Instagram, dievčatá a autobusy, zvláštny mix v Buenos Aires

Chicas Bondi je mobilný fotografický projekt, ktorého tiché portréty verejnej dopravy v Buenos Aires spôsobili v Argentíne veľkú kontroverziu. Portréty sa však objavili v La Rural, v dome výstavy ArteBA, v autobuse pripravenom na túto príležitosť.

Projekt zahŕňa fotografovanie príležitostných cestujúcich vo verejnej doprave v Buenos Aires Bondi dievčatá kombinuje použitie digitálnej fotografie s mobilné telefóny v čestné portrétyktorí dosiahli online limit paparazziho tajomstva.

Instagram, dievčatá a autobusy, zvláštny mix v Buenos Aires 1

„Žiadna póza a povolenie“ Toto heslo sa vzťahuje na účastníkov verejného projektu, ktorých fotografie po retušovaní majú fotografický filter charakteristický pre aplikácie, ako sú napr Instagram,

Dievčatá Mentor Bondi, Torcuato González Agote, je od začiatku tohto fotoalba v roku 2011 anonymná, čo napriek názvu nerozlišuje medzi žánrami.

Bondi dievčatá Spája v sebe všetky typické súčasti bedrového vesmíru: analógový štýl, ktorý opisuje tieto aplikácie Hipstamatic a Instagram, kľúčové faktory použitia šošovky mobilného telefónu fotografa voyeuru. Toto sa zvyčajne používa iphone, model s obmedzeným obratom na argentínskom trhu. To všetko sa odráža v blogovej platforme par excellence pre tento druh výroby: tumblr,

Instagram, dievčatá a autobusy, zvláštny mix v Buenos Aires 2

Zaujímavý pohľad zvíťazil nad jeho stúpencami a vyvolal kontroverziu, až kým sa nedostal k Obrannej kancelárii mesta Buenos Aires, ktorá uverejnila Stanovisko k oznámeniu o porušení ochrany súkromia proti vyobrazeným jednotlivcom. Uznesenie tiež kvalifikuje Bondi Girls ako projekt, ktorý prežíva symbolické násilie a vytvára určité stereotypy okolo ženskej postavy.

Po tomto zmätku, ktorý úzko nasledovali miestne médiá, sa projekt vrátil do fázy Buenos Aires, keď sa objavil pri dverách La Rural v susedstve Palerma, v sídle výstavy ArteBA. Podľa motta jeho vzhľad nenechal názov projektu v rukách verejnej dopravy „podmienenou“ príležitosťou.

Instagram, dievčatá a autobusy, zvláštny mix v Buenos Aires 3

Týmto spôsobom sa uskutočnila verejná vzorka projektu v jeho prírodnom prostredí, príjemnom vozidle, ktoré obyvatelia Buenos Aires používajú na cestovanie z jedného konca na druhý, vhodné na výstavu fotografií, ktorá mala aj osobitný charakter. „Bondi Girl“: vodič, ktorý riadi koleso riadku 36.

Beyond Girls: Bondi’s Origin

Bondi, slalom v Buenos Aires, ktorý pokrýva autobus v Buenos Aires, bol potom zvyčajným spôsobom odkazovania na električky. Až do šesťdesiatych rokov to bol uprednostňovaný výber cestujúcich, kým uloženie motorovej dopravy skončilo niekoľko vládnych opatrení.

Instagram, dievčatá a autobusy, zvláštny mix v Buenos Aires 4

Jeho pôvod je stále zaujímavý, rovnako ako akýkoľvek výraz vytvorený v Lunfardo v Buenos Aires, a je odvodený z deformácie anglického slova medzi Brazílčanmi: názov, ktorý sa vzťahuje na názov, ktorý vám umožňuje profitovať zo spoločnosti. Čo má pojem finančná súvislosť s hromadnou dopravou?

Ukazuje sa, že na konci 19. storočia spoločnosť Botanical Garden Rail Road Company uviedla na trh sériu titulov (titulov) s vyobrazením električky, vozidla, ktoré chce spoločnosť používať. To okrem skutočnosti, že cestovný lístok alebo cestovný lístok obsahuje aj slovo bond, znamenalo, že cestujúci začali nazývať tento dopravný prostriedok „bondi“, čo je termín prijatý na Rioplatan lunfardo, ktorý sa nakoniec preniesol na súčasné vozidlá, ktoré poznali električku. Buenos Aires.