Instagram nie je spokojn├Ż s navijakmi: nesplnili ├║lohu …

Minul├Ż rok Facebook nahodil Instagram kot├║─Źe, ktor├ę s├║ v z├ísade kr├ítke vide├í v ┼ít├Żle TikTok n├íjden├ę v novej sekcii platformy. O─Źividne s t├Żmto pohybom Facebook chce ukradn├║┼ą nejak├║ popularitu TikToku, ktor├Ż v posledn├Żch rokoch neprest├íva r├ís┼ą ako pena. Facebook U┼ż som urobil nie─Źo podobn├ę, ke─Ć skop├şrovali form├ít pr├şbehu na Snapchat a fungovalo to pre nich ve─żmi dobre Instagram.

Skoro 5 mesiacov po pr├şchode cievok na svet, ved├║ci Instagram sadol si a porozpr├íval sa s The Verge zhodnoti┼ą funkciu. Funguj├║ navijaky pod─ża o─Źak├ívania? Pretriasli TikTok? ─Äalej v├ím povieme v┼íetko, ─Źo ved├║ci Instagram V tomto smere nie je s Navijakmi v├┤bec spokojn├Ż.

TikTok je pod─ża ved├║ceho spolo─Źnosti st├íle lep┼í├ş ako navijaky Instagram

Ako posla┼ą sledovate─żov TikTok na Instagram alebo YouTube

Adam Mosseri, ved├║ci Instagram Od roku 2018 odhalil, ┼że s navijakmi st├íle nie je spokojn├Ż. Poukazujem na to, aj ke─Ć tento nov├Ż form├ít videa rastie, pokia─ż ide o to, ko─żko sa zdie─ża a ko─żko sa spotrebuje, maj├║ pred sebou e┼íte dlh├║ cestu. Navy┼íe priznal, ┼że TikTok je na─Ćalej l├şdrom v tomto sektore.

A ak si mysl├şte, ┼że pl├ín Instagram Ak chcete prekona┼ą TikTok, znamen├í to spusti┼ą nov├ę funkcie, ktor├ę ─Ź├şnska aplik├ícia nem├í, m├Żlite sa. Mosseri nazna─Źil, ┼że jeho t├şm nepracuje na vytv├íran├ş jedine─Źn├Żch funkci├ş, aby sa navij├íky odli┼íovali od TikToku a podobne. Namiesto toho zdokona─żuj├║ to, ─Źo v s├║─Źasnosti pon├║kaj├║, a tvrdia, ┼że nakoniec bud├║ musie┼ą skop├şrova┼ą niektor├ę inovat├şvne n├ístroje, ktor├ę TikTok poskytuje, aby svojim pou┼ż├şvate─żom umo┼żnili vytv├íra┼ą origin├ílnej┼íie vide├í.

V skuto─Źnosti ved├║ci Instagram objasnil, ┼że bud├║cnos┼ą cievok je pon├║kaj├║ v├Żkonnej┼íie a kreat├şvnej┼íie n├ístroje ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ pou┼ż├şvate─żom urobi┼ą viac ne┼ż len ÔÇ×video memeÔÇť. Konkr├ętne on a jeho t├şm chc├║ uvies┼ą na trh funkcie, ktor├ę m├┤┼żu najkreat├şvnej┼í├ş pou┼ż├şvatelia vyu┼żi┼ą a prekvapi┼ą n├ís v┼íetk├Żch.

Na z├íklade jeho vyjadren├ş to v┼íak vyzer├í, ┼że ├íno Instagram Nebude riskova┼ą, ┼że prekon├í TikTok vo form├íte kr├ítkeho videa, tak┼że ─Ź├şnska aplik├ícia bude na─Ćalej vies┼ą tento sektor na dlh├║ dobu.

Instagram Zjednodu┼í├ş va┼íe r├┤zne video form├íty, je to podpora, ktor├║ navijaky potrebuj├║?

Instagram nie je spokojn├Ż s navijakmi: nesplnili ├║lohu ... 1

Jedn├Żm z d├┤vodov, pre─Źo cievky neboli tak ├║spe┼ín├ę, ako sa o─Źak├ívalo, je to, ┼że ich existencia v Instagram je to trochu m├Ąt├║ce. A to je v┼íetko na tejto platforme koexistuj├║ ┼ítyri form├íty videa: cievky, IGTV, pr├şbehy a publik├ície. To sp├┤sobuje z├íva┼żn├Ż konflikt, preto┼że tvorba aj spotreba obsahu je rozdelen├í do ┼ítyroch form├ítov, ─Źo sa v TikToku, kde sa v┼íetka pozornos┼ą venuje kr├ítkym vide├ím, nestane.

Navy┼íe, pri takom mno┼żstve mo┼żnost├ş si pou┼ż├şvate─ż nemus├ş by┼ą celkom ist├Ż, v akom type vide├ş n├íjde Instagram, tak┼że migrova┼ą na TikTok alebo in├║ platformu jasne zameran├║ na konkr├ętny obsah. Tento probl├ęm si uvedomuje Adam Mosseri, ktor├Ż uznal, ┼że v├Ą─Ź┼íina jeho pou┼ż├şvate─żov nevie, ak├Ż je rozdiel medzi IGTV a ostatn├Żmi videami na Instagram.

┼á├ęf platformy sa tie┼ż vyjadril, ┼że minul├Ż rok implementovali mnoho nov├Żch vec├ş, ale to tento rok musia v┼íetky tie n├ípady konsolidova┼ą a zjednodu┼íi┼ą. T├Żmto sp├┤sobom nazna─Źuje, ┼że niektor├ę form├íty videa z form├ítu Instagram bud├║ odstr├ínen├ę alebo zl├║─Źen├ę s ostatn├Żmi.

Skr├ítka to tak vyzer├í Instagram sa chce vr├íti┼ą k jednoduch├ęmu, ─Źo v tom ─Źase sp├┤sobilo, ┼że platforma up├║tala pozornos┼ą v┼íetk├Żch, a postupne vylep┼íoval navij├íky poh─żadom na dobr├ę n├ípady svojich s├║perov.