Instagram pridáva funkciu, ktorá varuje používateľov, keď sa niečo pokazí

Mnoho ľudí na celom svete sa veľmi spolieha Instagram zostať v kontakte s priateľmi a rodinou alebo si zarobiť na živobytie. Instagram oznámila nový záväzok zdieľať na sociálnej sieti viac informácií o dianí v zákulisí. Boli odhalené dve nové funkcie, ktorých cieľom je poskytnúť ľuďom informácie o výpadkoch a stave ich účtu priamo v rámci Instagram aplikácie.

Instagram tvrdí, že testuje funkciu, ktorá upozorní používateľov v ich informačnom kanáli o činnosti, keď bude nahlásený výpadok alebo technický problém. O vyriešení problému bude informovať aj sociálna sieť. Instagram hovorí, že nebude poskytovať upozornenia vždy, keď dôjde k výpadku. Ak však zistí, že ľudia hľadajú odpovede, použije upozornenia, ak sa domnieva, že upozornenia uľahčia veci.

Na začiatok bude test v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov fungovať v USA. Instagram varuje, že môže chvíľu trvať, kým bude táto funkcia rozšírená, pretože sa začne s malou skupinou na testovanie pred úplným nasadením. Instagram tiež oznámila nový nástroj s názvom Stav účtu.

Stav účtu bol navrhnutý tak, aby predstavoval jediné miesto, ktoré používateľom umožňuje vidieť, čo sa deje s ich účtom a distribúciou obsahu. Pre začiatočníkov je cieľom Stav účtu uľahčiť používateľom pochopiť, či ich účtu hrozí zablokovanie. Počas nasledujúcich mesiacov Instagram plánuje pridať ďalšie funkcie, ktoré používateľom umožnia pochopiť, ako je obsah distribuovaný a odporúčaný v sieti.

Instagram obsahuje aj funkciu „Požiadať o kontrolu“ v oblasti Stav účtu pre tých, ktorí sa domnievajú, že ich príspevok bol odstránený omylom. Instagram sľubuje, že ďalšie podrobnosti o oboch funkciách prídu v budúcnosti. Nie je jasné, pre aké veľké testovacie publikum budú tieto funkcie v súčasnosti povolené.