funkcia cievok bude spusten├í bud├║ci mesiac, preto priebe┼żne kontrolujte, ─Źi va┼ía aplik├ícia nem├í aktualiz├ície.

Preto┼że nejde o beta test, budete ma┼ą pr├şstup k cievkam iba aktualiz├íciou norm├ílnej aplik├ície.

Nie je to prv├Żkr├ít Instagram Zd├í sa, ┼że kop├şruje funkciu z inej aplik├ície.

Priaznivci Snapchatu obvinili aplik├íciu na zdie─żanie fotografi├ş z prevzatia konceptu Stories od Snapu.

InstagramNa─Źasovanie nem├┤┼że by┼ą lep┼íie: Administrat├şva Donalda Trumpa sk├║ma rizik├í n├írodnej bezpe─Źnosti v aplik├íci├ích soci├ílnych m├ędi├ş vr├ítane TikTok.

Z├íkrok proti aplik├ícii, ktor├í bola obvinen├í zo zdie─żania pou┼ż├şvate─żsk├Żch ├║dajov s ─Ź├şnskou vl├ídou, sa o─Źak├íva ─Źoskoro, povedal ┼í├ęf novin├írov Bieleho domu Mark Meadows novin├írom na ceste do Washingtonu z Gruz├şnska.

Americk├ş predstavitelia predt├Żm navrhli zak├íza┼ą aplik├íciu na ochranu n├írodn├Żch z├íujmov.

ÔÇ×Existuje nieko─żko … administrat├şvnych ├║radn├şkov, ktor├ş sa pozeraj├║ na riziko n├írodnej bezpe─Źnosti v s├║vislosti s TikTok, WeChat a ─Ćal┼í├şmi aplik├íciami, ktor├ę maj├║ potenci├íl ohrozenia n├írodnej bezpe─Źnosti,ÔÇť povedal Meadows.

Vy┼íetrovanie ÔÇ×sa t├Żka zhroma┼ż─Ćovania inform├íci├ş o americk├Żch ob─Źanoch zahrani─Źn├Żm protivn├şkom,ÔÇť dodal.

ÔÇ×Neviem, ─Źi existuje ak─Źn├Ż term├şn, ktor├Ż by som si s├ím stanovil, ale povedal by som, ┼że sa pozer├íme na t├Ż┼żdne, nie mesiace.ÔÇť

TikTok, ktor├Ż vlastn├ş pekinsk├í spolo─Źnos┼ą ByteDance, je jednou z najob─ż├║benej┼í├şch aplik├íci├ş na svete a m├┤┼że sa pochv├íli┼ą 10,5 miliardy stiahnut├ş.

Odborn├şci a tvorcovia polit├şk z cel├ęho sveta vyjadrili obavy, ┼że aplik├ícia zbiera ├║daje o pou┼ż├şvate─żoch, ktor├ę by mohli by┼ą odovzdan├ę ─Ź├şnskym predstavite─żom.

TikTok obhajoval svoje bezpe─Źnostn├ę postupy vo vyhl├ísen├ş a povedal: ÔÇ×Sme plne odhodlan├ş chr├íni┼ą s├║kromie a bezpe─Źnos┼ą na┼íich pou┼ż├şvate─żov.

“TikTok m├í americk├ęho gener├ílneho riadite─ża, gener├ílneho riadite─ża pre informa─Źn├║ bezpe─Źnos┼ą s desa┼ąro─Źn├Żmi sk├║senos┼ąami americkej arm├ídy a presadzovania pr├íva a rast├║ci americk├Ż t├şm, ktor├Ż usilovne pracuje na v├Żvoji najlep┼íej bezpe─Źnostnej infra┼ítrukt├║ry vo svojej triede,” uv├ídza sa vo vyhl├ísen├ş.

ÔÇ×├Üdaje o pou┼ż├şvate─żoch TikTok USA s├║ ulo┼żen├ę vo Virg├şnii a Singapure s pr├şsnymi kontrolami pr├şstupu zamestnancov. Toto s├║ skuto─Źnosti.ÔÇť

V├şrusov├ę video TikTok tvrd├ş, ┼że sme si v┼íetci zle zaviazali ┼ín├║rky na top├ínkach – ale na ─żud├ş to nep├┤sob├ş

V ─Ćal┼í├şch spr├ívach s├║ pou┼ż├şvatelia WhatsApp varovan├ş pred upraven├Żmi verziami aplik├ície, ktor├ę by ich mohli zrani┼ą vo─Źi hackerom.

Fortnite Mega-hviezda Ninja vyhodila TikTok kv├┤li probl├ęmom so sp├┤sobom, ak├Żm kontroverzn├í aplik├ícia nar├íba s u┼ż├şvate─żsk├Żmi ├║dajmi.

A Tinder za─Źal testova┼ą nov├║ funkciu ÔÇ×virtu├ílneho zoznamovaniaÔÇť, ktor├í v├ím umo┼żn├ş videohovor s va┼íim potenci├ílnym milencom.

Plat├şme za va┼íe pr├şbehy! M├íte pr├şbeh pre Na┼í├şm cie─żom je by┼ą va┼í├şm t├şm techniky a vedy? Po┼ílite n├ím e-mail na adresu